Jak dlouho měřit teplotu rtuťovým a digitálním teploměrem

Pokud chcete mít jistotu, že teplotu těla během nemoci změříte správně, měli byste mít po ruce hodinky nebo stopky. Je totiž důležité vědět, jak dlouho měřit teplotu rtuťovým teploměrem, abyste měli jistotu, že je vše provedeno tak, jak má být.

Pokud není teplota měřena dostatečně dlouho, může být výsledek zkreslený a falešně negativní. Je tedy třeba pohlídat správnou dobu.

Jak dlouho měřit teplotu rtuťovým teploměrem

Správné měření teploty rtuťovým teploměrem by mělo trvat přibližně 3-5 minut. Během této doby by měl být teploměr umístěn pod jazyk pacienta nebo do podpaží. To je třeba stisknout, aby nedocházelo k úniku tepla. Je důležité dodržet tuto dobu měření, aby byla získána přesná a spolehlivá teplotní data. Po uplynutí této doby by měl být teploměr opatrně odebrán a odečtena naměřená teplota.

TIP: Kaloba recenze – pomocník při akutním onemocněním dýchacích cest pro děti i dospělé

Jak se starat o rtuťový teploměr?

Po každém měření je důležité pečlivě dodržet všechny hygienická opatření a teploměr vydezinfikovat. Zabráníte tak nechtěné opakovanému přenášení nemoci.

Měření teploty v konečníku

U malých dětí je někdy lepší měřit teplotu těla v konečníku, protože toto měření může přinést mnohem přesnější výsledky. Je však třeba myslet na to, že teplota v tomto místě bývá vyšší, proto si vždy od naměřené hodnoty odečtěte 0,5 stupně a teprve poté získáte spolehlivý výsledek.

TIP: Recepty z jarních bylinek pro zdraví. Jak využít jitrocel, pampelišku, nebo kopřivu? Osvojte si chytré recepty

Jak dlouho měřit teplotu digitálním teploměrem

Pokud máte doma digitální teploměr, je třeba se vždy řídit návodem k použití. Ty nejlevnější modely musí zůstat na místě i 7 až 10 minut, jinak nebude naměřená hodnota přesná. Většině moderní modelů však stačí 2 až 3 minuty, přičemž měření teploty je možné provést třeba i na čele nebo v ústech.

Zdroj: https://www.benu.cz/detail-dotazu/jak-dlouho-ma-byt-teplomer-pod-pazi-64av8, https://www.benu.cz/teplomery-a-mereni-teploty-jake-zvolit, https://www.vzdy.cz/preco-digitalne-teplomery-meraju-nepresne-vieme-ich-pouzivat-spravne-2

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *