Konsolidace Moneta Money Bank – recenze

Splácíte nevýhodné půjčky s vysokými úroky? Je nejvyšší čas začít přemýšlet nad konsolidací půjček. A my vám dnes prozradíme, jestli bude konsolidace Moneta Money Bank ideální volbou právě pro vás a jaké má tato služba recenze. 

Nezávislá recenze konsolidace Moneta Money Bank

Moneta Money Bank obecně patří k poměrně oblíbeným a velice dobře hodnoceným bankám. Na českém trhu funguje již od roku 1998 – dříve jsme ji znali pod názvem GE Capital bank, později GE Money, za svou dobu působení si tak získala celou řadu věrných klientů. 

A ti poměrně kladně hodnotí také konsolidaci půjček, kterou Moneta Money Bank nabízí. Klientům se líbí vstřícný přístup banky i jejich zaměstnanců, zásadní výhodou je ale fakt, že si můžete sloučit různé typy půjček, přidat k tomu kontokorenty nebo kreditní karty

Překážkou nejsou ani poměrně nízké úroky a nastavitelná délka splácení. Nutnou podmínkou pro konsolidaci je založení bankovního účtu u Monety, jeho vedení je však zdarma. 

Stejně tak nebudete platit ani poplatky za zřízení úvěru, pokud tak ale uděláte online. Při vyřizování konsolidace půjček po telefonu nebo na pobočce zbytečně zaplatíte 2 495 Kč. U vyšších půjček se ale návštěvě pobočky a tedy také poplatku bohužel nevyhnete.

Jaká je maximální výše konsolidovaných půjček u Monety?

U Monety Money Bank můžete žádat o konsolidaci půjček až do výše 1 500 000 Kč

Minimální výše konsolidovaných půjček pak musí být 5 000 Kč, v tomto případě se většinou jedná o konsolidace kontokorentů a kreditních karet nebo nevýhodných mikropůjček. 

Na jak dlouho si můžu u Monety konsolidaci sjednat?

Moneta nabízí konsolidaci půjček, kterou můžete splácet nejméně 3 měsíce a nejdéle 10 let. Vše se ale odvíjí od výše vašich půjček – tedy od částky, kterou budete splácet… 

  • částku od 5 000 do 19 000 Kč můžete splácet 3 měsíce až 2 roky
  • částku od 20 000 do 299 000 Kč můžete splácet minimálně 2 roky maximálně 6-9 let v závislosti na výši půjčky
  • částku od 300 000 do 1 500 000 Kč můžete splácet 2 roky až 10 let

Jak funguje konsolidace u Monety?

Pokud máte více než jednu půjčku, které nejsou výhodné svými úroky a podmínkami nebo jsou jejich splátky příliš vysoké, můžete u Monety požádat o konsolidaci. 

Zjednodušeně vám zkrátka poskytnou úvěr za podmínek, které vám budou lépe vyhovovat. Ten ale nepůjde na váš účet, ale Moneta za vás sama vyplatí vaše půjčky. Vy pak budete splácet jen jednu splátku měsíčně tak, jak si ji sami nastavíte. 

Poplatky konsolidace u Monety

Jak jsme již naznačili, při konsolidaci je podmínkou založení účtu u Monety, ze kterého je vám měsíční splátka automaticky strhávaná. 

Vedení účtu u Moneta Money Bank je však zcela bez poplatků, navíc můžete zdarma vybírat z bankomatů po celém světě. 

Poplatky za zřízení konsolidace nebudete platit, pokud dáte před tel. hovory a návštěvou pobočky přednost vyřízení konsolidace online. To je ale možné pouze při konsolidaci do maximální výše 500 000 Kč

U konsolidací od 501 000 Kč už je návštěva pobočky nezbytná, musíte se tak smířit s jednorázovým poplatkem 2 495 Kč

Předčasné splacení konsolidovaných půjček

Moneta vám nabízí kdykoliv během splácení poslat vyšší částku, kterou umoří část dluhu, nebo úvěr určený ke konsolidaci půjček kdykoliv předčasně splatit. Bez dalších poplatků nebo pokut. 

Budu ke konsolidaci od Monety potřebovat zástavu nebo ručení? 

Zástava vašeho majetku při konsolidaci není potřeba stejně jako ručitel. V případě, že ale chcete konsolidovat půjčky o hodnotě více než 1 000 000 Kč, bude nezbytné uvést ve smlouvy spolužadatele, kterým může být manžel/ka či jiná osoba. Ten samozřejmě za splácení ručí stejně jako vy.

Jaká je u Monety úroková sazba konsolidace půjček?

Výši úrokové sazby si můžete snadno nastínit v online interaktivní kalkulačce na webu Monety, určitě se ale nejedná o závaznou nabídku, kterou by vám garantovali. 

Každá konsolidace je řešena individuálně a tak je také nastavováno RPSN a úroková sazba. Záleží nejen na době splácení (čím déle splácíte, tím více samozřejmě připlatíte), ale také na vaši finanční minulosti a dalších faktorech. 

Roční úroková sazba pro konsolidaci začíná na 5,7 % p. a. 

Co vše můžu u Monety konsolidovat?

Krátkodobé půjčky i dlouhodobé úvěry, nejčastěji se tedy jedná o:

  • klasické bezúčelové půjčky
  • mikropůjčky od nebankovních společností
  • hypotéky
  • kreditní / debetní karty
  • kontokorenty

Zdroje: https://www.5nej.cz/moneta-money-bank-recenze/ a https://www.moneta.cz/pujcky-a-uvery/slouceni-pujcek 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *