Které celebrity se ve volném čase baví hraním rulety?

blank

Ruleta patří k populárním hrám už staletí a společně s pokerem jí holduje také značné množství celebrit. V tomto článku se podíváme právě na hráče, kteří se ve světě showbyznysu proslavili, zároveň si svou vášeň dodnes udrželi a zvládají v náročném programu najít dostatek času, aby se své zálibě věnovali. Nicméně nejprve je vhodné si připomenout, kde se vůbec ruleta vzala.

Samotné slovo pochází z francouzštiny a znamená malé kolo, což napovídá, že pravidla hry také vznikly ve Francii. První informace se datují do 18. století, přičemž od té doby se vyvinulo několik variant, hra se rozšířila do celého světa a dnes je samozřejmě populární ruleta online, kterou nabízí kupříkladu společnost Betano. Na výběr mají hráči jak francouzskou ruletu, tak americkou. Hlavní rozdíl tkví v tom, že francouzská ruleta obsahuje 36 čísel plus jednu 0, zatímco ta americká operuje se dvěma nulami. V našich končinách je jednoznačně oblíbenější ta francouzská, známá též jako evropská.

1, Frank Sinatra

Hned na úvod nás čeká legendární zpěvák Frank Sinatra. Ten se samozřejmě proslavil také jako herec, nicméně velmi známá byla i jeho vášeň pro hraní rulety. Samozřejmě, dnes je populární hlavně ruleta online, Frank Sinatra si ovšem užíval atmosféru těch kamenných. Las Vegas navštěvoval tak často, že se vyloženě stal součástí místního koloritu a pravidelně sedával u stolu s podobně vášnivými hráči z řad podnikatelů či dalších celebrit.

Tento způsob života mu vyhovoval a radost mu nezkazil ani fakt, že jeho úspěšné hraní přišlo některým kasinům podezřelé, a dokonce jej ze svých podniků vykázali. Nicméně to opravdu nezabránilo tomu, aby se Frank Sinatra stal jedním ze symbolů Las Vegas během podstatné části 20. století, navíc jedním z těch veskrze pozitivních. Nejenže Sinatra miloval hraní a zpěv, šlo totiž také o oddaného filantropa.

Zdroj: Unspash

2, Matt Damon

Dalším veleznámým pravidelným hráčem rulety je herec, scénárista a producent Matt Damon, který se proslavil filmem Dobrý Will Hunting, výborně přijat byl ale i Marťan. Momentálně je velmi žádaným hercem, a tak není divu, že se potřebuje ve volném čase uvolnit kupříkladu v kasinech. Spatřen byl jak v Monte Carlu, tak také v Las Vegas nebo londýnském Ritz Clubu, nicméně velmi znám je svou disciplínou. Přestože je schopen v kasinu strávit spoustu hodin, jedná se o kontrolované akce, a následně svou zálibu v ruletě balancuje zábavou jinou. Nicméně k hracímu stolu usedne velmi rád, klidně po boku svého kolegy Bena Afflecka, se kterým právě scénář k Dobrému Willu Huntingovi napsali.

U herců vůbec není výjimkou, aby se ve volném čase věnovali hraní. Může jít o poker, ruletu, Last of Us či God of War, nebo také o online zážitek v podobě Valorantu, kterému holduje hvězda Stranger Things.

3, Harry Styles

Říká se, že během turné v Austrálii, kdy bylo členům OneDirection čerstvých osmnáct let, zakusili ruletu všichni, neboť to bylo poprvé, co měli po kapsách nějaké peníze. Jejich management sice nebyl nadšený z toho, kam se členové dnes již neexistující kapely vydali trávit volný čas, Harryho Stylese ovšem atmosféra kasina uchvátila a dodnes zůstává fanouškem rulety.

Zdroj: Unsplash

4, Ian Fleming

Je docela příznačné, že autor knih o Jamesi Bondovi, jenž se často na půdě kasin pohyboval, sám holdoval především ruletě. Veškeré poznatky v knihách ohledně rulety tedy pocházejí přímo z Flemingových zkušeností, včetně Bondovy strategie, která se promítla také do filmu z roku 1971, Diamanty jsou věčné.

5, Floyd Mayweather

Propagátor stále populárnějšího kickboxu se baví hraním pokeru a zalíbení našel také v ruletě, a přestože měl problémy se zákonem ohledně toho, zda mohl sázet i na zápasy jakožto profesionální sportovec. Zrovna v oblasti kickboxu jsou ale pravidla ohledně sázet nejistá. Nějaká vina se v této věci moc nedá usuzovat, to však nemění nic na tom, že Floyd Mayweather je pro svou vášeň pro sázení velice znám jako několik dalších sportovců, kupříkladu Ricky Hatton. Bývalý boxer je snad ještě větším příznivcem rulety než Floyd Mayweather a preferuje ji před dalšími hrami, což platí také pro bývalého basketbalového hráče Charlese Barkleyho. Ten pochopitelně opravdu na zápasy nikdy legálně sázet nemohl, a tak zvolil jinou cestu sázení – přes kasina.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *