Jak se stát úspěšným obchodníkem na finančních trzích

Online obchodování s akciemi je oblíbená aktivita retailových obchodníků po celém světe, která zahrnuje nákup a prodej akcií na burze. Akciový trh je největších finančních trhů na světě a denně se na něm zobchoduje objem několik miliard dolarů. Díky své vysoké likviditě nabízí obchodování na burze příležitost vydělat prostřednictvím spekulací na růst ceny akcií, vyžaduje však mnoho dovedností a znalostí a mnoha let zkušeností. 

V tomto článku se pokusíme čtenářům vysvětlit, jak můžou zvládnout začátky obchodování na burze a jak se stát úspešným obchodníkem.

Pokud jste začátečník a chcete zvládnout burzovní obchodování , musíte postupovat podle následujících kroků:

  1. Naučte se jak funguje trh a pochopte základy obchodování

Prvním krokem ke zvládnutí obchodování jakýchkoliv finančích instrumentů nejen akcií je pochopit trh a naučit se základy jeho fungování. Internet nabízí řadu online kurzů, které jsou zcela zdarma. Nejlepší je YOUTUBE. Informace zdarma a různé online kurzy pokrývají základy i pokročilé strategie pro obchodování na kapitálovém trhu. Na internetu (na Youtube) si můžete nastudovat témata, jako je struktura trhu , intradenní a swing obchodní strategie a řízení rizik. Je důležité pochopit základy obchodování , než přejdete k pokročilejším strategiím.

  1. Výběr a srovnání brokerů

Stejně důležité pro investory a obchodníky je srovnání brokerů pro obchodování akcií. Výběr správného makléře je docela zásadní krok. Chystáte se investovat své těžce vydělané koruny, proto je správné věnovat výběru brokera dostatek času. Neuspěchejte to!  

V současné době působí na trhu v České republice více než sto online brokerů, kteří působí pod celoevropskou licencí. Vybrat si toho správného, který je bezpečný a zároveň si účtuje nízké poplatky, je někdy umění, zejména pro úplné začátečníky.

Při porovnávání makléřů se zaměřte především na: licenci, pojištění proti úpadku makléře, poplatky za nákup a prodej, další poplatky, zejména ty, které souvisejí s převodem českých korun na dolary. Dále si zjistěte, zda broker nabízí možnost vedení obchodního účtu v českých korunách, což vám ušetří nemalé peníze.

  1. Použijte dostupné analytické nástroje

Internet poskytuje řadu nástrojů pro obchodníky, které mohou obchodníkům pomoci přijímat informovaná obchodní rozhodnutí. Mezi tyto nástroje patří obchodní signály, pokročilé analýzy trhu a obchodní indikátory. Obchodní signály jsou upozornění, která obchodníkům říkají, kdy vstoupit do obchodu nebo z něj vystoupit. Analýza trhu poskytuje obchodníkům náhled na kapitálový trh, včetně měnových trendů, ekonomických ukazatelů a zpravodajských událostí, které mohou ovlivnit ceny měn. Obchodní indikátory jsou nástroje, které obchodníkům pomáhají identifikovat obchodní příležitosti pomocí technické analýzy. 

  1. Pokud vám to čas dovolí, účastněte se živých obchodních seancí

Mnoho webů o investování nabízí živé obchodní seance (tzv. Live Trading),na kterých mohou zejména začínající investoři i sledovat zkušené obchodníky obchodující akcie v reálném čase. Tato živá obchodní sezení jsou vynikajícím způsobem, jak se učit od zkušených obchodníků a vidět, jak profesionálové analyzují trh, identifikují obchodní příležitosti a provádějí obchody. Během živých obchodních sezení můžete také klást otázky a získat zpětnou vazbu od obchodníků.

  1. Začněte obchodovat na demo účtu

Každý akciový broker dnes nabízí také cvičný demo účet, který umožňuje obchodníkům trénovat obchodování v simulovaném prostředí. Demo účet poskytuje obchodníkům virtuální peníze, se kterými mohou obchodovat, a umožňuje jim tak testovat obchodní strategie, aniž by riskovali vlastní peníze. Je důležité cvičit obchodování s demo účtem před obchodováním se skutečnými penězi, abyste získali důvěru a zdokonalili svou obchodní strategii.

  1. Připojte se k obchodní komunitě

Mnoho online makléřů má vlastní online komunitu obchodníků, kde se obchodníci mohou spojit s ostatními obchodníky a sdílet obchodní nápady. Připojení k obchodní komunitě je vynikající způsob, jak se učit od ostatních obchodníků a získat zpětnou vazbu ke své obchodní strategii. Obchodní komunita také poskytuje obchodníkům podporu a motivaci, což je pro úspěch nezbytné.

Závěr 

Závěrem lze říci, že obchodování na Forexu je složitá a komplexní činnost, která vyžaduje mnoho dovedností a znalostí. Web dnes poskytuje řadu vzdělávacích programů a nástrojů pro obchodníky, některé jsou zcela zdarma.  Chcete-li zvládnout investování, musíte se naučit základy, účastnit se živých obchodních seancí, používat analytické nástroje , cvičit s demo účtem a připojit se k obchodní komunitě. 

Nezapomeňte, že s odhodláním a tvrdou prací se můžete stát úspěšným investorem.

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *