Redupetin krém – recenze a hodnocení. Skutečně pomáhá?

Stařecké skvrny, nerovnoměrný tón pleti nebo tmavé skvrny z nadměrného opalování a nedokonalosti po akné. Nic, na co bychom se v zrcadle chtěli koukat. Řešením může být dermatologický krém Redupetin. Jedná se skutečně o zázračný přípravek německé značky Dr. Theiss nebo budete zbytečně vyhazovat peníze?

Co je Redupetin?

Jedná se o speciální dermatologickou péči, která byla vyvinuta v Německu a spadá pod značku Dr. Theiss. V posledních měsících se s Redupetinem často setkáváme v reklamách, které běží napříč nejrůznějšími médii. 

Známější je určitě Redupetin dermatologický krém, který ale můžete doplnit také o Redupetin denní krém ke každodenní péči o pokožku.  

K čemu je Redupetin určen?

Redupetin byl speciálně vyvinut pro zmírnění či naprostou redukci problémů s hyperpigmentací pokožky, jako jsou:

 • stařecké skvrny
 • sluneční skvrny z příliš intenzivního opalování
 • pozánětlivá pigmentace – např. pokud vás trápí akné
 • pigmentace hormonálního původu
 • nerovnoměrný odstín pleti

Redupetin navíc podle dostupných informací také působí jako prevence a chrání pokožku před vznikem další hyperpigmentace. 

Tip: Višněvského mast. Na co, kdy a jak ji použít?

Účinné látky a složení Redupetinu

Pro oba pečující přípravky – tedy Redupetin dermatologický krém i Redupetin denní krém je hlavní účinnou složkou řeřicha setá – resp. extrakt z jejich klíčků. 

Tip: Černá mast je základ lékárničky. Kdy vás může zachránit?

Řeřicha setá (latinsky Lepidium sativum) totiž dokáže regulovat nadměrnou tvorbu melaninu, který stojí právě za hyperpigmentací, tedy pigmentovými skvrnami. Extrakt dokáže regulovat vzniklé pigmentové skvrny aniž by zesvětlil okolní pokožku a v kombinaci s isoflavonem ze sóji chrání buňky před oxidačním poškozením a působí protizánětlivě. 

Redupetin dermatologický krém dále obsahuje:

 • ovocné kyseliny – tedy kyselinu citrńovou a kyselinu mléčnou, které mají depigmentační účinek a šterně odstraňují kožní buňky z povrchu pleti. Navíc dokážou vyrovnat její nepravidelný tón.
 • kyselinu salicylovou, která zvyšuje odolnost pleti a má skvělé regenerační účinky. K tomu má také protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti.

Redupetin denní krém kromě řeřichy obsahuje:

 • olej ze semen kamélie olejné, který se stará o hydrataci a výživu pokožky, chrání ji před volnými radikály a navíc zvyšuje pružnost pleti. 

Použití Redupetinu – důležité je dlouhodobé užívání

Redupetin dermatologický krém stačí večer nanést na očištěná postižená místa pleti na krku, dekoltu nebo rukou. Pro viditelný výsledek je potřeba takto místa ošetřovat alespoň po dobu 4 týdnů

Redupetin denní krém naneste ráno po čištění pleti na obličej, krk a dekolt. Kromě účinných látek má totiž také ochranný faktor SPF20, zabrání tak nadměrnému účinku slunce, který má na hyperpigmentaci velký vliv. 

Náš tip: Jak poznat úpal a úžeh? A jak dlouho příznaky trvají?

Hodnocení Redupetinu – zkušenosti zákazníků

Redupetin je díky masivní propagaci velmi žádaný a proto o recenze zákazníků či uživatelů není na internetu nouze. Níže vám tedy přinášíme jejich shrnutí…

Redupetin výhody – aneb co zákazníci hodnotí kladně: 

 • při delším užívání pigmentové skvrny zesvětlají nebo zcela zmizí
 • první změny část uživatelů pocítila už po 10 dnech
 • krémy se dobře roztírají
 • nedráždí ani citlivější pokožku
 • příznivá cena oproti konkurenčním produktům
 • balení vydrží poměrně dlouho i při denním užívání
 • krém je příjemný a zanechává hladkou pleť

Redupetin nevýhody – aneb co se zákazníkům nelíbí:

 • malá část zákazníků nezaznamenala žádný účinek
 • části uživatelů vadí jeho velmi výrazná vůně
 • Redupetin je nutné užívat dlouhodobě, případně navždy
 • některé skvrny se podaří pouze zesvětlit a zcela nezmizí
 • krém může na kůži zanechat světlý povlak

Je Redupetin účinný?

Na základě recenzí a zkušenosti zákazníků, kteří Redupetin vyzkoušeli, můžeme s klidným svědomím říci, že ve většině případů opravdu funguje

Nebude se tak jednat o zbytečnou investici, ovšem pouze v případě, že budete Redupetin užívat dlouhodobě, a to minimálně po dobu 4 týdnů. 

Oproti konkurenčním stejně efektivním produktům má však Redupetin příznivější cenu a je snadno dostupný v online e-shopech, kamenných prodejnách i ve většině lékárnách. 

Náš tip: Víte co je to hyperhidróza? Máme pro vás návod, jak bojovat s nadměrným pocením.

Co je hyperpigmentace?

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace je většinou záležitostí starších osob a je také známá jako stařecké skvrny. Při jejich vzniku hraje roli genetika, hormonální rovnováha, ale ve velké míře také vystavování pokožky UV záření. 

Stejně tak se ale mohou skvrny objevit u mladších osob, a to většinou jako důsledek nadměrného opalování

Za pigmentovými skvrnami stojí zvýšená aktivita melanocytů. Ty při delším pobytu na slunci začnou tvořit více melaninu – tedy kožního barviva. 

Melanin pohlcuje UV záření a chrání tak naši pokožku, běžně se tak hezky rovnoměrně opálíme. Pokud ale opalování přeženeme a k tomu nepoužíváme dostatečný ochranný faktor SPF, může dojít ke zvýšené produkci melaninu a následné hyperpigmentaci. 

Máte s krémem Redupetin zkušenosti? Nebo dáváte přednost jinému produktu, který účinkuje lépe? Podělte se s námi v komentářích níže …

Zdroje: https://www.drtheiss.cz/eshop/redupetin, https://www.zbozi.cz/vyrobek/dr-theiss-naturwaren-redupetin-dermatologicky-krem-20-ml/ a https://starecke-skvrny.heureka.cz/redupetin-krem-na-redukci-pigmentovych-skvrn-nocni-20-ml/#recenze/?review-filter=all&page=1

post

Zkušenosti “Redupetin krém – recenze a hodnocení. Skutečně pomáhá?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *