Jak si zařídit originální vstup do domu?

Rekonstruujete venkovní část domu nebo stavíte nový a chcete ho mít řádně vyšperkovaný se vším všudy? Pak je tento článek přesně pro Vás!

Vstup do domu je většinou přímo na očích, pokud máte vstup do domu ze strany od nějaké cesty, případně silnice. Z tohoto důvodu nám záleží na tom, jak celé okolí domu vypadá a speciálně to okolí v blízkosti vstupu do domu, které dokáže zaujmout nejvíc. Jak si toto prostředí zařídit, aby bylo stylové, originální a sousedi mohli jen závidět? Dozvíte v tomto článku!

Stylový plot

Zařízení plotu je nedílnou součástí zařizování věcí kolem celého domu. Jednak je to kvůli bezpečnosti a jednak se tím udržuje určité soukromí, které je jistě důležité pro každého z nás. Navíc pokud má daná rodina děti nebo domácí mazlíčky, je plot opravdu nezbytný.

Co se týče výběru samotného plotu, existuje hned několik možností, ze kterých si lze zvolit. Od klasického pletivového, přes plot dřevěný až k plotům kovovým. Ovšem tyto druhy plotů jsou lidmi hojně využívané a když se podíváte kolem sebe, většina domů bude obehnána právě nimi. Pokud chcete být opravdu originální, pořiďte si plot z lícových cihel.

Nespornou výhodou plotů z lícových cihel je ten fakt, že se dá naprosto skvěle sladit s fasádou domu, zvláště v případě, kdy jsou na domu použité cihlové obklady. Sladit se dá jak barva samotných cihel, tak barva spárovací hmoty. Tento plot disponuje přírodním a elegantním vzhledem, který lze jistě ocenit.

Kromě výše uvedených designových výhod musíme zmínit také něco k praktičnosti. K praktickým výhodám tohoto plotu rozhodně patří jeho odolnost, vysoká pevnost, mrazuvzdornost a neomezená životnost.

Jistě jste přemýšleli, jakou využít výplň pro tento druh plotu. Vhodným výběrem by mohly být například pozinkované mříže, hliníkové panely nebo klasika v podobě dřeva. Pokud chcete ale plné soukromí, lze udělat plnou zídku bez jakýchkoliv výplní. Tím si zajistíte vysokou bezpečnost pro všechny členy domu a kromě toho i vytouženou intimitu.

Řešení odpadu

U rodinných domů je nutné zajistit, kam se bude vyhazovat směsný odpad. Většina z nich to má zařízené tak, že má postavenou popelnici v prostoru před domem. Možná si říkáte, že není možné, aby zrovna vyhazování odpadu šlo vyřešit nějak stylově, avšak opak je pravdou.

Mezi lidmi je velice oblíbenou popelnicí popelnice plastová, která má výhodu v tom, že je poměrně lehká a dobře se s ní manipuluje. Na druhou stranu má i své nevýhody. Co se týče praktičnosti, rozhodně je lepší zvolení nehořlavé zinkové popelnice, kterou oceníte hlavně v případě, že máte doma krb. Narozdíl od popelnic plastových můžete do těchto zinkových popelnic ukládat i žhavý odpad. Kromě vysokých teplot jsou schopné bez problémů vydržet i teploty nízké a mohou se pyšnit životností v řádech let, kdy i po této době nebudou jevit známky opotřebení.

Po stránce stylové jsou zinkové popelnice lepší volbou, protože kromě toho, že vypadají lépe, je mnohem jednodušší je sladit s výše zmíněným plotem z lícových cihel. Pokud k plotu přidáte výplň z pozinkovaných mříží, mohlo by se jednat o perfektní dvojici, kdy bude svým stylem navzájem jedna doplňovat druhou.

Praktické dveře

Když už jsme vyřešili plot a prostor kolem něj, je důležité myslet také na vchodové dveře. Ty jsou při vstupu do domu první na očích a podtrhávají celkový dojem z designového domu a jeho okolí. Na výběr je ze dveřích prosklených, plastových nebo hliníkových. 

Při jejich výběru je nezbytné brát ohled na všechny prvky domu, jako jsou okna, parapety, fasáda a zároveň brát v potaz praktičnost ve smyslu odolnosti, životnosti nebo izolačních vlastností. S ohledem na bezpečnost je dobré uvažovat nad volbou bezpečnostních dveří. Ty jsou navržené tak, aby se do domu bez klíčů nikdo nedostal. V tomto směru pro Vás máme jeden malý tip: zabouchli jste si dveře? Zavolejte zámečníka. Je to totiž jediný člověk, který dokáže tuto nepříjemnost efektivně vyřešit.

Zdroj: PR článek

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *