Makeup.cz recenze – pozitivní i negativní zkušenosti

blank

Nakoupit si kvalitní kosmetiku online z pohodlí domova a ještě za lepší ceny? Kdo by to nebral? Opravdu se ale nákup na Makeup.cz vyplatí nebo se jedná o další rizikový e-shop se zahraničním provozovatelem?

Co je Makeup.cz?

Na stránkách Makeup.cz se nachází e-shop s kosmetickými přípravky a parfémy takřka pro celou rodinu. 

Co vše najdete na Makeup.cz?

Nejširší nabídku tvoří parfémy světových značek, které doplňují také bytové vůně, svíčky nebo aroma lampy. Najdete zde také dekorativní kosmetiku, přípravky pro péči o vlasy a celé tělo nebo například dárky a spodní prádlo. 

Kdo je provozovatelem Makeup.cz?

Přestože se na první pohled jedná o naprosto český e-shop, v obchodních podmínkách se dozvíte, že provozovatelem Makeup.cz je polská společnost La MakeUp Sp. z o.o. sídlící na adrese ul. Domaniewska 37 lok. 17,6 ve Varšavě.

Náš tip: Pepco eshop – existuje? Jak nakupovat a jak se registrovat?

Je nákup na Makeup.cz bezpečný?

Rozhodně se nemusíte bát, že by se jednalo o další podvodný e-shop, který si nechá zaplatit zboží předem a tím veškerá komunikace končí. Objednávka z Makeup.cz vám skutečně dorazí a většinou dokonce v uvedeném termínu. 

Co musíme ocenit je možnost platby dobírkou – tedy hotově při převzetí balíčku. Na e-shopu nechybí ani tel. číslo na zákaznickou linku, využít můžete i možnosti zpětného volání, kdy vás bude e-shop kontaktovat na své náklady. Přesto nás ale zarazily časté negativní recenze, které si níže probereme …

Recenze Makeup.cz – zkušenosti zákazníků

Na českém trhu existuje jen několik málo e-shopů, které by se mohly pochlubit výhradně pozitivním hodnocením svých zákazníků. Přestože na tom v celkovém hodnocení Makeup.cz není vyloženě zle, negativní recenze nelze přehlédnout.

Přestože obchod nemá na Heurece aktivní službu Ověřeno zákazníky, je zde k dispozici přes 70 recenzí. A rozhodně nejsou jen pozitivní. Poměr negativních zkušeností se dokonce blíží k nějakým 40 %.

Na Mapy.cz je recenzí o dost méně – jen lehce přes desítku, opět je ale téměř polovina z nich buďto zcela negativních nebo v nich zákazníci zmiňují vážné nedostatky. E-shop zde dosáhl hodnocení 3,5 hvězdičky z 5 možných

A takhle je to vlastně ve všech diskuzích nebo na recenzních webech. Zákazníci často narážejí na kvalitu výrobkůzejména u parfémů se jim zdá nedostatečná a spekulují, zda se jedná o originál nebo fake. 

V mnoha recenzích také zmiňují, že jim přišlo zboží s prošlou expirační lhůtou, balení bylo nekompletní nebo byl obal výrobku poškozen

“Bohužel jsem obdržela zásilku kde byly dva produkty prošlé, ten jeden neřeším- masku na vlasy . Ale bohužel ten druhý byl zrovna ten nejdražší za 393,- Clinique balzám na rty a nebo je to fake , každopádně dost smrdí a hrudkovatí a i barva je jiná lehce, balzám používám několik let – vždy kupováno v ofiko obchodě Clinique proto vím jak originál (nebo neprošlé zboží) vypadá.”

Anonymní uživatel, Heureka.cz

“S nákupem jsem spokojená, po čtení recenzí mi tedy do smíchu nebylo, spíše jsem si klepala na čelo kde jsem to zase nakoupila.Naštěstí vše přišlo v pořádku, nic není prošlé ( jak se často v recenzích opakuje) a doručení bylo rychlé- 2 pracovní dny od objednávky, to je za mě luxus”

J.Rubkova, Mapy.cz

“Prodávají i zboží po záruce nebo jinak znehodnocené. Pokud jejich vinou dojde např. k vylití produktu při přepravě, je velký problém s reklamací (nabídnou vám pouze „slevu“ 50 kč na další nákup)…”

zákaznice Eva, Recenziste.cz

“Objednala jsem si u nich poprvé (a naposled!!!) parfém, který byl ve skutečnosti můj čtvrtý v řadě, takže velmi dobře znám jeho kvalitu. Byla jsem podvedena! Jedná se totiž o plagiát. U originálu vždy stačilo jen jednou jemně stříknout a příjemně provoněl „moji zónu“ i několik dní. Tenhle nedělá nic! Nevoní ani po deseti minutách. Potvrzeno i mým okolím. Tito „šmejdi“ nejeví žádné známky zodpovědnosti za to, co prodávají. Nemáte šanci na reklamaci ani na vrácení peněz! Nedoporučuji zde cokoliv nakupovat! “

Anonymní uživatel, Heureka.cz

Může se hodit: Recenze Juum – zkušenosti zákazníků. Další rizikový e-shop!

Makeup.cz na webu VašeStížnosti

Také na webu dTestu VaseStiznosti.cz se objevily stížnosti zákazníků, kteří s nákupem jednoznačně spokojení nebyli. Jedná se ale pouze o 3 stížnosti, přičemž ani jedna není z letošního roku. Dalo by se tedy říci, že zde si e-shop oproti konkurenci až tak špatně nestojí.

O e-shopu se nezmiňuje ani ČOI ve svém seznamu rizikových e-shopů. 

Jak kontaktovat Makeup.cz?

Pokud potřebujete vyřešit problém s objednávkou nebo máte dotaz k nákupu, je vám každý den od 6:55 do 19:05 k dispozici zákaznická linka 

+420 222 762 123

Pokud se vám nepodaří dovolat nebo nemáte neomezené volání, můžete využít také možnosti, že vám zaměstnanci infolinky zavolají. V patičce e-shopu stačí kliknout na Zpětné volání a vyplnit kontaktní údaje.

Reklamace a vrácení zboží je však ideální řešit přímo přes kontaktní formulář na stránkách.

Vrácení zboží na Makeup.cz

Pokud se svou objednávkou nejste spokojeni, můžete zboží jednoduše vrátit. Na webu Makeup.cz najdete formulář pro vrácení nebo výměnu zboží. Pak nafoťte zboží, jež chcete vracet, a spolu s vyplněným formulářem je zašlete na e-mail prostřednictvím kontaktního formuláře na webu.

Následně stačí postupovat podle zaslaných instrukcí, balíček si u vás vyzvedne kurýr společnosti WeDo.

Pokud budete vracet celou zásilku, vrátí vám Makeup.cz zpět celou částku včetně poštovného. Pokud budete vracet jen část objednávky, dostanete zpět pouze částku za vrácené produkty.

Vrátit nelze otevřené a použité kosmetické a jiné produkty, které přicházejí do přímého styku s pokožkou (například použitý zubní kartáček, deodorant, sexuální pomůcky atd.) nebo doplňky stravy, pokud jste je již otevřeli a/nebo začali užívat.

Čtěte také: Recenze Poštovné Zdarma – je nákup bezpečný?

Reklamace zboží na Makeup.cz

S reklamacemi je to na Makeup.cz maličko složitější, ne každé zboží totiž můžete po jeho použití vrátit. V případě, že zboží již s vadou obdržíte, stačí vyplnit reklamační formulář a zboží vrátit dle dodaných instrukcí. 

Reklamace nelze uplatnit na položky, které jste k nákupu dostali zdarma. Za vadu výrobku také nelze považovat přecitlivělost nebo alergickou reakci na kosmetiku či jiné dodávané produkty.

Doprava a platba na Makeup.cz

E-shop je velice přehledný a také objednávkový proces je snadný. V košíku si můžete vybrat ze dvou typů dopravy. Balíček vám může doručit na adresu kurýr přepravní společnosti WeDo nebo si objednávku můžete nechat zaslat na některou z poboček Zásilkovny.

Svou objednávku můžete uhradit předem kartou online, případně přes PayPal, nechybí zde ale ani možnost platby dobírkou – tedy v hotovosti při převzetí balíčku.

Shrnutí závěrem …

Nákup na Makeup.cz bychom vám rádi doporučili, rozhodně se nejedná o podvodný či rizikový e-shop. Zneklidňují nás ale časté stížnosti na kvalitu parfémů a další kosmetiky, kdy zákazníci nevěří tomu, že se skutečně jedná o originální produkt. 

Zdroje: https://makeup.cz/, https://obchody.heureka.cz/makeup-cz/recenze/, https://recenziste.cz/makeup-cz/, https://mapy.cz/zakladni?source=firm&id=13313126&recenze=1&x=14.4341410&y=50.0835490&z=15, https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-5696/la-makeup-sp-z-o-o 

post

Zkušenosti “Makeup.cz recenze – pozitivní i negativní zkušenosti

  1. !!!!!VAROVÁNÍ !!!!! Objednala jsem si sadu 3 produktů, sada měla rozbalený původní obal (ten už na první pohled něco zažil) a produkty v ní měly také rozbalený původní obal – tudíž se do každého krému někdo díval, zaměnil obsah či někdo testoval….. Okamžitě jsem vše nahlásila a nafotila. Bylo to okamžitě zamítnuto s nabídkou slevy….
    Takže kosmetiku z Polska NENAKUPOVAT ZAŠLOU VÁM S KLIDNÝM SVĚDOMÍM OTEVŘENOU KOSMETIKU!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *