Jak odstranit gelové nehty doma?

Gelové nehty jsou v poslední době velmi oblíbeným kosmetickým trendem. Ne vždy jsme však s výsledkem ze salonu spokojeni tak, jak by bylo třeba. Naštěstí není nutné s požadavkem na jejich odstranění chodit zpět k odborníkovi – snadno to zvládnete i doma.

Namáčení jako nejjednodušší způsob

Pokud doma nemáte žádné specializované náčiní, ale přesto se chcete gelových nehtů zbavit co nejrychleji, pak vsaďte na prosté namáčení. Budete k tomu potřebovat jen aceton a misku, do které se pohodlně vejdou všechny vaše prsty. Do misky ponořte ruce a několik minut počkejte.

Pokud ovšem vsadíte na tuto metodu, vyplatí se ji aplikovat se vším všudy. Například aceton lépe působí ve chvíli, kdy je nahřátý. Ale protože je extrémně hořlavý, rozhodně ho nezahřívejte nad sporákem. Mnohem lepší bude, když misku s acetonem na chvíli ponoříte do jiné misky s teplou vodou.

A pokud chcete ochránit své ruce před vysušením, pak okolí nehtů, kde je nejjemnější kůže, natřete před namáčením vazelínou. Aceton tak sice nerušeně rozpustí lepidlo na nehtech (respektive lepidlo, které bylo použito k přichycení tipů), ale na vašich rukou nezanechá žádnou stopu.

Tip: Babské rady na plíseň nehtů. Jak se jí konečně zbavit?

Vsadit lze ovšem i na šetrnější způsob – aceton nakapejte na vatový tampon. Položte na nehet a prst zabalte do alobalu. Během několika minut se lepidlo rozpustí a nehet odpadne. Měli byste ovšem vědět, že tímto způsobem lze odstranit pouze soak off gely a gel laky, na jiné tipy gelových nehtů tento způsob fungovat nebude.

Tip: Jak sundat prstýnek z oteklého prstu?

Odloupnutí gelových nehtů

Jestliže je už lepidlo pod povrchem nehtu narušeno, pak můžete zkusit nehet jednoduše odloupnout. Lze to provést jen u nehtů, které se již začaly samy odchlipovat. Do vzniklé mezery stačí vstrčit tenký nástroj a zkusit jemně zapáčit. Nehet se pak odstraňuje s pomocí pinzety. Buďte však opatrní – můžete si tak nechtěně poškodit vlastní nehet, takže pokud gel klade příliš velký odpor, vraťte se ke starému dobrému namáčení.

V zásadě lze tuto metodu doporučit pouze k odstranění tzv. strip laků, u jiných by mohlo dojít k poškození přírodního nehtu.

Tip: Co je laminace obočí a jak na to? Zvládnete ji i sama doma

Pilování starých gelových nehtů

Posledním často používaným způsobem je pilování. Nejdříve je třeba umělý nehet co nejvíce zastřihnout a následně ho zbrousit hrubým pilníkem. Důležité je však pilovat opravdu pouze umělý nehet a nikoli svůj přírodní. Ten byste totiž mohli rychle poškodit nebo si přivodit bolestivé zranění.

Tip: Jak pilovat nehty – postupy a dobré rady

Pilník však uprostřed procesu nezapomeňte vyměnit, a to ve chvíli, kdy už budete mít větší část nehtu zpilovánu. Tehdy sáhněte po jemnějším pilníku a odstraňte i zbytky umělého nehtu. Tato metoda je nejúčinnější a s její pomocí lze odstranit prakticky jakékoliv gelové nehty. Místo pilníku je rovněž možné použít speciální brusku.

Zdroj: https://napovime.cz/navod/jak-odstranit-gelove-nehty/, https://www.notino.cz/beautyblog/tipy-a-rady/jak-odstranit-gelove-nehty-doma–krok-za-krokem/

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *