Jak zjistit majitele bankovního účtu

jak zjistit majitele účtu

Informace o vlastnictví účtu je jedním z osobních údajů, který podléhá bankovnímu tajemství. Banka vám ho tedy nemůže sdělit, dokud neprokážete, že došlo k chybě při zadávání čísla účtu. Poradíme vám, jak zjistit majitele bankovního účtu bez oslovení institucí i jak postupovat, když nastíněné řešení nepomůže.

Jak zjistit majitele čísla účtu?

Pokud jste špatně zadali číslo účtu, může se stát, že jste natrefili na kombinaci, která doposud nebyla nikomu přidělena. Jestliže by se jednalo o tuto situaci, tak se peníze po zpracování platby samy vrátí na účet.

V případě, že jste peníze poslali na účet, který existuje, zkuste ze všeho nejdříve Google. Firmy i podnikatelé často umisťují číslo účtu na své webové stránky. Můžete tak celkem snadno zjistit majitele účtu pouhým použitím vyhledávače.

Další variantou, jak zjistit majitele čísla účtu, je zaslání platby z účtu stejné banky. Některé z nich platby označují právě jménem a příjmením majitele účtu příjemce – zejména pak u firem a podnikatelů zapsaných v rejstříku.

Na účet tak můžete například poslat 1 Kč a vyčkat, zda se údaj zobrazí po zpracování platby, případně na měsíčním vyúčtování. Nic nezkazíte ani když k platbě připíšete zprávu pro příjemce se žádostí o navrácení předchozí platby. Poctivý příjemce pak možná částku sám navrátí.

Poslední možnosti, jak zjistit majitele bankovního účtu, je navštívit banku příjemce osobně a vložit peníze na účet. Ani tento způsob však nemusí nutně fungovat u všech bank.

Jak postupovat při chybném zadání čísla účtu

Pokud ani jedna z výše popsaných možností nezabere, nebo zkrátka jen chcete postupovat „podle protokolu“, oslovte banku s reklamací transakce. Banka se v tomto případě obrátí na majitele účtu a vyzve ho k navrácení finanční částky. Na vyřízení má 30 dní.

V případě, že by výzva k navrácení na majitele účtu nezabrala, zbývá už jedině podání trestního oznámení za bezdůvodné obohacení se. Pak už je třeba postupovat dle pokynů policie.

Zdroje: iDnes, Rsts

3.4/5 - (15)

3 vašich komentářů a zkušeností: Jak zjistit majitele bankovního účtu

 1. Vymýšlíte čím dál složitější věci a pro nás laiky by stačilo jednoduchý přístup k jednoduchým věcem
  HLAVNĚ VYNECHAT TY OTRAVNÉ REKLAMY !!!!!!

 2. Fantastické?
  Takže jste řekli to, co už každý davno ví??
  A ta toto se v ČR poskytují honoráře ???

 3. Bohužel jsme v ČR a tak jsou tyto praktiky hlavně pro zloděje a podvodné praktiky, jako je prodej různých medikamentů pochválených známými lékaři ať jde o klouby, srdce, oční a ušní kapky. Já si objednal „zázračné zařízení“ na úsporu elektřiny. Došel. Ale když jsem se zajímal o reklamaci, tak jsem skončil v Chorvatsku, ale s majitelem a účtem na ostrovech s daňovým rájem. Přivezli mi to v autě dívka s chlapcem, předali okénkem a než jsem se stačil na něco zeptat auto udělalo „frr“ a nestačil jsem si ani poznamenat SPZ. Na toto jednání a kvalitu se za krátký čas o tomto podvodu na sdělení hospodářská komora se zákazem prodeje tohoto na internetových stránkách. Bohužel za krátký čas se tento inzerát objevil znovu. Takže majitele čísla bankovního
  účtu je dobré znát předem. Bohužel právníci a vlády tyto podvody podporují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *