Recenze ZFP Group akademie – hodnocení a zkušenosti

Slibují, že vás naučí rozumět vašim penězům. Že díky jejich školením budete mít ve financích jasno. Opravdu je ale ZFP Group akademie ideální volbou pro vaše finanční vzdělání? Nebo vás jen budou chtít nalákat do svého kolektivu a vytáhnout z vás nemalé částky?

Dnes si společně projdeme základní informace o této společnosti a podíváme se také na to, jak ZFP Group hodnotí její klienti i ti, kteří prošli školeními.

ZFP Group recenze a základní info

ZFP není na našem trhu žádnou novinkou. Společnost ZFP, s.r.o. byla založena v roce 1995, kdy se v budově Zemědělského družstva Velké Bílovice otevřely první kanceláře a v brněnském hotelu Santon probíhaly první Základní semináře. Postupem let se ZFP svou působností rozšířila po celé ČR a později také na Slovensko.

Od roku 2002 působila ZFP jako akciová společnost ZFP akademie, a. s., přibyly další seminární hotely a jelikož svou činnost společnost neustále rozšiřovala, v roce 2012 vznikla ZFP Group – a pod tímto názvem se s ní setkáváme dodnes.

V současné době pod ZFP Group, a.s. najdeme několik dceřiných společností, kterými jsou ZFP akadémia, a.s., ZFP Investments, investiční společnost, a.s., ZFP Makléř, s.r.o., ZFP Hotely, s.r.o., ZFP Reality, s.r.o. a ZFP Gold, a.s. My se dnes ale primárně budeme zabývat ZFP akademií a možností spolupráce právě v tomto odvětví.

Výhody

 • Spolupráce stojí na finančním vzdělávání
 • Stabilní společnost s dlouholetou tradicí
 • Už po několika seminářích můžete uzavírat pojistky a další smlouvy
 • Pobočky po celé ČR
 • Možnost spolupráce – přivýdělku v rámci finančního MLM
 • Dostatečný výběr partnerů, jejichž finanční produkty můžete nabízet
 • Široká síť ZFP poradců a zástupců

Nevýhody

 • Semináře si musíte uhradit
 • Bez dostatečného vzdělání klienti ZFP často uzavírají nevýhodné smlouvy sobě i svým blízkým
 • ZFP nemá zrovna nejlepší pověst a negativních recenzí je na internetu celá řada
 • Klienti jsou dle recenzí většinou pro postup do dalších seminářů „nuceni“ uzavřít si některou z pojistek či spoření

ZFP Group se prezentuje jako společnost, která lidem pomáhá s finančním vzděláváním, a to je také pravda. Již na základním semináři se dozvíte spoustu užitečných informací, které můžete v rámci následujících seminářů rozšiřovat. Pro osobní růst a vzdělání tak může být ZFP Group skutečným přínosem.

Problém ale vidíme zejména v tom, že již po pár seminářích získáte možnost si se ZFP Group přivydělávat. Na tom by samozřejmě nebylo nic zlého, ale k tomu, aby se z vás stal finanční poradce, který se skutečně dobře vyzná v nabízených finančních produktech a celé jejich problematice, bohužel pár hodin s lektory ZFP Akademie nestačí.

Klienti jsou často tlačeni do toho, aby si uzavřeli nové pojistky, spoření a další finanční produkty, ze kterých získají provizi. Ta se může zdát jako příjemná sleva, produkty jsou však málokdy dobře sestaveny a jen málokterý z klientů odhalí jejich úskalí dříve, než je pozdě. Za srovnatelnou cenu – měsíční platbu by většinou mohli získat mnohem výhodnější smlouvy, nezřídka se ale stává také to, že nově sjednané pojištění zdaleka nepokrývá vše, co by klient chtěl nebo měl mít pojištěno.

Na to, že peníze v tomto případě nepracují pro ně tak, jak by si představovali, klienti ZFP bohužel přicházejí poměrně pozdě. A euforie, kterou umí školitelé na seminářích vytvořit, většinou přispívá k tomu, že se nově proškolený klient rovnou pustí do práce a podobně nevýhodné finanční produkty nabízí svému okolí. A často tak uzavře nevýhodné smlouvy, kterým ještě pořádně nerozumí, také své rodině, přátelům a dalším blízkým osobám.

Společnost ZFP Akademie také v roce 2012 dostala dvoumilionovou pokutu od ČNB. Důvodem pokuty bylo takzvané samospotřebitelské financování a zavádějící informace poskytované klientům ohledně výnosů penzijního a životního pojištění.

TIP: Pojištění proti blbosti – k čemu slouží, výhody i rizika

ZFP finanční produkty

Jak už jsme nastínili, u ZFP rozhodně nejde jen o finanční vzdělávání. Se ZFP můžete spolupracovat tou formou, že budete nabízet jejich finanční produkty za poměrně hezké provize. V podstatě by se jejich nabídka dala rozčlenit na:

 • Životní pojištění – nepříznivé životní situace mívají často nepříjemný finanční dopad. Životní pojištění by vás nebo vaše blízké mělo zabezpečit v případě vašeho onemocnění, zranění nebo úmrtí.
 • Investice – pokud chcete své naspořené finance investovat a zhodnotit, můžete se ZFP investovat do cenných papírů, realit a realitních fondů nebo třeba do zlata.
 • Stavební spoření – je u nás velice oblíbenou formou spoření, a to zejména díky 10% státnímu příspěvku až do výše 2 000 Kč ročně.
 • Úvěry a hypotéky – ZFP slibuje pomoc také s výběrem ideálního spotřebitelského úvěru nebo výhodné hypotéky.
 • Doplňkové penzijní spoření – jedná se o nástupce penzijního připojištění, ke kterému můžete získat státní příspěvek a také příspěvek od zaměstnavatele.
 • Neživotní pojištění – další pojištění kromě toho životního – zahrnuje pojištění odpovědnosti, pojištění majetku nebo například úrazové a cestovní pojištění.

ZFP životní pojištění – zkušenosti a základní informace

Takzvané životko nabízí opravdu celá řada bank a dalších institucí. Se kterými z nich v této oblasti společnost ZFP spolupracuje bohužel na svém webu neuvádí, můžete si ale zdarma nechat vypracovat nabídku na míru vašim představám.

Při uzavírání životního pojištění máte na výběr ze dvou základních druhů. Můžete volit mezi rizikovým životním pojištěním a rezervotvorným životním pojištěním

Pokud byste životní pojištění sjednávali s některým z vyškolených ZFP poradců, určitě si zjistěte dostatek informací. Nejprve o tom, jak dlouho u společnosti je a jak se skutečně orientuje ve finančním světě – i mezi poradci ZFP se samozřejmě vyskytují vzdělaní finanční poradci, kteří se skutečně ve financích a pojistkách pohybují denně.

Druhým krokem by měla být důkladná kontrola a studování samotného pojištění. Vyhněte se unáhleným podpisům a nechte si pár dní na srovnání pojistky s konkurenčními nabídkami – to ale platí nejen pro ZFP. Dejte si pozor na veškeré podmínky, celkové částky, které mají být vám či blízkým v případě nemoci, úrazu nebo úmrtí vyplaceny a nezapomeňte si projít ani výluky v pojištění – tedy podmínky, za kterých vám pojišťovna může plnění krátit nebo vám třeba nevyplatit ani korunu.

TIP: Recenze Finclub – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Vyplatí se stavební spoření od ZFP?

Ani u stavebního spoření se nám z webu ZFP nepodařilo vyčíst, se kterými institucemi spolupracují a zda jsou schopni nabídnout výhodnější podmínky než instituce samotná.

„Stavební spoření je primárně určeno pro čerpání peněz na stavební projekt – výstavbu, rekonstrukci či jiné stavební úpravy. Pokud se však nerozhodnete čerpat úvěr ze stavebního spoření, můžete našetřené peníze použít na cokoli.“

Stejně tak se na stránkách dočtete další základní informace o stavebním spoření, nejdůležitější je asi ta, že minimální délka spoření je 6 let, po tuto dobu je vám připisován úrok a státní podpora.

Pokud ale smlouvu vypovíte před uplynutím vázací lhůty, ztratíte nárok na státní podporu a navíc ještě zaplatíte určitý poplatek z cílové částky.

Stavební spoření nabízené společností ZFP či jejími zástupci tak může být stejně výhodné nebo dokonce i výhodnější než u konkurence. Pozor si ale dávejte na to, co si sjednáváte. Není výjimkou, kdy ZFP poradce za vidinou nemalé provize klientům sjednal stavební spoření s příliš vysokou cílovou částkou na řadu let a klienty neseznámili s výší měsíční platby ani s dopady předčasného vypovězení smlouvy.

Opět tedy platí stejné pravidlo jako u životního spoření a vlastně všech finančních produktů. Žádné zbrklé podpisy, poradce a jeho znalosti si důkladně prověřte – i kdyby šlo o vašeho bratrance. Na prostudování smlouvy si nechte dostatek času, během kterého si smlouvu porovnejte s nabídkou konkurence.

Jak se přidat k ZFP?

Pokud se vám líbí vidina osobního finančního vzdělání nebo byste se v budoucnu této sféře chtěli věnovat naplno a zbořit mýty o málo vzdělaných ZFP poradcích, cesta je snadná …

Stačí navštívit oficiální web ZFP Akademie na adrese zfpa.cz a ve spodní části sekce Co umíme klinout na oranžové pole Chci nezávaznou konzultaci. Pak už jen vyplníte krátký formulář a počkáte, než se vám ozve zástupce společnosti.

ZFP registrace poradce

TIP: Srovnávače pojištění recenze

ZFP zkušenosti a hodnocení klientů

Přesto, že je ZFP stabilní společnost s poměrně dlouhou historií, v internetových diskuzích najdete skutečně velký počet negativních zkušeností a komentářů. Samozřejmě se najdou i takoví, kteří mají se ZFP dobré zkušenosti, často jde ale právě o klienty, kteří se společností aktivně spolupracují a vydělávají.

Z diskuzních fór jsme pro vás vybrali několik příspěvků, které shrnují většinové názory na ZFP – ať už ty kladné nebo záporné …

„Pokud máte aspoň nějaké vzdělání, tak ani nezkoušejte ta jejich školení. Jsou to podvodníci, kteří z lidí tahají peníze. A nejvíce z těch, kteří těch peněz zrovna nemají moc, protože ví, že takoví se na vidinu rychlého zbohatnutí chytnou. A pokud si chcete zřídit nějaké pojištění tak určitě ne přes tohoto zprostředkovatele, protože když si necháte vyhotovit nabídku od více různých pojišťoven, tak si to pěkně srovnáte, vyberete nejlepší a nejlevnější variantu a můžu Vás ubezpečit, že jakékoliv pojištění nebo spoření aj. u jiných pojiš´toven bude vždycky výhodnější než u ZFP. Mluvím z vlastní zkušenosti. Nechala jsem si vyhotovit nabídku na zákonné a havarijní pojištění na auto, mimo jiné také u ZFP…a ejhle, ZFP nejhorší a nejdražší. Vybrala jsem si nakonec ČSOB které bylo o polovinu levnější a je opravdu rozdíl platit 10000 ročně nebo 6000 ročně. Takové počty umí každý. Takže se nenechte zblbnout nějakými lacinými řečmi u kávy a nějakého usmoleného chlebíčku, na který Vás budou chtít nalákat.“
Uživatelka Karkulka71, emimino.cz

„Sám za sebe jsem si poslechnul jednoho poradce u ZFP a mám s ním dobré zkušenosti. Pán byl milý a všechno mi vysvětlil, jejich systém mě tolik nezajímal, chtěl jsem pouze produkty a oproti ProfiFP a dalším, tak ano, berou si taky provize, ale dokážou je i vrátit zpět, mezitím, co si je ostatní berou všechny. Ohledně produktů mi dokázal zlepšit a ušetřit, a ještě k tomu mi vrátili to, co přeplácím u ostatních, každý má jiný názor, ale za mě mi dokázal ušetřit a vrátit to, co přeplácím.“
Uživatel Lukáš, pojisteni.cz

„Jsem pojišťovací poradce a slovo “ PORADCE “ bych zdůraznil, ZFP je nehezký distribuční kanál, kde vyučení tesaři radí klientům jak nakládat s penězi. Bohužel to dopadá katastrofálně a to nejhorší je, že se to málokdy dá rozumně napravit. A vím o čem mluvím, smlouvy po ZFP opravuji denně ! Mimo jiné neduhy naprosto neposkytují tak potřebný klientský servis, maximálně tam bouchnou další úžasné a ještě lépe finančně hodnocené IŽP. Je to hnus, velebnosti. A vůbec nejhorší smlouvy dělají příbuzní – když se poté klienta zeptám, proč tu smlouvu bratranci podepsal, odpoví mi: „Já mu věřil“ Dle mého názoru ZFP(A) nemá v naší branži co dělat. Lidé potřebují kvalitu a ne hloupé MLM.“
Tomáš Řehula, pojisteni.cz

Často kladené dotazy

Co je ZFP Group a ZFP Akademie?

Jedná se o finančně zaměřenou společnost, která dříve vystupovala pod názvem ZFP Akademie, později přešla pod název ZFP Group. Společnost nabízí finanční vzdělávání občanům a následnou možnou spolupráci v rámci MLM, který je zaměřen na uzavírání pojištění, spoření a dalších finančních produktů třetích stran. Za uzavření smlouvy pak ZFP poradci náleží provize.

Je ZFP Group důěryhodnou společností nebo jde o podvod?

Společnost ZFP na našem trhu působí již celou řadu let a rozhodně nemusíte mít strach, že by se jednalo o nechvalně známé letadlo či pyramidu. Pokud se stanete ZFP poradcem, skutečně vám budou provize za uzavřené smlouvy vyplaceny.

Společnost ZFP ale nemá na internetu zrovna dobré uživatelské recenze. Spousta lidí si stěžují na špatně uzavřené či nevýhodné finanční produkty a na nedostatečné vzdělání poradců.

Co nabízí ZFP Group?

ZFP Group je členěna na několik dceřiných společností, a to ZFP akadémia, a.s., ZFP Investments, investiční společnost, a.s., ZFP Makléř, s.r.o., ZFP Hotely, s.r.o., ZFP Reality, s.r.o. a ZFP Gold, a.s.

Nejznámější a nejdiskutovanější je pak rozhodně ZFP Akademie, která nabízí možnost finančního vzdělání i dalšího výdělku. Mimo to se ale zabývají také provozem hotelů, ve kterých mimo jiné probíhají jejich semináře, správou investic nebo realitami.

Můžu se ZFP vydělat?

ZFP nabízí zajímavé finanční produkty třetích stran, které skutečně mohou být výhodné. Bohužel ale nemůžete počítat s tím, že se z vás po pár seminářích stane zkušený finanční poradce. Pokud se tedy této práci chcete naplno věnovat a dále se vzdělávat, můžete skutečně díky provizím vydělávat.

Zejména kvůli špatným recenzím napříč celým internetem pro vás ale start se ZFP nemusí být vůbec jednoduchý a oslovení potenciální klienti mohou být skeptičtější a méně důvěřiví než když je osloví nezávislý finanční poradce či zástupce důvěryhodnější instituce.

Zkusíme si společně shrnout veškeré informace, které se nám podařilo při zkoumání ZFP nasbírat… Pokud bychom je měli brát pouze jako společnost, která nabízí finanční vzdělávání prostřednictvím seminářů, měli bychom možná pár výtek, ale v zásadě bychom návštěvu alespoň základního semináře mohli doporučit.

Pokud bychom ale měli ohodnotit ZFP z hlediska kvality nabízených produktů a zejména z hlediska kvality jejich poradců, asi bychom se raději poohlédli po konkurenci. Nebo si minimálně nechali dlouhý čas na rozmyšlenou a srovnali si také nabídky konkurenčních finančních institucí či společností.

Zdroje: https://www.zfpa.cz/, https://www.pojisteni.cz/topic/nazor-na-zfp-akademii, https://www.emimino.cz/diskuse/zfp-akademie-84309/strankovani/14/, https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/tema/zfp-dostala-pokutu/

post

Zkušenosti “Recenze ZFP Group akademie – hodnocení a zkušenosti

 1. Dobrý den, v současnosti zfp nabizi hlavně 3 produkty: zfp world index, zlato a realitni fond… Produkty to nejsou špatné! Ale jsou předražené a naprosto totožné jako u konkurence.. Nevidím jediný důvod si tyto produkty sjednávat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *