Kaloba recenze – pomocník při akutním onemocněním dýchacích cest

Zimní měsíce jsou na výskyt nejrůznějších viróz velmi bohaté. Pokud vás nebo vaše děti trápí akutní onemocnění dýchacích cest, nečekejte, až se váš stav zhorší, a sáhněte po okamžité úlevě. Naše Kaloba recenze vám poradí, jestli se vyplatí sáhnout po pomocnících z přírody ve formě bylinek

Přípravek Kaloba je na trhu k dostání ve dvou verzích – jako sirup a jako potahované tablety. Můžete si tedy vybrat, jakou formu užívání zvolíte.

Kaloba potahované tablety

Pokud dáváte přednost jednoduchému užívání tabletek, pak se vám toto fytofarmakum (rostlinný lék) rozhodně zalíbí. Na trhu najdete produkt Kaloba 20 mg, což jsou snadno polykatelné potahované tablety. Hlavní účinnou látku v nich tvoří extrakt z kořene rostliny Pelargonium sidoides (EPs 7630). Jde o druh jihoafrické pelargonie, která se vyznačuje opravdu krásným růžovým květem. Daří se jí však pouze na území Jižní Afriky.

Pro Evropu ji objevil angličan jménem Charles Henry Stevens. Ten odjel do Afriky kvůli tuberkulóze (teplé klima nemocným ulevovalo). A právě tehdy mu místní šaman nabídl nápoj z kořenů této rostliny. Stevens ho užíval čtyři měsíce a do Evropy se vracel téměř zdráv. Tento příběh se odehrál před více než 100 lety a téměř upadl v zapomnění – až doteď.

TIP: Jak rychle uvolnit ucpaný nos při rýmě?

Ukázalo se totiž že extrakt z kořene jihoafrického muškátu Pelargonium sidoides najde mnohá uplatnění i v době, kdy je již tuberkulóza snadno zvládnutelná běžnými léky. Má totiž antivirotické a antibakteriální účinky a jedním dechem také snižuje schopnost virů a bakterií uchytit se na sliznicích dýchacích cest. Rovněž zvyšuje aktivitu imunitního systému a pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest. Navíc je velmi univerzální. Funguje na:

 • vlhký kašel s obtížným vykašláváním
 • zvýšenou teplotu,
 • suchý dráždivý kašel,
 • bolest při kašli,
 • zánět horních cest dýchacích,
 • apod.

TIP: Wobenzym recenze – při jakých stavech pomáhá? Podívejte se na to, jak vlastně působí a co od něj čekat

Co obsahují Kaloba potahované tablety?

Účinnou látkou v tabletách je Pelargonii sidoidis (jihoafrická pelargonie) extractum fluidum (1 : 8 – 10) extrahováno ethanolem 11% (m/m) (EPs 7630), vysušený. Pomocnými látkami jsou: maltodextrin, mikrokrystalická celulóza, monohydrát laktózy, sodná sůl kroskarmelózy, srážený oxid křemičitý, magnesium-stearát, hypromelóza 2506/5, makrogol 1500, žlutý oxid železitý E172, červený oxid železitý E172, oxid titaničitý E171, mastek, protipěnivá emulze (simetikon, methylcelulosa, kyselina sorbová).

Jaká balení jsou dostupná

Kaloba potahované tablety pořídíte na trhu v různých velikostech balení. Zakoupit lze balíčky po 15, 20, 21, 30 a 42 potahovaných tabletách. Výrobcem je Dr. Willmar Schwabe GmbH & Co. KG. Přípravek mohou užívat děti od šesti let.

TIP: Zkušenosti s Tramalem – pozor na závislost! Co je Tramal, jak účinkuje a kdy je jeho užívání v pořádku…

Jaké má Kaloba nežádoucí účinky?

V případě tablet není jejich seznam nijak dlouhý. Mezi ty nejméně závažné patří  bolesti břicha, pálení žáhy, nevolnost nebo průjem. U některých lidí však mohou vzniknout i závažné hypersenzitivní reakce sliznic doprovázené otokem obličeje, u nichž se často objevuje i dušnost a pokles krevního tlaku.

Kaloba tablety zkušenosti

A co na tento přípravek říkají uživatelé, kteří ho při akutním onemocnění dýchacích cest vyzkoušeli?

Skutečně pomáhá při dlouhodobém, úporném kašli, kde jiné produkty selhaly „

Ověřený zákazník, Heureka.cz

Kupuji pravidelne na doporuceni me doktorky, s ucinky jsem spokojena.„


Ověřený zákazník, Heureka.cz

TIP: TummyTox recenze – pomohou vám přírodní byliny v hubnutí?

Zakoupila jsem tablety a výborné na suchý kašel, pálení na průduškách, bolestivý kašel jenom je trochu potřeba vydržet než tak do 2 dnů zaberou. Můžu jen doporučit, fungují mi lépe jak chemie.“

Ověřený zákazník, Heureka.cz

Funguje velmi dobře při nachlazení a kašli. Zatím nikdy nebylo nutné nasadit na začínající zánět průdušek antibiotika.“

Ověřený zákazník, Heureka.cz

Kaloba sirup a co vědět

Přípravek Kaloba v podobě perorálních kapek, roztok se užívá stejně jako potahované tablety, tedy pro zmírnění příznaků při akutních onemocněních dýchacích cest. Hodí se pro děti od 1 roku a i těmi většími bývá přijímán o něco lépe než tablety.

Kdy užívat Kaloba sirup?

Přípravek je vhodný pro dospělé a děti od 1 roku. Hodí se pro zmírnění příznaků onemocnění, které se projevují kašlem nebo rýmou, případně také bolestí a škrábáním v krku. Horečka nemusí být vždy přítomna.

TIP: Redupetin krém – recenze a hodnocení. Skutečně pomáhá?

Co obsahuje Kaloba sirup

I zde je účinnou látkou Kaloba je extrakt z kořene jihoafrického muškátu Pelargonium sidoides. Při včasném podání vám může dokonce pomoci první příznaky nemoci zcela zastavit. Později alespoň příznaky nemoci zmírňuje a přináší výraznou úlevu.

Kompletní složení: Léčivou látkou je Pelargonii sidoidis extractum fluidum (extrakt z kořene rostliny Pelargonium sidoides) (1:8-10) (EPs 7630). Extrakční látkou je 11% ethanol (m/m). 10 g (= 9,75 ml) roztoku obsahuje 8,0 g extraktu z kořene rostliny Pelargonium sidoides Pomocnými látkami jsou ethanol 13% (V/V) – součást extraktu, glycerol 85 %.

Jak se dávkuje Kaloba sirup?

Kaloba je určena dětem od 1 roku a dospělým. Užívá se třikrát denně, a to v tomto schématu: děti 1-5 let 3krát 10 kapek, 6-12 let 3krát20 kapek, děti od 12 let a dospělí 3krát 30 kapek. Aplikovat by se měla vždy půl hodiny před jídlem.

TIP: Recepty z jarních bylinek pro zdraví. Jak využít jitrocel, pampelišku, nebo kopřivu?

Kaloba sirup zkušenosti uživatelů

A jak jsou s působením tohoto léku spokojeni skuteční uživatelé?

Kaloba je lék s potvrzenými účinky (na rozdíl od příprav) a opravdu pomáhá. Navíc Kalobu mohou užívat i děti, kterým dám raději tento opravdu léčivý přípravek než nějaké placebo, jako třeba homeopatika Oscillococcinum.“

Alena, leky-poradna.cz

Snad jediný volně prodejný lék, který fakt, zdá se, pomáhá. Od dětství šíleně trpím na kašle a průdušky a skoro nic mi nezabírá. A i když jsem vždycky ty rýmy a nachlazení léčila, jak se dalo, většinou jsem se s tím pleskala 14 dní až 3 týdny a nakonec stejně skončila na prášcích na předpis nebo antibiotikách. O Kalobě jsem kdysi dávno už četla v nějakém časopise, ale nikdo o tom tehdy nevěděl, a náhodou jsem kapky objevila letos. Radost velká, že se to sem konečně dostalo! Je to snad první volně prodejnej lék, co mi pomáhá přestát „rýmičky“ a asi po týdnu užívání nemoc odezní. Za mě jednička.“

Trs, Heureka.cz

já mám jen pozitivní zkušenost, doporučila mi je pediatrička protože malá hodně trpí na kašle a až tyto kapky pomohly nejlépe, oproti všem možným sirupům. Mám je vyzkoušené i na sobě, když cítím v krku že začíná škrábat, začnu brát a za 3 dny je pokoj aniž by se něco rozjelo. Tohle u malé nepodchytím, ale jak začne trochu nudlit tak nasazuji.“

Panuška, emimino.cz

Kapky jsme začali používat na doporučení dětské lékařky u dcery, postupně i u ostatních členů rodiny. Jakmile si děti začnou stěžovat na příznaky nachlazení, okamžitě nasazujeme. U nás přípravek zabírá, minimálně dochází k mírnějšímu průběhu nemocí dýchacích cest. Snad jen cena

Celé rodině pomáhá při nachlazení, zlepšuje imunitní reakci organismu.„

Ověřený zákazník, Heureka.cz

TIP: Bylinné kapky Gynex – recenze. Jak je hodnotí uživatelky? A pomohou s gynekologickými problémy fyzického či psychického rázu?


Co ještě vědět

Přípravek je vhodný i pro pacienty trpící cukrovkou. Naopak se nedoporučuje kojícím ženám. Těm lze doporučit užívání přípravku Sinupret, dražé 3×2 tablety denně, který je účinný a bezpečný. Kaloba není určena pro prevenci například v případě alergií.

Vzhledem k obsahu ethanolu by měli být opatrní i pacienti s jaterním onemocněním nebo epilepsií a těhotné ženy.

Kaloba výhody a nevýhody

A jak shrnout celou recenzi do několika jednoduchých bodů?

Kaloba pozitiva

 • cenově přijatelný léčivý přípravek
 • přírodní přípravek
 • spolehlivě pomáhá na rýmu a nachlazení
 • jde opravdu o registrovaný lék
 • existují studie účinnosti proti virovým nákazám
 • přírodní složení
 • vhodný i pro děti
 • dostupné ekonomičtější větší balení
 • nemá moc interakcí s jinými léky
 • není potřeba mít recept
 • pomáhá velmi rychle – během dvou dnů jsem se cítila o dost lépe

TIP: Podélné a svislé rýhy na nehtech – co to znamená? Nehty mohou být závažným ukazatelem nejrůznějších zdravotních problémů

Kaloba negativa

 • sirup by mohl chutnat lépe
 • pacienti s jaterním onemocněním nebo epilepsií musí být opatrní
 • není doporučen pro těhotné a kojící ženy

Pokud se aktuálně potýkáte se zánětem horních dýchacích cest a rádi byste předešli závažnějším stavům, můžete vyzkoušet právě přípravek Kaloba. Je přírodní a zákazníci s ním mají převážně dobré zkušenosti. Dejte jen pozor na to, jaký typ přípravku pořizujete – liší se totiž dávkováním i vhodností pro děti.

Zdroj: https://energieodxenie.cz/bolest-v-krku-majoranka-a-kaloba-naprosta-pohoda/, https://www.drmax.cz/kaloba-por-gtt-sol-1x50ml, https://zena-in.cz/clanek/ptaly-jste-se-lekarky-jak-zvladnout-infekce-dychacich-cest-a-vyhnout-se-podavani-antibiotik, https://www.emimino.cz/diskuse/kapky-na-kasel-kaloba-64705/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *