Mohou si na Zonky půjčit cizinci? A za jakých podmínek?

Pokud nejste občanem České republiky, může být schválení půjčky velkým problémem. Zejména pokud nemůžete o půjčku žádat svou banku a jste odkázáni na nebankovní sektor. Společně tedy zjistíme, zda si mohou na Zonky půjčovat cizinci a případně za jakých podmínek.

Co je Zonky?

Na úvod si stručně představíme společnost, kterou znáte zejména pod heslem „Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem“. Zonky je finančním produktem Air Bank, a.s., který spojuje běžné lidi toužící po půjčce s těmi, kteří mají možnost jim půjčit.

Klientům tedy poskytne půjčku, a pokud jste v opačné situaci, může z vás snadno udělat investora s pasivními příjmy. Řadí se tak k tzv. P2P půjčkám, kdy opravdu lidé půjčují lidem.

Mohou si na Zonky půjčit cizinci?

Podmínkou pro získání Zonky půjčky je mimo jiné nutné být občanem ČR starším 18 let, Zonky ale půjčuje finance také cizincům, kteří jsou:

 • občany EU s trvalým pobytem na území ČR
 • občany Ukrajiny s trvalým pobytem na území ČR

Zonky je tedy schopná půjčit peníze cizincům, kteří splní požadavky na pravidelný příjem a další náležitosti, půjčka Zonky ale není vhodná pro cizince s přechodným pobytem v ČR.

Podmínky pro získání půjčky Zonky

Jak jsme se již zmínili, je tedy nezbytná plnoletost a u cizinců trvalý pobyt na území ČR. Mimo to bude potřeba prokázat své příjmy a:

 • vlastnit běžný bankovní účet (pro ověření příjmů i zaslání financí – nejedná se o hotovostní půjčku)
 • doložit 2 platné doklady totožnosti
 • poskytnout souhlas k nahlédnutí do registru dlužníků

Zonky je seriózním finančním produktem, neposkytuje tedy půjčky lidem v insolvenci, exekuci nebo s aktuálními finančními problémy v rámci splácení dalších závazků. Jedná se zkrátka o půjčku pro ty, kteří budou mít prostředky pro její splácení.

Je Zonky ideální půjčka pro cizince?

Zonky má obecně poměrně dobré recenze svých klientů a patří mezi oblíbené poskytovatele půjček, ke kterým se zákazníci vracejí. I pro cizince tak bude dobrou volbou.

Jedinou nevýhodou může být delší vyřízení půjčky pro cizince, vzhledem k náročnější administrativě a delšímu schvalovacímu procesu. Nejedná se tak o zrovna rychlou půjčku pro cizince, díky které by měli do pár minut peníze k dispozici. Jinak je to samozřejmě při opakované žádosti po bezproblémovém splacení první půjčky, kterou již u Zonky měli.

Jak sjednat půjčku Zonky pro cizince?

V podstatě úplně stejně, jako pro české občany. Stačí navštívit webové stránky Zonky.cz a v interaktivním formuláři si nastavit výši půjčky a měsíční splátky. Následně vám bude vypočtená předběžná výše půjčky, kterou jednoduše potvrdíte, vyplníte potřebné údaje a informace … a pak už jen čekáte na případné schválení půjčky.

Pokud byste měli k půjčce jakékoliv dotazy, můžete kontaktovat zákaznické centrum, které je vám k dispozici 7 dní v týdnu (PO – PÁ 8:00—20:00, SO – NE a svátky 9:00—18:00) na bezplatné lince 800 449 999 nebo zadat své telefonní číslo a nechat se zaměstnanci Zonky kontaktovat.

Další půjčky pro cizince

Pokud byste u Zonky z jakéhokoliv důvodů nepochodili nebo se vám zkrátka půjčka Zonky nezamlouvá, nezoufejte, půjčky pro cizince s obdobnými podmínkami poskytují například také přímo banky:

 • Air bank, která je také provozovatelem služby Zonky
 • Komerční banka – a to i půjčku pro cizince s přechodným dlouhodobým pobytem v ČR
 • MONETA Money Bank – také půjčku pro cizince s přechodným dlouhodobým pobytem v ČR

Nebo prověřené nebankovní společnosti, jako například:

 • Provident, který nabízí také hotovostní půjčky pro cizince přímo na ruku s hotovostním splácením
 • Zaplo – s možností první půjčky zdarma pro cizince i české občany
 • Kamali, které funguje jako rychlá půjčka pro cizince s velmi rychlým schválením i vyplacením
 • Cofidis – půjčka pro cizince až na 120 měsíců

Zdroj: https://zonky.cz a https://www.navigatoruveru.cz/pujcky-pro-cizince/ 

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *