Raiffeisenbank spořicí účet recenze a zkušenosti

Webová prezentace Raiffeisenbank
✅ Maximální roční úrok5.5 % p.a.
✅ Poplatek za zřízení0 Kč
✅ Minimální počáteční vklad0 Kč
✅ Pásmové úročení250 000 Kč
✅ Interval připisování úrokůměsíčně
✅ Sjednání onlineANO
✅ Zřízení produktuzdarma
✅ Pásmové úročeníANO
Raiffeisenbank spořicí účet základní informace

Raiffeisenbank spořicí účet recenze

Raiffeisenbank nabízí spořicí účet s výhodnou úrokovou sazbou 5.5 % do výše vkladu 250 000 Kč. Založení účtu je možné online a je zdarma.

Raiffeisenbank recenze

Raiffeisenbank působí na trhu od roku 1993. Je jednou z nejlépe hodnocených finančních institucí na území České republiky, která má dlouholetou tradici a rozšířenou síť poboček a bankomatů. Společnost nabízí veškeré produkty a služby. Kód banky je 5500. Roku 2021 koupila 100 % akcií Equa bank.

TIP: Jak funguje spořicí účet? Srovnání s termínovaným vkladem

Spořicí účet úroky a pásmové úročení

Na spořicím účtu je úrok 5,5 % p.a. pro výši vkladu do 250 000 Kč. Úrok je složen ze základní úrokové sazby 0,1 % a bonusovou sazbu 4,4 % při využívání běžného účtu.

Spořicí účet nabízí výhodný úvěr, pokud máte Chytrý nebo Aktivní účet od Raiffeisenbank, v tomto případě je ale vyžadována platba kartou nejméně 3x měsíčně.

Při využívání služby Inteligentní spoření můžete převádět finance mezi běžným a spořicím účtem. Spoření je bez limitů.

Úroky jsou připisovány 1x měsíčně po odečtení srážkové daně 15 %.

Spořicí účet poplatky

 • Vedení účtu: zdarma
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci cizí banky: 0 Kč

Jak založit spořicí účet?

Spořicí účet u Raiffeisenbank je možné založit z pohodlí domova a bez poplatků. Ke zřízení účtu online budete potřebovat dva doklady totožnosti. Spořicí účet můžete sledovat prostřednictvím internetového bankovnictví na adrese online.rb.cz  ale také skrze mobilní aplikaci eKonto.

Nejčastější dotazy

Jsou vklady pojištěny?

Ano. Vklady u Raiffeisenbank jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 000 EUR.

Je možné si založit spořicí účet u Raiffeisenbank online?

Ano, na několik málo kliknutí je možné si založit spořicí účet zcela zdarma a v pohodlí domova. Budete k tomu potřebovat pouze dva doklady totožnosti.

Jak jsou vklady úročeny?

Raiffeisenbank nabízí výhodné úročení 5,5 % do výše vkladu 250 000 Kč. Poté je sazba nižší.

Raiffeisenbank zkušenosti

Na Raiffeisenbank najdete na internetu nespočet zkušeností klientů.

Vždy mi se vším pomohli. Maximální spokojenost.

Lenka B. – mapy.cz

Vždy milý personál, který odvádí skvělou práci. Poskytuje dobrou radu, projevuje ochotu a snaží se pomoci. Děkuji

Monika V. – mapy.cz

Velmi špatné zkušenosti s touto bankou. Mám u nic běžný, spořicí, kreditku, stavebka. Lidi lákají na různé výhodné akce, které však mají různé záludné podmínky. Stačí některou z podmínek nedodržet a vše co jste tam na té jejich „super “ akci vydělali vám vemou a možná i něco víc. Takže například akce na založení nového stavebního spoření zdarma, kde je jedna z podmínek že musíte poslat do měsíce min. 2000 Kč and ale nesmíte jako já přehlédnou jeden malý detail a to, že ty 2000 Kč musíte poslat z jejich běžného účtu, ne z jiné banky. Takže nás na stavebním spoření pro dceru obrali o jednu podporu státu prosím. Tak bych mohla pokračovat dál, totéž platí o běžném účtu, ano je zdarma, ale musíte poslat min. 15 tis měsíčně plus hromada dalších podmínek, jinak začnou účtovat opravdu astronomické částky. Radím všem se od této banky držet dál, stačí zapomnou na jednu z jejich podotýkám často se měnících podmínek a jste v pasti.

Lucie M. – financer.com

Nepůjčuji si, nikomu nic nedlužím, nepřečerpávám limit do mínusu, za nadstandardní služby si bez problému připlatím. Samozřejmě vím, že jakýkoliv titul či ocenění „nejlepší…“ si vítězové anket a soutěží kupují, takže tyhle nesmysly neřeším. V RFB jsem spokojen a na pobočce v Dejvicích vždy všichni stojí v pozoru a čekají, co by pro mně mohli udělat

Viktor 1771 – firmy.cz

Pros

 • Výhodná úroková sazba 5.5 % p.a.
 • Možnost založení spořicího účtu online
 • Založení spořicího účtu je zdarma
 • Stabilní bankovní instituce
 • Služba inteligentního spoření
 • Přehledné internetové bankovnictví a dostupnost mobilní aplikace

Cons

 • Pásmové úročení – nižší úrok pro vyšší částky
 • Podmínka založení běžného účtu
 • Podmínka využívání účtu (3 transakce měsíčně)
5/5 - (1)

Zkušenosti “Raiffeisenbank spořicí účet recenze a zkušenosti

 1. Po nuceném přechodu Equa Bank jsem nedostala „to nejlepší z obou bank“. U Equa Bank jsem měla úrok 5,5% na spořícím účtu, po přechodu mám 3,1%. Můj spořící účet se totiž nejmenuje Hit Plus, ale Hit. Nikdo se mne na změnu neptal, nikde jsem ji neodsouhlasila, ba naopak jsem byla několika newslettery ujištěna, že úroková sazba 5,5% na mne již v Raiffce čeká. Pod tím však byl dovětěk, že si ji můžu sjednat. Nikoli, že ji dostanu, když mi náležela i v Equě. Fascinuje mne ale, že úrok 5,5% je v Raiffce normálně v nabídce, jen já jsem jako bývalý klient Equy bitá na tom, že mi převodem k nim zařídili úrok méně výhodný… aniž by mi to kdokoliv oznámil. Vše jsem si teď spočítala, vím, o kolik jsem v Raiffce přišla, a odcházím. Sbohem, nejhorší banko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *