Jak zabalit dárek? Video návod + DIY eko tipy

Ať už chcete obdarovat někoho blízkého nebo třeba obchodního partnera, není důležitý jen samotný dárek, ale také to, jak je zabalen. My pro vás dnes máme několik tipů na balení dárků, které se mohou hodit …

Jak zabalit krabičku?

Nejjednoduššími dárky na balení jsou samozřejmě ty, které mají rovnoměrný tvar krychle či kvádru. Takže pokud nepatříte zrovna ke zručným a kreativním jedincům, dejte dárek do krabičky a nechte se inspirovat některým videonávodem. 

My jsme pro vás vybrali velmi jednoduché video, ve kterém se naučíte základní balení dárků nebo zjistíte, jak odměřit balící papír tak, abyste zbytečně neplýtvali …

Náš tip: Budete dárek posílat? Praktické srovnání top českých dopravců.

Jak zabalit láhev jako dárek?

Mezi velmi časté dárky patří lahev oblíbeného sektu, drahé whisky nebo například domácí pálenky. Ani u tekutých dárků ale nemusíte nutně sáhnout jen po nudné dárkové taštičce a podle videa níže snadno zabalíte lahev do balícího papíru …

Náš tip: Jak se plete vánočka? Máme pro vás návod!

Do čeho balit dárky?

Nabízí se samozřejmě jednoduchá odpověď – vyberte si v obchodě balicí papír, který vám padne do oka. Jelikož ale žijeme v době, kdy se na plýtvání nehraje, můžete využít také materiály, které už svou hlavní funkci zastaly a dostanou druhou šanci. V rámci upcyklace můžete využít například …

Noviny, letáky nebo křížovky – dárek zabalený do novin s trošku fantazie a zdobení může vypadat skvěle, využít můžete i křížovky nebo letáky, pro dětské dárky skvěle poslouží také komiksy, originálně vypadají také dárky zabalené ve starších nepotřebných mapách.

Látka – může se jednat o ubrousek, šátek nebo kousek látky z šatů, které už vyšly z módy. Dárek pak stačí zabalit do uzlíčku, přidat ozdobnou mašli nebo jinou dekoraci dle vaší fantazie a za pár minut máte hotovo. 

Alobal nebo pečicí papír – pokud doma nic lepšího nemáte, může být rychlým řešením také lesklý alobal nebo pečicí papír, balení ale bude chtít trošku šikovnosti. Alobal se často trhá a na pečicím papíru špatně drží lepicí páska.

Dětský výkres – pokud máte doma malého umělce, použijte k zabalení dárku některé z jeho méně povedených děl. A nebo si vemte papír, pastelky a namalujte si svůj vlastní balicí papír. 

Ruličky od toaletního papíru – na menší dárky skvěle poslouží prázdné ruličky od toaletního papíru nebo ty větší od papírových kuchyňských utěrek. jejich konce stačí založit dovnitř a máte krabičku, kterou stačí jen ozdobit nebo zabalit. 

Dózy a krabičky – často zbytečně vyhazujeme krabičky a dózy například od dárkových čajů, müsli nebo dětské výživy. S troškou fantazie mohou posloužit jako nápaditý obal na dárek. 

Ustřižené rukávy – pokud chcete zabalit láhev a máte doma starou košili s dlouhým rukávem nebo svetr, který už nosit nebudete, stačí ustřihnout rukáv a obléct do něj láhev vína nebo domácího likéru.

Staré dárkové tašky – máte doma dárkovou tašku, která už ale na první pohled nevypadá nejlépe? Nebo se jedná o reklamní taštičku s logem firmy? Dejte ji nový design a třeba ji polepte kusy látek nebo vystřiženými novinovými články. 

Skvělé tipy, jak ekologicky v rámci upcyklace zabalit dárky, najdete například na Pinterestu …

Náš tip: Pobavte se u balení dárků! Prozradíme, kde sledovat online filmy zdarma a legálně.

Jak ozdobit zabalené dárky?

Ani zbytečně drahé připravené mašle a ozdoby na dárky nejsou nezbytné. Dárky můžete vylepšit pomocí jinak zbytečných věcí, které aspoň najdou další využití …

Větve, šišky nebo kytičky … při procházce se porozhlédněte kolem sebe, můžete například natrhat pár kytiček, na vánoční dárky se zase skvěle hodí kousky jehličnatých větviček nebo šišky. Ty stačí připevnit k dárku pomocí tavné pistole či lepicí pásky.

Koření a sušené plody … plátek sušeného citronu, snítka levandule, nebo vánoční kombinace skořice a hvězdičky badyánu budou na dárcích vypadat skvěle. A navíc díky vůni při rozbalování zapojí obdarovaný i další smysly.

Knoflíky a bižuterie … krásně vypadají na dárcích i přilepené knoflíky, použít můžete i korálky ze starého náramku nebo klidně použít část bižu náušnice, ke které už nemáte druhou do páru. Nebo použijte staré dekorace a vánoční ozdoby.

Mašle z látky … nekupujte drahé mašle, stačí se podívat do vyřazeného oblečení a určitě najdete nějaký kousek, který bude rozstříhaný na pásky vypadat na dárcích dokonale. 

Jedlé ozdoby … ocení zejména děti. Zasuňte za mašli lízátko nebo malou čokoládku, případně nalepte na dárek balené bonbony a úspěch máte zaručen. 

Zdroje: https://www.youtube.com/, https://cz.pinterest.com 

4.5/5 - (6)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *