Jak sledovat (nejen) cizí mobil?

jak sledovat nejen cizí mobil

Moderní technologie každodenně zjednodušují život miliardám lidí po celém světě. V mnoha ohledech ho všem také ztěžují. Komunikační aplikace jako WhatsApp nebo Messenger, jejich mizející zprávy a zamknuté konverzace vytvářejí prostor pro rafinované skrývání nevěry. Možná vás proto napadlo hledat způsob, jak sledovat cizí mobil, a zkontrolovat si, o čem si vaše polovička s ostatními píše.

Sledování telefonu partnera a právní otázky

Ať už jste na tento návod, jak sledovat cizí mobil, narazili z jakéhokoli důvodu je v úvodu důležité připomenout, že sledování polohy nebo činností druhé osoby na telefonu je trestným činem. Pokud tedy partnerovi/partnerce sledovací aplikaci do mobilu nainstalujete bez jeho/jejího vědomí, tak vám může hrozit i odnětí svobody.

Trochu jiná situace pak nastává ve chvíli, kdy hledáte možnosti sledování telefonu pro svou ratolest. U dětí do 15 let žádný souhlas samozřejmě není potřeba, jelikož za něj sami, jakožto jeho rodiče, nesete zodpovědnost. Přesto však neexistuje právo, které by umožňovalo telefon sledovat. I mladší děti by tak měly o aplikaci vědět.

Jak sledovat mobil manželky a dítěte

Pokud máte podezření, že vás vaše polovička podvádí, tak pravděpodobně hledáte způsoby, jak sledovat manželky nebo manžela mobil. Stejně jako v případě monitorování činnosti či pohybu dítěte k tomuto účelu slouží speciální mobilní aplikace. Tyto aplikace si můžete nainstalovat buď přímo z Obchodu Play (případně App Store), nebo z e-mailu, který vám daná služba po registraci zašle.

jak sledovat mobil manželky
Zdroj: Pixabay

Sledovací aplikace do mobilu zdarma

Níže uvedené sledovací aplikace jsou jen příklady nástrojů, které umožňují sledovat cizí telefon. Můžete je použít nejen při zmíněném podezření z nevěry, ale i pro monitorování činnosti svých dětí nebo příbuzných seniorů.

Snoopza

 • Umí nahrávat hovory, sledovat polohu nebo zobrazovat přijaté zprávy.
 • Zaznamenává aktivitu na internetu.
 • Pro nainstalování se musíte registrovat na webu, přijde vám e-mail s odkazem pro stažení aplikace.

Life 360

 • Vytváření okruhů v rámci rodiny nebo blízkých přátel.
 • Zobrazování všech členů okruhu na soukromé mapě.
 • Vzájemné sledování všech členů (možnost úpravy přesnosti polohy).
 • Komunikace prostřednictvím chatu v aplikaci.

Zenly

 • Zobrazení pozice dotyčného v reálném čase.
 • Možnost navigace na místo, kde se daný člověk zrovna nachází.
 • Vhodné pro sledování všech rodinných příslušníků.

Glympse

 • Zobrazení polohy v reálném čase.
 • Možnost specifikace doby, po kterou se bude poloha zobrazovat.

Jak zjistit polohu telefonu

V případě, že nehledáte způsob, jak najít cizí mobil, ale pídíte se po nalezení svého vlastního, vám mimo zmíněné aplikace mohou přijít vhod ještě další dva nástroje. Jeden z nich je určený pro telefony s iOS (iPhone) a druhý s Androidem. Oba jsou vytvořené přímo výrobcem a fungují velmi spolehlivě – ovšem pouze v situaci, kdy je telefon zapnutý a má dostupné připojení k internetu.

Pokud se snažíte zjistit polohu iPhonu, tak vám postačí, když se prostřednictvím svého Apple ID přihlásíte na iCloud. V nabídce vyberete položku „Najít iPhone“ a za chvíli se vám na mapě zobrazí jeho poslední poloha. iCloud můžete rovněž použít k tomu, abyste se prozvonili nebo zařízení zablokovali, či dokonce smazali.

Obdobně pak funguje i služba od Googlu, která vám umožní zjistit polohu telefonu s Androidem. Stačí navštívit stránku „Find your phone“, přihlásit se Google účtem, na nějž jste přihlášeni i v telefonu a vyčkat, než se jeho pozice objeví na mapě.

1.2/5 - (165)

Zkušenosti “Jak sledovat (nejen) cizí mobil?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *