Jak můžete pomoci Ukrajině a kam finančně přispět?

Děti, které ještě před pár dny bezstarostně odcházely ráno do školy, stráví asi dlouhý čas doma. Spousta rodin se ze dne na den ocitla pro nás v nepředstavitelné situaci. Pokud soucítíte s bezmocnými lidmi na Ukrajině a hledáte způsob, jak jim pomoci v těchto nelehkých časech, můžete přispět i vy …

Nemusíte posílat tisíce. Každá snaha vynaložená na mír a pomoc ostatním se počítá!

Jak pomoci Ukrajině a kam finančně přispět?

Málokdo z nás má možnost pomoci Ukrajině nabídkou ubytování nebo jiným individuálním činem. Podpořme společně organizace, které vybrané částky beze zbytku předají potřebným. Ať už v nezbytné materiální pomoci a surovinách nebo finančních částkách.

Sbírka SOS UKRAJINA

… vyhlášena organizací Člověk v tísni pomáhá přímo na místě, v okolních zemích a v případě masivní uprchlické vlny samozřejmě i u nás v Česku. Vybraná částka tedy bude rozprostřena mezi aktuální potřeby lidí na ubytování, zdravotnický materiál nebo jídlo. Organizace Člověk v tísni má na Ukrajině své pracovníky, kteří dnem i nocí řeší aktuální potřeby zasažených občanů. Online příspěvek můžete zaslat i vy.

Paměť národa

… aneb organizace Post Bellum známá tímto svým počinem, zorganizovala sbírku Pomozte Ukrajině s Pamětí národa, jejíž výtěžek půjde přímo na ukrajinskou neziskovou organizaci Повернись живим / Come Back Alive. Ta se dlouhodobě stará o distribuci ochranných pomůcek a zejména materiálního zabezpečení obráncům Ukrajiny.

Český červený kříž

… působí samozřejmě také na Ukrajině. A o to více v těchto těžkých časech. Přispět můžete na nezbytné zdravotní pomůcky, výtěžek ovšem půjde i na možný příchod uprchlíků. Přispět můžete na jejich stránkách nebo přímo na účet Veřejné finanční sbírky na pomoc Červeného kříže Ukrajině:

číslo účtu: 333999/2700, variabilní symbol 1502

Pomáhejte s Adrou

… a pomozte se zajištěním základních potřeb v zasažené oblasti. A jelikož má Adra zkušenosti i z předchozích válečných konfliktů v Sýrii, Jugoslávii nebo Čečensku, správným využitím vybraných finančních prostředků si můžete být jisti.

číslo účtu 66888866/0300, variabilní symbol 500, IBAN CZ16 0300 0000 0000 6688 8866

Charita Česká republika

ve spolupráci s Charitou Ukrajina pořádá cílenou sbírku, díky které se obyvatelům Ukrajiny dostane základních potřeb, přístřeší nebo psychologická pomoc. Na sbírku Charita pro Ukrajinu můžete přispět online nebo následujícími způsoby:

sbírkový účet 55660022/0800, variabilní symbol 104

dárcovské SMS na číslo 87 777: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90

Pomoc Ukrajině!

… nadační fond pod záštitou organizace Adra, který opět sbírá finanční prostředky pro válkou zasaženou Ukrajinu. Vybraná částka bude opět sloužit k zajištění základních potřeb, potravin či hygienických a zdravotních pomůcek. Přispějte online nebo následujícím způsobem:

číslo účtu 4004040040/5500 s variabilním symbolem 222

nebo dárcovská SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS ZNESNAZE 30, DMS ZNESNAZE 60, DMS ZNESNAZE 90

Nabídněte ubytování

Velká část obyvatelů Ukrajiny se i přes své rodné kořeny a majetek, který musí opustit, rozhodla o útěk do bezpečí. Pokud tedy máte volné ubytovací kapacity, které byste chtěli příchozím nabídnout, můžete svou nabídku zaslat na ubytovaniukrajina@suz.cz … e-mailová adresa zřízená Správou uprchlických zařízení MV za účelem pomoci v souvislosti se situací na Ukrajině.

Nabídněte převoz

Jelikož by se spousta obyvatelů Ukrajiny rádo dostalo do bezpečné vzdálenosti od probíhající války, ale nemají možnost převozu a zůstávají tak na hranicích, můžete pomoci i díky svému automobilu. Určitě ale nejezděte na vlastní pěst a potřebu převozu zjistěte například zde. Dobrovolníků je totiž v této chvíli více, než samotných zájemců o převoz.

Zdroje: vlastní

5/5 - (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *