Tonerin recenze – pozor na podvod! Varuje i SÚKL

7 komentářů a zkušeností: Tonerin recenze – pozor na podvod! Varuje i SÚKL

Možná jste si v minulých měsících všimli reklamy na “lék” Tonerin, který slibuje zázraky a rychlé řešení mnoha zdravotních problémů počínaje hypertenzí a vysokým cholesterolem konče. My pro vás ale máme varování i s vyjádřením SÚKL. 

Co je Tonerin? 

Podle reklamy by se mělo jednat o lék, který pomáhá při hypertenzi a celé řadě dalších zdravotních potížích. Tonerin je ale nelegální lék, který nebyl schválen, není známo jeho složení a tedy ani účinky či případná rizika spojená s užíváním.

S čím má Tonerin pomáhat? 

Tonerin by měl dle vyjádření prodejce léčit arteriální hypertenzi, jejímiž dalšími následky bývají srdečního a renální selhání, cévní mozkové příhody, trombózy. Kromě toho by měl také:

 • ulevit od nepohodlí a bolesti
 • čistit cévy od cholesterolu
 • normalizovat průtoku krve
 • zvyšovat pružnost cévních stěn
 • srovnat srdeční frekvenci
 • zlepšit metabolismus

Jak už jsme ale zmínili, není známo složení přípravku, ani účinné látky, které by se o tyto zázraky měly postarat. Pokud už jste tedy třeba naletěli a Tonerin si koupili, určitě nemůžeme doporučit jeho užívání

Tonerin podvod se známými lékaři

Prodávající nejsou žádní troškaři a do reklamy si pozvali lékařské kapacity, mezi které patří například i vyhlášený kardiochirurg Jan Pirk. Problém je ale v tom, že on ani další zdravotníci propagující přípravek o zapojení do této akce neměli tušení a prodávající jednoduše zneužili jejich fotografie, aby zvýšili důvěryhodnost neznámého přípravku. O všem se zmiňuje jindy nepříliš seriózní deník Blesk …

Zdroj: Blesk.cz

Tonerin na seznamu SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv přidal Tonerin v lednu 2022 na seznam riskantních, neschválených a nelegálních přípravků

Kde koupit Tonerin? 

Na Tonerin většinou narazíte v rámci reklamní kampaně, která vás odkáže na zahraniční stránky. Varovat by vás měla už lámaná čeština v reklamě i na prodejním webu. 

Právě SÚKL na svých stránkách zmiňuje prodejce Tonerinu web greenshopp.all.biz, který nejen Tonerin, ale také další podivné léčivé přípravky rozesílá do celého světa. Rozhodně tedy nedoporučujeme nic z těchto ani dalších podezřelých webů nakupovat

Na webu greenshopp.all.biz navíc chybí obchodní podmínky, provozovatel webu a další zásadní informace. 

Náš tip: Pozor na rizikový e-shop Joot! Ať nepatříte k dalším podvedeným!

Kdo je prodejcem a výrobcem Tonerinu?

V reklamě je často zmiňovaná firma Make Profit, na webu greenshopp.all.biz zase uvedená značka či společnost Granada, OOO se sídlem v ukrajinském Kyjevu. Na krabičce si zase můžete všimnout značky Yvonika. Více informací ale chybí a ani podvedení zákazníci v tomto směru nepomohou, protože v balíčku chyběl jakýkoliv doklad. 

blank

Novodobí šmejdi?

Prodejci cílí ve svých reklamách na velmi zranitelnou skupinu zákazníků – tedy lidi s vyšším věkem, kteří neznají častá úskalí podvodů na internetu a na první pohled neodhalí podvodné jednání. Právě proto volí do svých marketingových kampaní lékaře a kapacity, které nejen znají, ale především uznávají jejich názor.

Starší lidé se navíc často neumí bránit a v případě, že si rádoby léky skutečně objednají a převezmou, nedokážou se postarat o vrácení přípravku či reklamaci a zbytečně tak přijdou o své peníze. A nato samozřejmě novodobí online šmejdi sázejí. 

Náš tip: S podvodnými e-shopy se roztrhl pytel. Recenze rizikového Rivalenti.

Jak poznat podvod a nelegální léky?

Pokud vám klasický e-shop nabízí léčiva, je zde něco špatně. Zásilkový výdej prostřednictvím internetu, a to i do zahraničí, může v ČR zajišťovat pouze „kamenná“ lékárna

Stejně tak si legálně můžete na internetu objednat pouze léčivé přípravky, které jsou v České republice registrované a jejichž výdej není vázán na lékařský předpis. Pokud si s vybraným lékem nejste jistí, můžete si jej proklepnout v databázi léků na webu SÚKL olecich.cz.

Při nákupu léčiv samozřejmě platí stejná pravidla jako pro nákup jiného zboží na internetu. Hlídejte si obchodní podmínky a prodejce, všímejte si dodací lhůty a dalších náležitostí. A u léčiv vše platí dvakrát, nemusíte jen přijít o své peníze, ale zahráváte si se svým zdravím.

Náš tip: Pozor na nákupní galerii Fruugo, ať taky nenaletíte!

Shrnutí závěrem …

Tonerin může být nebezpečný přípravek, jeho prodej v Česku není legální a složení není známo stejně jako prodejce. Určitě tedy neriskujte své zdraví a zbytečně za něj neutrácejte. 

Co je Tonerin? 

Podle reklamy by se mělo jednat o lék, který pomáhá při hypertenzi a celé řadě dalších zdravotních potížích. Tonerin je ale nelegální lék, který nebyl schválen, není známo jeho složení a tedy ani účinky či případná rizika spojená s užíváním.

Tonerin na seznamu SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv přidal Tonerin v lednu 2022 na seznam riskantních, neschválených a nelegálních přípravků. 

Kde koupit lék Tonerin? 

Na Tonerin většinou narazíte v rámci reklamní kampaně, která vás odkáže na zahraniční stránky. Varovat by vás měla už lámaná čeština v reklamě i na prodejním webu. 

Právě SÚKL na svých stránkách zmiňuje prodejce Tonerinu web greenshopp.all.biz, který nejen Tonerin, ale také další podivné léčivé přípravky rozesílá do celého světa. Rozhodně tedy nedoporučujeme nic z těchto ani dalších podezřelých webů s neschválenými léky nakupovat. 

Také jste narazili na “lék” Tonerin? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o svůj názor v komentářích níže… 

Zdroje: https://www.olecich.cz/, https://www.sukl.cz/leciva/webove-stranky-s-nelegalnimi-nabidkami-leciv?highlightWords=tonerin, https://greenshopp.all.biz/cs/tonerin-kapsle-pro-krevni-cevy-z-hypertenze-g22978222 a https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/665732/znamy-lekar-v-soku-smejdi-jeho-jmenem-prodavaji-zazrak-na-cevy-pirk-zasahuje-mi-to-do-zivota.html 

1.3/5 - (83)

7 vašich komentářů a zkušeností: Tonerin recenze – pozor na podvod! Varuje i SÚKL

 1. Včera jsem si objednala na adrese:https skindsas.click success. php TONERIN. Měla jsem odpověď, že se mi ozve operátor. Když se mi asi po půl hod.ozvala operátorka tak na můj dotaz zda musím k lékům TONERINU užívat léky co beru na výs.tlak,cukrovku,cholesterolu,štítnou žlázu, CHOPIN mi bylo odpovězeno nevhodným urážlivým způsobem, že ano. Objednávku jsem zrušila a bylo mi řečeno že mi uděluje pokutu 10.000.-Kč má odpověď byla, že nic platit nebudu aniž by mi zdůvodnila za co mám platit 10.000.-Kč mi praštila telefonem. Už si nic nebudu objednávat co se týče léků. Jsou to zase šmejdi co chtějí vydělat peníze.

 2. Dobrý den, včera jsem si objednala TONERIN. Po konzultaci s mým lékařem, který mi Tonerin nedoporučil ze zdravotních důvodů jsem objednávku písemně zrušila. I v případě, že mi neodpovíte,objednávku chci bezplatně zrušit. Je to moje právo. V žádném případě vaši zásilku nepřijmu!

 3. Dobrý den,
  cítím povinost varovat před novodobými šmejdy. Lék Tonerin mě zaujal, protože trpím skoro všemi neduhy na které poukazuje. Cena 840 Kč je pouze vstupní, která ničemu nepomáhá. Pokud chcete aby vám skutečně „pomohl“ musíte si objednat asi 6 balení v ceně cca 3.600,- Kč. Pokud jste chudý důchodce je možné si jej objednat za 1.600,- Kč.Přesně si nepamatuji ty částky které mi pán po telefonu říkal. Když jsem jej odmítla, že nebudu nic objednávat , zklamaně řekl že je mu mě líto. Lidičky pozor, jsou to šmejdi nejhoršího kalibru, kteří se nestydí profitovat na vašem zdraví.

 4. Dobrý den,přečetla jsem si na internetu článek od údajného prof.mudr.Lukáše Vymazala,který nabízí Tonerin jako zázračný lék.Ve vyhledávači ale žádný prof. mudr. tohoto jména neexistuje.Ukázal se mi tam pouze mudr.Josef Vymazal z nemocnice Na Homolce,ale ten se zaobírá jinými problémy.Takže je to všechno podvod za drahé peníze.Helena

 5. Dobrý den, i moje mamka si četla článek o Tonerinu a vzhledem k tomu, že u něj byl využit profesor Pirkl, uvěřila a lék objednala, resp.vyplnila obj.formulář ( jméno a tel.číslo). Pak až mi o objednávce řekla, vysvětlila jsem jí, že tomu nemůže věřit, že článek prof.Pikla byl „nalepen“ na článek o léků a tvářil se, že je jeho součástí.
  Za krátkou chvíli jí někdo zavolal, mluvil špatnou češtinou ( zřejmě Ukrajinec), ptala se ho proč se tak zázračný lék neprodává v lékárně, reakce na to byla naprosto šílená – že lékaři jsou vlastně pitomci co z lidí prostřednictvím farmac.spol.tahaji peníze které lidi za neúčinné léky zaplatí v lékárně a další bla bla bla, lékárny prodávají jen neúčinná placeba, jen jeho lék je ten co vyléčí všechno, to už se naštvala i mamka a ptala se ho jestli je Čech, že mu špatně rozumí, začal koktat, že je Čech že žije v Praze, zamotával se do odpovědí, byl arogantní a urážel jí. Řekla mu, že v ní nevzbudil důvěru a objednávku ruší a do smršti urážlivé odpovědi zavěsila. Toto je naše zkušenost s Tonerinem. Když bych nebyla na návštěvě možná by lék objednala protože z článku si vydedukoval, že jej doporučuje prof.Pirkl! Novodobý šmejd – Parazitickej hnus!

  1. on mal ale pravdu,ze farmaceutické firmy zarabaju aj na skodlivych liekoch to vsak nevyvracia to ze aj ich lieky su skodlive

 6. opravdu jsou to šmejdi největšího kalibru.když ho chcete vrátit,tak vás ignorují a oddalují komunikaci ,aby uběhla doba určená k vrácení tohoto zvaného preparátu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *