OPR firemní úvěr – hodnocení a recenze

Podnikáte a potřebujete zainvestovat do rozvoje? Nebo se vaše firma rozjela tak, že je nezbytné její rozšíření? Pak budete s největší pravděpodobností potřebovat spolehlivý podnikatelský úvěr. A my vám poradíme, zda pro vás bude OPR firemní úvěr správným řešením. 

Nezávislá recenze půjčky OPR firemní úvěr – zkušenosti klientů

Pokud se budete snažit najít zkušenosti uživatelů s OPR firemním úvěrem, moc informací nezískáte. Na Googlu mají všehovšudy pět recenzí bez slovního hodnocení, na srovnávacích portálech jich také mnoho nenajdete, výsledný průměr 30 hodnocení vychází na 3,5 z 5 hvězdiček, což je běžná hodnota u nebankovních společností.

Klienti negativně hodnotí zejména nedostatek informací na webu OPR firemního úvěru – v interaktivní klakulačce zcela chybí výpočet výše úroků či RPSN. 

U OPR firemního úvěru se o podvod ale rozhodně nejedná, společnost má veškerá povolení potřebná ke své činnosti. Stejně jako u všech nebankovních půjček, také zde je potřeba počítat s tím, že se půjčka pořádně prodraží.

Kdo stojí za půjčkou OPR firemní úvěr?

Poskytovatelem podnikatelského úvěru OPR je společnost OPR-Finance s.r.o., která spadá pod finskou finanční skupinu OPR-Finance Oy, která funguje již od roku 2005.

Své pobočky mají již v pěti evropských městech – v Helsinkách, Stockholmu, Amsterdamu, Kodani a v Praze. 

Žádosti o úvěr online přijímají nonstop a jejich vyřízení se věnují v pracovních dnech mezi 8. a 16. hodinou. 

Sídlo společnosti se nachází v Praze 4 na ulici Hvězdova 1716/2b, kontaktovat můžete společnost během pracovní doby na tel. čísle (+420) 22 888 69 66, případně na e-mailové adrese info@opr-firemniuver.cz.

Pro koho je OPR firemní úvěr určen? 

Jak už název napovídá, jedná se o půjčku pro firmy či podnikatele. K jejímu získání tedy musíte být buďto jednatelem společnosti nebo OSVČ s platným živnostenským oprávněním. 

Kolik si mohu díky OPR firemnímu úvěru půjčit?

Určitě se nejedná o krátkodobou finanční výpomoc v rámci pár tisíc korun. Půjčky OPR naopak začínají na minimální výši půjčky 50 000 Kč a půjčit si můžete až 1 000 000 Kč. Výše úvěru je ale schvalována individuálně a záleží na vašich finančních možnostech. 

Na jak dlouho si s OPR firemním úvěrem půjčím?

Záleží na výši půjčky. Pokud chcete “pouze” 50 000 Kč, můžete si půjčit na jeden měsíc, ale i na celý rok. Samozřejmě zde platí přímá úměra – čím déle splácím, tím více přeplatím. S vyšší částkou se pak mění minimální doba splácení:

  • 125 000 – 250 000 Kč si můžete půjčit minimálně na 3 měsíce, max. na 12 měsíců
  • 300 000 – 1 000 000 Kč budete splácet minimálně 6 měsíců, max. 12 měsíců

Při vyšších částkách je ale nutné si uvědomit, že splácení po dobu nejvýše jednoho roku znamená opravdu vysoké měsíční splátky. 

Například při splácení 1 000 000 Kč po dobu jednoho roku je měsíční splátka 110 000 Kč a přeplatíte tak celých 320 000 Kč, což určitě není zanedbatelná suma. 

Půjčka OPR firemní úvěr a ručení

Společnost nevyžaduje za půjčku reálnou zástavu v podobě akcií nebo majetku. Pokud ale chcete žádat jako fyzická osoba o vyšší částku nad 250 000 Kč, bude vyžadováno ručení jedné osoby. Tou ale nemůže být sám žadatel.

Pokud žádáte jako právnická osoba, bude u půjček do 250 000 Kč potřeba jeden ručitel, u vyšších úvěrů přes 250 000 Kč dva ručitelé. Ručitelem v tomto případě může být také osoba shodná se statutárním zástupcem společnosti

OPR firemní úvěr a předčasné splacení půjčky

Úvěr můžete kdykoliv předčasně splatit bez navýšení poplatků. Celková částka, kterou za půjčku zaplatíte, se tak nenavýší, ale ani nesníží.

Jak je to s poplatky a úroky OPR firemního úvěru a kolik přeplatíte?

Už jsme zmínili výše, že v interaktivní kalkulačce na stránkách OPR nenajdete výši úroků ani RPSN. Politika společnosti je totiž trošku odlišná od standardů nebankovních společností.

Při sjednávání neřešíte úroky, ale dostanete jasně danou částku, kterou je potřeba splatit. V té jsou zahrnuty jak úroková navýšení, tak i potřebné poplatky. Nic víc nad celkovou splátku už tedy nehradíte. 

Jak získat OPR firemní úvěr?

Pokud o půjčku žádáte jako fyzická osoba, postačí vám k žádosti potřebné doklady a výpis z živnostenského rejstříku. Případně budete při vyšších částkách potřebovat ručitele.

Žádáte-li jako společnost, čili právnická osoba, budete potřebovat nezbytná zmocnění a potvrzení, že můžete za společnost jednat. V případě, že jsou pro zastoupení  vaší společnosti zapotřebí podpisy dvou osob, pak samozřejmě musíte žádost vyplnit a podepsat společně. 

A určitě nemusíme připomínat, že bude v obou případech nezbytné přiblížit svou finanční situaci a prokázat potřebné finanční příjmy

Zdroje: https://www.opr-firemniuver.cz/ a https://www.navigatoruveru.cz/opr-firemni-uver/ 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *