Jak se zbavit nevýhodných nebankovních půjček? Pomůže refinancování, konsolidace a vyrovnaný rozpočet

Dostat se do problémů kvůli půjčkám je dnes velice snadné. Díky rychlým online půjčkám můžete mít peníze na účtu do hodiny a na rozmýšlení tak moc času nezbývá. A spousta lidí se pak dostává do dluhové pasti, kdy jeden dluh lepí druhým

To ovšem nejde do nekonečna a jednou už bude propast tak hluboká, že nebude cesty ven. Pokud ale chcete vše vyřešit včas, máme pro vás řešení …

Jak se zbavit nebankovních půjček? 

Bohužel neexistuje žádné kouzlo, které by vám dluhy smazalo, a na výhry v loterii se spoléhat nemůžete. Jediným schůdným řešením tak je refinancování nebo konsolidace půjček.

Několik nevýhodných nebankovních půjček s vysokými úroky a poplatky za prodloužení si sloučíte pod jednu půjčku, která vám umožní stabilní splácení a nebude vám narůstat před očima.

Co je refinancování půjčky?

Vzali jste si půjčku, kterou nejste schopni splatit v termínu a dostali jste se do situace, kdy ji stále prodlužujete, odkládáte splátky a poplatky narůstají? Nebankovní společnosti na takové situace sázejí a vědí, že i půjčka, která byla zdarma jim pak může přinést slušný zisk. 

Pokud už vás situace nebaví, přichází v úvahu refinancování půjčky. To nabízí téměř všechny banky včetně té vaší a může vám značně ulevit. 

Jak funguje refinancování půjčky?

Refinancování znamená, že vámi vybraná banka vyplatí stávající dluh u nebankovní společnosti a vy budete dluh splácet přímo jí. Ovšem za nepředstavitelně výhodnějších podmínek. 

Díky nízkému úroku a delší době splacení se tak dostanete na měsíční splátky, které budete schopni utáhnout

Co je konsolidace půjček?

Konsolidace půjček je v podstatě také refinancováním, ale v případě, kdy potřebujete vyřešit více než jednu půjčku. Jedná se tedy o sloučení nevýhodných půjček do jedné výhodnější

Opět si tedy vezmete u své banky úvěr, částka neputuje na váš účet, ale přímo na úhradu nebankovních půjček.

Tip: Konsolidace půjček pro dlužníky – jak na to a kdo nabízí?

Výhody a nevýhody konsolidace nebankovních půjček a její zápory

Stále nevíte, zda je dobré několik půjček pokrýt jednou? Povíme vám, jaké jsou hlavní výhody konsolidace půjček …

 1. budete mít lepší přehled o svých financích
 2. zbavíte se vysokých úroků a poplatků 
 3. úrok budete platit nižší a pouze z jedné půjčky – ušetříte tedy i na poplatcích
 4. výši měsíční splátky si upravíte podle svých skutečných možností
 5. platíte měsíčně jen jednu splátku

U konsolidace i refinancování půjčky je ale potřeba počítat s tím, že půjčku budete platit déle – v závislosit na svých finančních možnostech.

Jaké půjčky či dluhy je možné konsolidovat?

Konsolidovat či refinancovat můžete nejen půjčky u jiných bank, ale také:

 • nebankovní půjčky pro soukromé účely – rychlé půjčky, půjčky bez registru apod. 
 • kreditní karty 
 • kontokorenty
 • leasingy
 • mikropůjčky

Kdy konsolidace a refinancování nejsou možné? 

Přestože se banky vždy snaží nabídnout schůdnou cestu a řešení, někdy není možné, aby bylo refinancování nebo konsolidace schválena. A to zejména pokud:

 • jste v prodlení se splácením některé ze svých půjček
 • nejste bonitním klientem
 • nemáte dostatečný příjem na pokrytí měsíčních splátek

K nebankovním společnostem se totiž často přiklánějí právě ti, kteří v bankách se svými záznamy v registrech nebo jinými finančními problémy neuspěli. Nebankovní půjčky navíc často nenahlíží na příjem a schválí půjčku i v případě, kdy je jasné, že klient nebude moci půjčku řádně splácet. 

A pokud vás dříve banka kvůli některému z důvodů odmítla, je jen malá pravděpodobnost, že by vám refinancování či konsolidaci schválili a dostane se tak do rizika. Můžete ale zkusit štěstí u jiné banky, každá má nastaven jiný systém schvalování a klienty řeší individuálně.

Čemu se vyhnout?

Pokud se chcete dostat na lepší podmínky, určitě zapomeňte na to, že budete konsolidaci řešit opět pomocí nebankovní půjčky. Ta vás totiž svými nevýhodnými podmínkami může rychle strhnout ke dnu. 

Jak se dostat z dluhů?

Chcete se opět rychle postavit zpět na nohy? Pak makejte, sežeňte si brigádu, další přivýdělek nebo druhou práci a snažte se dluhy umořit co nejrychleji.

Omezte své výdaje na minimum a na pár měsíců zapomeňte na kulturu, restaurace nebo nové oblečení. Snažte se kupovat opravdu je to, co je nezbytné.

V případě, kdy už není cesty zpět a exekutoři se začínají hlásit, určitě zvažte možnost insolvence – tedy oddlužení. Nestrkejte hlavu do písku a neschovávejte se, problémy se pak jen zhorší. Základem řešení finančních problémů je snaha a komunikace. 

Zdroje: https://www.csas.cz/cs/blog/clanky/jak-se-zbavit-spatnych-pujcek a https://www.moneta.cz/blog/jak-se-zbavit-nevyhodnych-pujcek 

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *