Tipy, jak rychle a efektivně zhubnout nejen břicho

Sedavé zaměstnání, hormonální změny, dlouhotrvající stres nebo jen prostá obliba sladkostí a jiných pochutin mohou vést až k nepříjemné nadváze a s tím i ke zhoršení zdravotního stavu. Pokud jste se s kily navíc rozhodli něco udělat, tak si zkuste projít naše tipy, jak rychle a efektivně zhubnout, a to nejen v oblasti břicha.

Jak zhubnout co nejrychleji

Asi každý, kdo se někdy rozhodl zredukovat svou váhu, hledal cesty, jak zhubnout co nejrychleji. Častou volbou bývají radikální řešení, mezi něž patří například hladovění. Výsledky těchto metod se typicky skutečně projeví poměrně rychle – můžete zhubnout třeba i pět kilo za měsíc, avšak s minimálním dlouhodobým efektem.

Pokud skutečně chcete nadbytečná kila shodit, tak si nejprve musíte umět položit správnou otázku – ne, jak rychle zhubnout, nýbrž jak co nejrychleji zhubnout efektivně. Tělo totiž pro svou správnou funkci potřebuje dostatek živin, vitaminů či tuků, pokud mu je nedopřejete, tak nebude fungovat správně. Sice se přiblížíte své vysněné váze, ale jen na chvíli a ještě se vystavíte výkyvům nálad, chronické únavě a podobně.

Z hlediska zdraví a efektivity hubnutí byste se proto neměli snažit zhubnout víc než dva kilogramy měsíčně. S postupy, jak rychle a efektivně zhubnout, vám mohou pomoci následující tipy, které myslí nejen na vitální stránku věci, ale i dlouhodobě lepší figuru.

Jak rychle a efektivně zhubnout

V rámci tipů, jak rychle a efektivně zhubnout, je vhodné na prvním místě zmínit proslulý JO-JO efekt. Proces, během kterého se vám podaří relativně rychle zhubnout i větší počet kilogramů, jež se vám však po čase ještě ve větším množství vrátí. Sice se tak vlezete do těch krásných červených šatů, které si chcete vzít na maturitní ples svého syna, ale potom bude váha ještě mnohem větší než na začátku.

Abyste se JO-JO efektu vyhnuli, tak byste se rozhodně měli stranit, již zmíněnému hladovění. Hladovění vás totiž nezbaví tuků (nebo aspoň ne těch správných), ale svalové hmoty, minerálních látek a odvodní vás. Tělo ve výsledku nebude mít dostatek živin, a jakmile začnete zase normálně jíst, si začne dělat zásoby – postará se o prudší růst tukové tkáně, aby zabránilo pocitům hladu a kila půjdou nahoru.

Dbejte na svůj jídelníček

Nabízí se otázka, jak zhubnout efektivně. Základem všeho je úprava jídelníčku. Snažte se jíst alespoň pětkrát denně – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a v menších porcích. Není dobré se přejídat, ani se zbytečně šidit. Nakládejte si tedy porce, které vás zasytí, ale zanechají v žaludku dostatek místa na další jídlo například za 2-3 hodiny.

Váš jídelníček by měl být pestrý. Vyhýbejte se cukrům a dopřejte svému tělu dostatek bílkovin, sacharidů a tuků. Mezi tipy na jídlo, které pro vás může být prostředkem, jak co nejrychleji a efektivně zhubnout, nesmí chybět drůbeží maso, ryby, luštěniny, celozrnné pečivo, celozrnná rýže, těstoviny, pohanka nebo zelenina.

 Dále nenasycené rostlinné tuky, mezi něž patří semínka, ořechy, rostlinné oleje, avokádo a potraviny obsahující vlákninu – zelenina, ovoce nebo luštěniny.

Jak rychle zhubnout břicho

Břicho obecně patří mezi nejproblémovější partie. Při snaze o jeho vyrýsování nebo zploštění proto budete potřebovat mnohem více trpělivosti a motivace než u ostatních částí těla. Nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem, jak zhubnout břicho, je přitom kombinace výše nastíněného jídelníčku a cvičení.

Také při snaze o zbavení se přebytečného tuku na břiše byste tak měli pravidelně jíst a dbát o dostatečný přísun vlákniny. Mimo to dodržujte pitný režim a vyhýbejte se lepku, který obsahuje například klasické bílé pečivo, těstovin, dezerty a různé pochutin z bílé mouky.

Jak rychle zhubnout břicho
Zdroj: Pixabay

Při dodržování pravidel, jak rychle a efektivně zhubnout břicho, nezapomínejte ani na bílkoviny. Obohaťte svůj jídelníček o kuřecí či krůtí maso, nízkotučné mléčné výrobky, vajíčka, mořské plody a ryby. Příznivý vliv na stavbu svalové hmoty mají i:

  • luštěniny,
  • tofu,
  • bílé jogurty.

Neměli byste zanedbat ani přísun vitaminu C a naopak omezit přísun alkoholu. Neznamená to, že musíte hned přestat pít nebo přestat jíst bílé pečivo. Jen je důležité najít tu správnou míru jejich konzumace a vhodně je zkombinovat s dalšími potravinami.

Svatý grál: cvičení a vyvážená strava

První pravidlo, jak rychle a efektivně zhubnout břicho, zní: neposilujte jen břicho. Zní vám to jako paradox? Mnoho lidí se při hubnutí břicha soustředí pouze na tuto partii a zbytek neřeší. Nedočkají se ovšem témeř žádného výsledku, což je nakonec demotivuje a od cvičení odradí.

Mimo břicho se snažte cílit i na další partie, jako jsou záda nebo cviky zpevňující celé tělo. Uvidíte, že tím bude celý proces hubnutí mnohem efektivnější. Současně dbejte na to, abyste nepřepálili začátek. Bohatě postačí, když se budete cvičení věnovat 20 minut denně, ale pravidelně a v kombinaci s kardiem (například běh či kolo).

Jak efektivně zhubnout
Zdroj: Pixabay

Mezi cviky, které vám pomohou efektivněji zhubnout břicho, patří:

  • prkno (plank),
  • sedy lehy,
  • sklapovačky,
  • cviky s obručí.

Na začátku tréninku se nezapomeňte rozehřát, ku příkladu na rotopedu (Konkrétní tipy najdete například v samostatné kapitole článku Jak vybrat rotoped.), a protáhnout, přičemž by protažení nemělo chybět ani na konci cvičení. Hlídejte si také dostatek spánku – ideálně kolem 7-8 hodin.

Jak rychle zhubnout bez diety a cvičení

Alternativním řešením, jak poměrně rychle zhubnout, jsou různé přípravky na hubnutí. Tyto přípravky zrychlují metabolismus, čímž hubnutí usnadňují a současně přispívají ke zlepšení imunity či formování postavy. Mohou být též doplňkem, který vám pomůže bojovat s únavou a vyčerpáním.

Další variantou jsou speciální koktejly na hubnutí. Slouží jako náhrada běžné stravy, doplňují nutriční hodnoty, proteiny a vlákninu a podobně jako předcházející body dodávají i potřebný energetický náboj.

Třetí kategorií tipů, jak rychle a efektivně zhubnout, jsou spalovače tuků, které napomáhají jejich rychlejšímu odbourávání. Urychlují tedy celý proces hubnutí. Samy o sobě ovšem nestačí a měli byste je kombinovat s nějakou pohybovou aktivitou, třeba s během nebo delšími procházkami.

O něco radikálněji se k problematice hubnutí, nejen břicha, staví tablety či kapsle na hubnutí. Jejich cílem je opět zrychlení metabolismu, zlepšení trávení a omezení chuti k jídlu. Obvykle jsou postaveny na přírodní bázi a aktivních složkách či povzbuzovadlech – vitamin C, L-karnitin, vláknina, kofein.

Pomocníkem při hubnutí pak mohou být i zelené čaje, jež podporují trávení a jsou prospěšné pro pitný režim. Podobně jako tablety tlumí chuť k jídlu a snižují hodnoty tuku. Čaj byste si neměli sladit a to cukrem ani medem.

4.8/5 - (5)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *