Praktické úklidové tipy pro domácnosti se psem nebo kočkou

Život s domácím mazlíčkem je plný radostí, úsměvů a také trochu nepořádku. Ať už máte psa, nebo kočku, jistě víte, že bez zvířecích chlupů všude po bytě nebo rozsypaného krmiva to většinou nejde. Ale to neznamená, že byste doma museli mít nepořádek, díky několika pomocníkům můžete mít stále skvěle uklizeno, aniž byste museli omezovat svého čtyřnohého přítele.

Ruční vysavač

Základní výbavou v domácnosti s mazlíčkem by měl být ruční vysavač. Tento malý a praktický přístroj vám umožní rychle a efektivně odstranit zvířecí chlupy z nábytku, podlahy, nebo dokonce z interiéru vašeho auta.

Díky jeho kompaktnosti nebude nikde překážet a přitom odvede spoustu práce. Je ideální pro rychlé úklidy v průběhu běžného dne a hodí se i při generálním úklidu. Při výběru se zaměřte na modely, které jsou speciálně navrženy pro odstraňování zvířecích chlupů – tak budete mít jistotu, že si s nimi zaručeně poradí. Nic méně z vlastních zkušenosti mohu říci, že asi ruční vysavač nemusí být užitečný, pokud vyberete špatný kus. Špatným kusem je myšleno nevhodně zvolený výkon a další parametry. Pokud si chcete vybrat ten, který vám vydrží. Zkuste se podívat na toto srovnání na nezávislém recenzním portálu recenzer.cz

Tip: Skrytými zdroji zápachu a nečistot mohou být pelíšky a plyšové hračky vašeho domácího mazlíčka, a proto jejich pravidelným praním a čištěním můžete přispět k eliminaci zápachu větší čistotě u vás doma. Pelíšky a hračky lze často snadno vyprat v pračce, různé „tvrdé hračky“ umývejte v teplé mýdlové vodě a poté je důkladně opláchněte.

Robotický vysavač na zvířecí chlupy

Pokud se vám nechce každý den vysávat, je pro vás ideálním řešením pořídit si robotický vysavač, který si poradí se zvířecími chlupy. Tyto inteligentní přístroje umí automaticky vysávat podlahy a koberce v celém domě, aniž byste museli cokoliv dělat. Samozřejmě nechybí možnost nastavení času vysávání, takže se můžete vrátit domů do čistého domu bez jediného chlupu.

Modely, které jsou speciálně navrženy pro odstraňování zvířecích chlupů, mají speciální kartáče a filtry, aby je zvířecí chlupy nezanášely a dokázaly je všechny posbírat z různých povrchů.

Kvalitní kartáče na zvířecí srst

Ačkoliv s ručním a robotickým vysavačem bude váš život o dost snazší, ještě lepší bude, pokud váš mazlíček nebude tolik línat. Značně snížit množství chlupů objevujících se na podlahách, kobercích a nábytku, dokáže pravidelné kartáčování vašeho domácího mazlíčka.

S kvalitním kartáčem odstraníte většinu vypadaných chlupů ze srsti – váš domov bude čistší a navíc tak zlepšíte vzhled srsti. Pravidelné kartáčování mimo odstranění chlupů pomůže rozptýlit přirozené oleje v srsti, což dále zlepšuje její vzhled, protože bude lesklejší a zdravější. Za nás ideální eshop na nakup těchto potřeb nese název super-granule.cz.

Speciální čisticí produkty

V domácnosti s mazlíčkem se vyplatí používat speciální čisticí produkty, které pomohou odstranit zápach způsobený domácími mazlíčky a poradí si také s bakteriemi. Třeba takové enzymatické čističe rozkládají organické látky, jako je moč, zvratky nebo sliny, které způsobují zápach, a díky tomu bude v každé místnosti svěží vzduch. Dále existují speciální spreje na textil, které odstraňují zápach ze sedaček, koberců nebo dokonce oblečení.

Tip: Abyste neměli s úklidem po vašem mazlíčkovi tolik práce, je dobré používat podložky pod misky. Díky nim můžete zapomenout na mokrou podlahu okolo misky s vodou nebo na krmivo zašlapané v koberci.

Potahy na gauč a křeslo

Jestliže je vaše kočka nebo pes zvyklý sdílet s vámi gauč nebo křeslo, účinným řešením, jak udržet tento nábytek jako nový, jsou napínací potahy na gauč a křeslo. Kromě toho, že ochrání sedačku a křesla před chlupy a nečistotami, také představují jednoduchý způsob, jak obnovit vzhled staršího nábytku.

Potahy na nábytek jsou pratelné, takže jejich čistotu lze kdykoliv obnovit v pračce nebo v čistírně. Existují v různých barvách a stylech, takže si můžete vybrat takové potahy, které se budou nejvíce hodit do vašeho interiéru.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *