Tonerin recenze – pozor na podvod! Varuje i SÚKL

Možná jste si v minulých měsících všimli reklamy na “lék” Tonerin, který slibuje zázraky a rychlé řešení mnoha zdravotních problémů počínaje hypertenzí a vysokým cholesterolem konče. My pro vás ale máme varování i s vyjádřením SÚKL. 

Co je Tonerin? 

Podle reklamy by se mělo jednat o lék, který pomáhá při hypertenzi a celé řadě dalších zdravotních potížích. Tonerin je ale nelegální lék, který nebyl schválen, není známo jeho složení a tedy ani účinky či případná rizika spojená s užíváním.

S čím má Tonerin pomáhat? 

Tonerin by měl dle vyjádření prodejce léčit arteriální hypertenzi, jejímiž dalšími následky bývají srdečního a renální selhání, cévní mozkové příhody, trombózy. Kromě toho by měl také:

  • ulevit od nepohodlí a bolesti
  • čistit cévy od cholesterolu
  • normalizovat průtoku krve
  • zvyšovat pružnost cévních stěn
  • srovnat srdeční frekvenci
  • zlepšit metabolismus

Jak už jsme ale zmínili, není známo složení přípravku, ani účinné látky, které by se o tyto zázraky měly postarat. Pokud už jste tedy třeba naletěli a Tonerin si koupili, určitě nemůžeme doporučit jeho užívání

Tonerin podvod se známými lékaři

Prodávající nejsou žádní troškaři a do reklamy si pozvali lékařské kapacity, mezi které patří například i vyhlášený kardiochirurg Jan Pirk. Problém je ale v tom, že on ani další zdravotníci propagující přípravek o zapojení do této akce neměli tušení a prodávající jednoduše zneužili jejich fotografie, aby zvýšili důvěryhodnost neznámého přípravku. O všem se zmiňuje jindy nepříliš seriózní deník Blesk …

Zdroj: Blesk.cz

Tonerin na seznamu SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv přidal Tonerin v lednu 2022 na seznam riskantních, neschválených a nelegálních přípravků

Kde koupit Tonerin? 

Na Tonerin většinou narazíte v rámci reklamní kampaně, která vás odkáže na zahraniční stránky. Varovat by vás měla už lámaná čeština v reklamě i na prodejním webu. 

Právě SÚKL na svých stránkách zmiňuje prodejce Tonerinu web greenshopp.all.biz, který nejen Tonerin, ale také další podivné léčivé přípravky rozesílá do celého světa. Rozhodně tedy nedoporučujeme nic z těchto ani dalších podezřelých webů nakupovat

Na webu greenshopp.all.biz navíc chybí obchodní podmínky, provozovatel webu a další zásadní informace. 

Náš tip: Pozor na rizikový e-shop Joot! Ať nepatříte k dalším podvedeným!

Kdo je prodejcem a výrobcem Tonerinu?

V reklamě je často zmiňovaná firma Make Profit, na webu greenshopp.all.biz zase uvedená značka či společnost Granada, OOO se sídlem v ukrajinském Kyjevu. Na krabičce si zase můžete všimnout značky Yvonika. Více informací ale chybí a ani podvedení zákazníci v tomto směru nepomohou, protože v balíčku chyběl jakýkoliv doklad. 

blank

Novodobí šmejdi?

Prodejci cílí ve svých reklamách na velmi zranitelnou skupinu zákazníků – tedy lidi s vyšším věkem, kteří neznají častá úskalí podvodů na internetu a na první pohled neodhalí podvodné jednání. Právě proto volí do svých marketingových kampaní lékaře a kapacity, které nejen znají, ale především uznávají jejich názor.

Starší lidé se navíc často neumí bránit a v případě, že si rádoby léky skutečně objednají a převezmou, nedokážou se postarat o vrácení přípravku či reklamaci a zbytečně tak přijdou o své peníze. A nato samozřejmě novodobí online šmejdi sázejí. 

Náš tip: S podvodnými e-shopy se roztrhl pytel. Recenze rizikového Rivalenti.

Jak poznat podvod a nelegální léky?

Pokud vám klasický e-shop nabízí léčiva, je zde něco špatně. Zásilkový výdej prostřednictvím internetu, a to i do zahraničí, může v ČR zajišťovat pouze „kamenná“ lékárna

Stejně tak si legálně můžete na internetu objednat pouze léčivé přípravky, které jsou v České republice registrované a jejichž výdej není vázán na lékařský předpis. Pokud si s vybraným lékem nejste jistí, můžete si jej proklepnout v databázi léků na webu SÚKL olecich.cz.

Při nákupu léčiv samozřejmě platí stejná pravidla jako pro nákup jiného zboží na internetu. Hlídejte si obchodní podmínky a prodejce, všímejte si dodací lhůty a dalších náležitostí. A u léčiv vše platí dvakrát, nemusíte jen přijít o své peníze, ale zahráváte si se svým zdravím.

Náš tip: Pozor na nákupní galerii Fruugo, ať taky nenaletíte!

Shrnutí závěrem …

Tonerin může být nebezpečný přípravek, jeho prodej v Česku není legální a složení není známo stejně jako prodejce. Určitě tedy neriskujte své zdraví a zbytečně za něj neutrácejte. 

Co je Tonerin? 

Podle reklamy by se mělo jednat o lék, který pomáhá při hypertenzi a celé řadě dalších zdravotních potížích. Tonerin je ale nelegální lék, který nebyl schválen, není známo jeho složení a tedy ani účinky či případná rizika spojená s užíváním.

Tonerin na seznamu SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv přidal Tonerin v lednu 2022 na seznam riskantních, neschválených a nelegálních přípravků. 

Kde koupit lék Tonerin? 

Na Tonerin většinou narazíte v rámci reklamní kampaně, která vás odkáže na zahraniční stránky. Varovat by vás měla už lámaná čeština v reklamě i na prodejním webu. 

Právě SÚKL na svých stránkách zmiňuje prodejce Tonerinu web greenshopp.all.biz, který nejen Tonerin, ale také další podivné léčivé přípravky rozesílá do celého světa. Rozhodně tedy nedoporučujeme nic z těchto ani dalších podezřelých webů s neschválenými léky nakupovat. 

Také jste narazili na “lék” Tonerin? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o svůj názor v komentářích níže… 

Zdroje: https://www.olecich.cz/, https://www.sukl.cz/leciva/webove-stranky-s-nelegalnimi-nabidkami-leciv?highlightWords=tonerin, https://greenshopp.all.biz/cs/tonerin-kapsle-pro-krevni-cevy-z-hypertenze-g22978222 a https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/665732/znamy-lekar-v-soku-smejdi-jeho-jmenem-prodavaji-zazrak-na-cevy-pirk-zasahuje-mi-to-do-zivota.html 

1.3/5 - (83)

2 thoughts on “Tonerin recenze – pozor na podvod! Varuje i SÚKL

  1. Včera jsem si objednala na adrese:https skindsas.click success. php TONERIN. Měla jsem odpověď, že se mi ozve operátor. Když se mi asi po půl hod.ozvala operátorka tak na můj dotaz zda musím k lékům TONERINU užívat léky co beru na výs.tlak,cukrovku,cholesterolu,štítnou žlázu, CHOPIN mi bylo odpovězeno nevhodným urážlivým způsobem, že ano. Objednávku jsem zrušila a bylo mi řečeno že mi uděluje pokutu 10.000.-Kč má odpověď byla, že nic platit nebudu aniž by mi zdůvodnila za co mám platit 10.000.-Kč mi praštila telefonem. Už si nic nebudu objednávat co se týče léků. Jsou to zase šmejdi co chtějí vydělat peníze.

  2. Dobrý den, včera jsem si objednala TONERIN. Po konzultaci s mým lékařem, který mi Tonerin nedoporučil ze zdravotních důvodů jsem objednávku písemně zrušila. I v případě, že mi neodpovíte,objednávku chci bezplatně zrušit. Je to moje právo. V žádném případě vaši zásilku nepřijmu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *