Jaký je nejvýhodnější spořicí účet pro děti?

Některé banky umožňují založit spořicí účet již dětem. Zakládání účtu má na starosti vždy zákonný zástupce dítěte. Nicméně prostředky jsou vedeny na jméno dítěte a dítě je možné těmito prostředky disponovat. V dnešní době vysokých úroků na běžný účet dává smysl mimo klasické stavební spoření, spořit svým dětem také na spořicí účet, který je obvykle zdarma bez dalších podmínek a závazků. Navíc některé banky dávají bonusové úročení pokud založíte účet právě pro vaše ratolesti a tak se mohou dostat s bonusovým úrokem ještě výše než je běžné. Běžné účty nabízí téměř všechny banky v ČR zdarma a dítě dostane i debetní kartu.


Na dětský spořicí účet pak může přispívat kdokoliv jako na kterýkoliv jiný bankovní účet. Například babička, teta, v případě narozenin a svátků. Nicméně je důležité brát v potaz že spořicí účty nejsou schopny překonávat inflaci a tak se hodí spíše pro krátkodobé zhodnocení peněz. Také je potřeba brát v potaz že u dětských spořicích účtů dochází k růstu úrokových sazeb pomaleji než u běžných spořicích účtů pro dospělé. Banky se totiž nemusí obávat že od nich dětský klient bude přecházet na jiný dětský spořicí produkt s vyšším úrokem. Možnost výběru peněz z dětského spoření je značně omezená, rodič s penězi není schopen nakládat dle svého uvážení, protože podmínky spořicího účtu mají limity na výběr. Vyšší částky je možné vybrat pouze se souhlasem opatrovnického soudu.

Creditas spoření Richee Junior

Creditas spoření Richee Junior

Úrok 4,5% odměna 350 000 Kč

Velice výhodný úrok nabízí dlouhodobě spořicí účet pro děti Junior od Creditas. Založení je možné online zdarma od věku 6 do 17 let včetně, pokud chcete založit účet mladšímu dítěti je potřeba navštívit osobně jednu z poboček banky Creditas.. Peníze se můžou vkládat kdykoliv. Úrok je pásmový do 350 000 Kč je úročen bonusovou sazbou 4,5%, vyšší vklady pak mají sazbu 3,1%.

Moneta dětský účet

blank
Moneta dětský účet

Úrok 1,5% do 30 000 Kč

Moneta nabízí dětský účet kdy s penězi může nakládat jak dítě, tak oba rodiče. K účtu je vydávána platební karta. Všechny výběry v rámci bankomatů banky Moneta a KB jsou zdarma. Na účtu je úrok pouze 1,5% do částky 30 000 Kč. V 15 letech se účet automaticky převede na běžný účet Tom Plus.

KB dětský spořicí účet

blank
KB dětský spořicí účet

Úrok 3% do 100 000 Kč

Dětský spořicí účet je určen pro děti od narození do 18 let. Úroky se připisují kvartálně. S dítětem nemusíte chodit na pobočku banky – stačí vyplnit žádost online. V jednom kalendářním měsíci z dětského spořicího účtu můžete poslat jednu odchozí platbu zdarma v maximální výši 50 000 KčPokud dítě dosáhne věku 6 let může získat přístup do internetového bankovnictví v rámci webu nebo mobilní aplikace a také platební kartu.

mBank dětský účet mKonto pro děti

blank
mBank dětský účet mKonto pro děti

Úrok 0% odměna 500 Kč

Dětský spořicí účet je určen pro děti do 15 let zdarma online. Vydání a vedení karty zdarma od 8 let. 3 výběry měsíčně zdarma z jakéhokoliv bankomatu v ČR nebo v zahraničí. Studenti a mladí od 15 do 18 let si u nás mohou založit studentský účet mKonto.

Česká spořitelna Dětský účet

blank
Česká spořitelna Dětský účet

Úrok 0% odměna až 4500 Kč ročně

Účet je možné založit dítěti do 17 let pouze na pobočce České spořitelny zdarma. Nabízí zajímavé bonusy. Pokud na nově založený Dětský účet posíláte kapesné 50 Kč měsíčně, banka pak přidá 50 Kč navíc. Pokud k dětskému účtu založíte stavební spoření, životní pojištění nebo penzijní spoření přidá banka dalších 50 Kč navíc a navíc získá dítě jednorázový bonus až 4500 Kč. Pro děti od 8 let je možné požádat o platební kartu k Dětskému účtu zdarma.

Jaké banky nabízí spořicí účet pro děti?

Creditas, mBank, KB, Česká spořitelna a Moneta.

Jaká banka nabízí nejvýhodnější úrok?

Aktuálně i dlouhodobě nejvýhodnější úrok nabízí banka Creditas v rámci spoření Richee Junior.

Jaké bonusy nabízí Česká spořitelna k dětskému kontu?

Pokud na nově založený Dětský účet posíláte kapesné 50 Kč měsíčně, banka pak přidá 50 Kč navíc. Pokud k dětskému účtu založíte stavební spoření, životní pojištění nebo penzijní spoření přidá banka dalších 50 Kč navíc a navíc získá dítě jednorázový bonus až 4500 Kč.

Zdroj: csas.cz, creditas.cz, kb.cz, moneta.cz

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *