Recenze Colonnade pojištění – zkušenosti klientů

blank

Nejste spokojení se svou stávající pojistkou nebo se chcete nechat připojistit? Pak jste možná narazili na pojištění Colonnade. Společně si dnes projdeme, co společnost nabízí, zda se jejich pojištění vyplatí a jak Colonnade pojištění hodnotí zákazníci.

Co je Colonnade?

Na webu Colonnade.cz najdete nabídku pojištění pro firmy i jednotlivce. Od klasického cestovního pojištění, přes firemní pojistky majetku či odpovědnosti až po pojištění domácích mazlíčků. 

Kdo stojí za pojištěním Colonnade?

Veškeré pojistné smlouvy z webu Colonnade.cz sjednáváte se společností Colonnade Insurance S.A. Jedná se o neživotní pojišťovnu se sídlem v Lucembursku, která má i českou organizační složku sídlící v Praze 4 na adrese Na Pankráci 1683/127.

Co nabízí pojišťovna Colonnade?

Neživotní pojišťovna Colonnade Insurance S.A.nabízí nejrůznější pojistky s možností online sjednány, které jsou členěny do dvou hlavních kategorií na firemní pojistky a pojistky pro jednotlivce…

Colonnade pojištění pro jednotlivce

 • Cestovní pojištění – vybrat si můžete klasické cestovní pojištění, pojištění úpadku cestovní kanceláře a pojištění stornopoplatků. 
 • Pojištění úrazu a nemoci – pojištění úrazu, nemoci a osobních věcí, EVENT Junior – tedy krátkodobé úrazové pojištění dětí nebo specializované pojištění pro hráče golfu – pojištění GolfPlan.
 • Pojištění domácích mazlíčků – vybrat si můžete ze 2 variant. Běžné pojištění domácích mazlíčků pro případ úrazu, případně dražší variantu pojištění domácích mazlíčků +, které zahrnuje také pojištění nemocí. Pojistit si můžete mazlíčka také pro případ, že někomu způsobí škodu.
 • Pojištění vozidel – pojištění EuroGAP a TruckGAP, tedy specializované pojištění pořizovací ceny pro osobní i užitkové vozy. Nebo pojištění AutoCheck, které kryje nepředvídatelné vnitřní mechanické nebo elektrické poruchy pojištěného vozidla.
 • Cestovní zdravotní pojištění cizinců – komplexní zdravotní pojištění cizinců při pobytu v ČR.

Nepřehlédněte: Recenze ZFP Group akademie – hodnocení a zkušenosti

Firemní pojištění Colonnade

Firmám, živnostníkům a nejrůznějším společnostem nabízí Colonnade hned 6 druhů pojištění:

 • Pojištění odpovědnosti, které zahrnuje 2 typy pojištění – pojištění obecné odpovědnosti a pojištění environmentálních rizik.
 • Pojištění finančních rizik, které obsahuje 4 typy pojištění – pojištění profesní odpovědnost, pojištění dat GDPR, pojištění kybernetických rizik a pojištění odpovědnosti manažerů.
 • Pojištění přepravních rizik, které obsahuje 4 typy pojištění – pojištění přepravy a pojištění vlastní přepravy Cargoguard, pojištění odpovědnosti silničního dopravce On the Road a pojištění odpovědnosti zasílatele.
 • Pojištění majetku a technických rizik, které obsahuje 4 typy pojištění – pojištění majetku a přerušení provozu, strojní pojištění, pojištění elektroniky a stavebně montážní pojištění.
 • Skupinové úrazové pojištění – EVENT Úrazové pojištění akcí a skupinové pojištění úrazu a nemoci.
 • Skupinové cestovní pojištění – klasické skupinové pojištění na cesty a pojištění úpadku cestovní kanceláře.

Náš tip: Jak ušetřit při výběru cestovního pojištění?

Recenze Colonnade – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Při uzavírání pojištění s méně známými pojišťovnami je vždy ideální zjistit, jak pojišťovnu hodnotí její klienti a jaké mají zkušenosti s uzavíráním pojistek i případným plněním. Tuto práci jsme si ale dali za vás a přinášíme jednoduchý přehled …

Naše první kroky mířily na Google, kde má Colonnade Insurance S.A. firemní zápis. Mile nás překvapil počet recenzí, který přesahuje 480, ale také výsledné hodnocení 4,4 hvězdičky z 5 možných. 

Nutno dodat, že na Googlu jde pouze o hodnocení české organizační složky a nezasahuje do něj zahraniční působení společnosti.

Naopak nepříliš hezky vypadá hodnocení na Firmy.cz, kde se sešli zejména nespokojení klienti. Je zde sice jen 7 hodnocení, průměrný výsledek ale dosáhl jen na 2,5 hvězdiček z 5 možných. 

Další názory se nám podařilo najít také v nejrůznějších diskuzích, proto pro vás máme jednoduché shrnutí nejčastějších dojmů klientů Colonade …

Obecně jsou zákazníci spokojeni s celkovým přístupem pojišťovny a jejich zaměstnanců, kteří skutečně dokážou poradit. Nevadí jim ani zřízení pojistky online, případně se obrací na telefonickou zákaznickou podporu, jejíž služby si také většina klientů pochvaluje.

Většina klientů je spokojená také v případě řešení pojistné události, kdy jim bylo pojistné plnění vyplaceno včas a v předpokládané či uspokojivé míře.

Samozřejmě ale nemůžeme vynechat ani negativní komentáře a zkušenosti, kdy si klienti nejčastěji stěžují právě na zmíněné plnění při pojistných událostech. Situace jsou to poměrně individuální, nikoliv však ojedinělé.

Z negativních recenzí lze ale často vyčíst také to, že klienti pojišťovny se při uzavírání smlouvy dostatečně neseznámili s tím, za jakých podmínek mají na plnění nárok a kdy jim pojistná událost uznána nebude. 

Pro lepší představu jsme vybrali několik recenzí klientů Colonnade. Ať už těch spokojených, kterých je naštěstí většina, nebo těch zklamaných …

“Velmi profesionální přístup při likvidaci pojistné události. Oceňuji vstřícnost, rychlost a jednoduchost jednání. Celou věc jsem řešil s paní Vávrovou a musím tímto za vše poděkovat.”
Václav Zapotocký, Google.com

“Mám u nich 4 pojistky, z nich uplatněny tři pojistné události. Přístup a hlavně plnění pojišťovny naprosto bez problémů. Navíc jako bonus rychlé jednání a řešení poj. událostí. Takže za mě spokojenost.”
Jiří Bechynský, Google.com

“Loni v září jsem prodělala operaci pravého kolena. Za pobyt v nemocnici v celkové délce 9 dnů jsem obdržela dle smlouvy celou částku. Za pobyt na lůžkové části rehabilitace na Proseku jsem, ale žádnou další částku neobdržela, protože dle Vás pobyt na rehabilitačním odd. v trvání 25 dnů nepatří do nemocničního ošetření. Ráda bych Vás vyděla jak rehabilitaci děláte sami doma, když jste po prodělané operaci. Přitom toto odd. spadá pod nemocnici Bulovka. Není to poprvé co jste mi odmítli uhradit částku za pobyt v nemocnici. Měsíčně Vám posílám celkem vysokou částku za pojištění ve výši 631 Kč. Uvažuji o tom, že pokud se to bude opakovat ještě potřetí tak všechny své pojistky u Vás vypovím – celkem 3. S pozdravem”
Miroslava Popelářová, Firmy.cz

“Před cestou na Sk jsem si připlatil autoasistence ať jsu na motorce v klidu. Defekt na dálnici a operátoři místo rychlé reakce a pomoci mně několikrát dávali jiné čislo na volání. Skoro půl hodiny volání a pak chtěli naskenovat smlouvu. Totální selhání a podsouvali ať využiji povinné ručení…aby se s tím nemuseli otravovat. Za tohle zasloužím vrátit pojistné minimálně. Děkuji společnosti Colonnade za omluvu, nicméně to bylo asi jen gesto pro diváky, pže se ani po několika měsících od Vás nikdo s nápravou neozval.”
Libor Skácelík, Google.com

“odškodnění úrazu, jsem měla finanční částku již následující den na účtu. Jsem klientkou této pojišťovny již delší dobu (více než osm let) a vždy jsem byla s jejími službami maximálně spokojena. Musím také pochválit vstřícnost a ochotu pracovníků této pojišťovny. Všem vřele doporučuji.”
Magda Michalova, Google.com

Jak sjednat pojištění Colonnade?

Jedná se o online pojišťovnu, která nemá v rámci Česka žádnou pobočku, na níž byste mohli pojištění sjednat. Pokud máte o pojištění Colonnade zájem, máte na výběr dvě možnost:

 1. Online sjednání pojištění na stránkách Colonnade.cz – v tomto případě stačí navštívit stránky, vybrat si pojištění, o které máte zájem a přejít k online sjednání. Následně vyplníte online formulář a počkáte na další pokyny. Jedná se o rychlý a jednoduchý proces, který zvládne opravdu každý. 
 1. Sjednání pojištění prostřednictvím telefonu – pro ty, kteří si s online formulářem neví rady. Stačí zavolat na infolinku +420 234 108 311, kde vám se vším poradí, sjednání pojištění je i v tomto případě velmi rychlé.

Může se hodit: Pojištění proti blbosti – k čemu slouží, výhody i rizika

Jak kontaktovat Colonnade pojišťovnu?

Zákaznická linka je vám k dispozici od pondělí do pátku v rozmezí 9 – 17 hodin, a to na tel. čísle +420 800 700 025.

V případě, že máte u pojišťovny sjednáno cestovní pojištění, je pro vás nonstop k dispozici také asistenční služba 24/7 na tel. čísle +420 221 586 687.

Pokud dáváte přednost písemnému kontaktu, můžete využít některou z uvedených e-mailových adres …

 • Obecné dotazy – info@colonnade.cz
 • Pojištění pro jednotlivce – klient@colonnade.cz
 • Cestovní pojištění – travel@colonnade.cz

Pobočku Colonnade najdete v Praze 4 na adrese Na Pankráci 1683/127, telefonní kontakt na recepci je +420 234 108 311 (k dipozici v běžných pracovních dnech od 9 do 17 hodin).

Jak řešit pojistnou událost Colonnade?

Pokud chcete nahlásit škodu, máte na výběr z několika možností, samozřejmě tedy záleží na vašich preferencích.

 1. Pojistnou událost můžete oznámit dopisem adresovaným pojišťovně:

Colonnade Insurance S.A., organizační složka
Na Pankráci 1683/127
140 00 Praha 4

Samozřejmě je ale nezbytné připojit veškeré náležitosti – více informací najdete v sekci Formuláře a dokumenty na stránkách colonnade.cz.

 1. Jednodušší a ekonomičtější variantou je pak oznámení pojistné události prostřednictvím e-mailu na adrese skody@colonnade.cz, opět ale nezapomeňte přiložit požadované dokumenty – urychlíte tím vyřízení škody. 
 1. Nejrychlejší variantou je ale určitě nahlášení škody online. Online formulář najdete na adrese skody.colonnade.cz, jeho vyplnění je snadné a poměrně intuitivní. 

K nahlášení pojistné události online budete potřebovat znát zejména:

 • číslo vaší pojistné smlouvy
 • údaje pojištěného – případně toho, kdo škodu oznamuje
 • datum, čas a místo vzniku škody
 • příčinu vzniku škody – v textovém poli popíšete stručně, jak k události došlo
 • předpokládaný rozsah škody – jedná se o váš odhad, který pojišťovně může i nemusí brát v úvahu
 • číslo bankovního účtu pro zaslání pojistného plnění
 • číslo mobilního telefonu pro upřesnění informací
 • scany nebo čitelné fotografie dokumentů, případně fotografie způsobené škody, které se liší v rámci jednotlivých škod.

Shrnutí závěrem …

Collonnade rozhodně patří k ověřeným pojišťovnám a nejedná se o podvod. Částky z pojistných plnění vyplácejí poměrně rychle a velmi dobře funguje také jejich zákaznická podpora. 

Samozřejmě jsou i případy, kdy zákazníci s pojišťovnou spokojení nebyli. Pojišťovna může u některých smluv mít jinak stanovená kritéria než jste byli zvyklí u minulé pojistky, proto jako vždy doporučujeme pečlivě prostudovat smlouvu a seznámit se s tím, na co máte v případě škody skutečně nárok

Máte také zkušenosti s pojišťovnou Colonnade? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o názory v komentářích níže, případně doporučtě výhodnější variantu pojištění …

Zdroje: https://www.emimino.cz/diskuse/zkusenost-s-pojistovnou-colonnade-358502, https://www.firmy.cz/detail/13022655-colonnade-insurance-s-a-organizacni-slozka-praha-nusle.html#hodnoceni, https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=colonnade+poji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+recenze#ip=1 a https://www.colonnade.cz/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *