Openfactor půjčka – hodnocení a recenze

Podíváme na zoubek podnikatelské půjčce Openfactor a prozradíme, zda se jedná o podvod nebo je mezi klienty oblíbená.

Nezávislá recenze půjčky Openfactor – hodnocení klientů

Stačí chvilku pogooglit a bude vám jasné, že o podvodnou půjčku či společnost se rozhodně nejedná. 

Hodnocení mají sice poměrně málo, ale zato vás překvapí, že na většině srovnávačů získali průměrně 4 hvězdičky z 5, čímž se řadí mezí pár lepších nebankovních půjček.

Za nás mají bod k dobru za přehledné stránky s interaktivní kalkulačkou, díky které okamžitě zjistíte přeplatek i úroky. I ta má ale jeden velký nedostatek, nezjistíte zde výši RPSN, které je vzhledem k poplatkům doplněným o úroky nezbytnou informací. 

Černý puntík dáváme také za nefunkční faktoring – tedy proplácení faktur, které přes veškeré info na stránkách zatím klienti využít nemohou.

Kdo stojí za půjčkou Openfactor?

Poskytovatelem půjčky Openfactor je Open Factor s.r.o., která sídlí v pražských Vinohradech na ulici Korunní 2569/108g.

  • Kontaktovat je můžete na tel. čísle +420 228 226 759 nebo e-mailem na adrese info@openfactor.cz

Přestože slibují rychlé vyřízení půjčky v rámci několika minut, svou pracovní dobu pro vyřizování žádostí na webu uvést nejspíše zapomněli

Kolik si můžete půjčit s úvěrem Openfactor?

Openfactor nabízí podnikatelské půjčky ve výši 5 000 – 30 000 Kč. Částku si zvolíte sami, musí být zaokrouhlena na celé tisícikoruny. 

Na jak dlouho si můžete s Openfactorem půjčit?

Splatnost půjčky si můžete nastavit na 7 – 30 dnů, určitě ale myslete na to, že čím delší půjčka bude, tím více se vám prodraží. 

Pro koho je půjčka Openfactor vhodná?

Jak už jsme několikrát zmínili, jedná se o podnikatelskou půjčku, je tedy nutné mít aktivní živnost. Nezbytné je ale také mít k dispozici:

  • platné doklady pro ověření vaší totožnosti 
  • možnost prokázání příjmů
  • bankovní účet 
  • mobilní telefonní číslo 
  • aktivní e-mailovou adresu.

Půjčka je ale vhodná i pro začínající podnikatele, kteří potřebují pokrýt náročný start-up. Ručení je řešeno individuálně, určitě se ale nemusíte bát zástavy nemovitostí. 

Co je faktoring Openfactor a jak funguje?

Na svém webu nabízejí také službu faktoringu, o který ale aktuálně není možné zažádat online.

Jedná se o službu pro podnikatele, která výrazně zkrátí čekání na proplacení větších faktur s dlouhou splatnosti. 

Funguje to jednoduše… Vystavíte fakturu za služby či zboží třetí straně ve výši 10 000 – 100 000 Kč a to se splatností od 14 dnů do 3 měsíců. 

A pokud peníze potřebujete rychleji, požádáte Openfactor o faktoring. Openfactor vám částku proplatí do druhého dne od schválení a oběratel pak peníze zašle na účet Openfactoru

Nic ale není zdarma. Openfactor si z celkové hodnoty faktury vezme provizi ve výši minimálně 20 %!

Akce a slevy na půjčku Openfactor

Na stránkách Openfactor inzeruje, že první půjčku můžete získat na 14 dnů se 100% osvobozením od poplatků, po zadání v kalkulačce se ale sleva nezobrazuje. Chtělo by to tedy zapracovat na funkcích webu a klienty zbytečně nemást. 

Pokud svou půjčku splatíte včas, můžete se podle kalkulačky těšit na výraznou slevu poplatku, který hradíte za zřízení půjčky. 

Jak získat půjčku Openfactor?

Stačí navštívit stránky, v online kalkulačce zadat částku, kterou potřebujete půjčit a délku splácení. Pokud se následně spokojíte s nemalým přeplatkem, můžete pokračovat zadáním svého IČ a vyplněním všech potřebných údajů. 

Pak už stačí jen počkat na schválení půjčky, o výsledku budete informováni během několika minut

Pokud nemáte žádné finanční problémy, záznamy v registrech nebo další půjčky a byl vám úvěr schválen, bude částka do 10 minut poukázána na váš účet. Přijetí platby je závislé na vaší bance a její rychlosti vyřízení.

Předčasné splacení nebo prodloužení půjčky Openfactor

Pokud chcete svůj úvěr splatit předčasně a splňujete všeobecné obchodní podmínky, nebude to dle webu problém. Jestli vás ale čekají další poplatky, o tom Openfactor bohužel neinformuje.

Máte naopak hluboko do kapsy a potřebujete půjčku prodloužit? I to je možné. Splatnost půjčky můžete odložit o 7, 14 nebo 28 dní za smluvní poplatek. Jeho výši však bohužel opět neuvádějí.

Zdroje: https://www.openfactor.cz/caste-dotazy a https://www.srovnavacpujcek.cz/open-factor-p%C5%AFj%C4%8Dka/ 

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *