Recenze Detralex – zkušenosti s přípravkem

Bolavé a těžké nohy, křeče nebo otoky nejsou nic, co by nám zrovna zpříjemňovalo život. Tam, kde už změna životního stylu nestačí nebo není možná, přicházejí na řadu léky. Pojďme se společně podívat, zda vám právě Detralex může pomoci …

Co je Detralex? 

Jedná se o léčivý přípravek, který je používán při chronické žilní nedostatečnosti. Ta nejčastěji způsobuje pocit tíhy nohou a bolest, křeče, otoky a trofické změny včetně bércového vředu. Detralex je používán také k léčbě hemeroidů

Kde sehnat Detralex? 

Detralex není doplněk stravy a jedná se o registrovaný léčivý přípravek, který seženete pouze s lékařským předpisem. Dostupnost Detralexu je dobrá a měli byste jej na základě receptu dostat téměř v každé kamenné lékárně

Detralex – doplatek a cena

Přípravek Detralex vám sice předepíše lékař, doplatku při jeho pořízení se ale nevyhnete. Podle údajů z SÚKL by orientační prodejní cena přípravku DETRALEX 500MG s 60 tabletami měla být cca 392 Kč a nejvyšší doplatek po odečtení maximální úhrady ze zdravotního pojištění by měl být okolo 300 Kč. Samozřejmě ale záleží právě na vámi vybrané lékárně.

Detralex velikost balení 

Přípravek je dostupný v balení, které obsahuje 30, 60 nebo 120 potahovaných tablet. V lékárnách můžete narazit také na výhodnější balení 180 tablet, které se skládá ze dvou krabiček po 90 tabletách. 

Náš tip: Recenze Defumoxan – pomůže vám seknout s kouřením?

Jak užívat Detralex?

K užívání Detralexu by vám vždy měl dát pokyny váš lékař. Při léčbě chronické žilní nedostatečnosti je doporučená dávka 2 tablety denně, které můžete užívat najednou nebo v samostatných dávkách. 

Pokud vás trápí akutní zánět hemoroidů, užívá se běžně až 6 tablet denně po dobu prvních 4 dnů, poté se dávka sníží na 4 tablety denně po dobu následujících 3 dnů. Udržovací dávka pak činí 2 tablety denně.

Detralex a nežádoucí účinky

Tento lék je obecně velmi dobře snášen i při delším užívání, pokud se objevují vedlejší účinky, pak se většinou jedná o zažívací potíže, jako jsou nevolnost, zácpa nebo naopak průjem a zvracení, případně problémy s trávením. 

Náš tip: Jak ležet při bolesti kyčlí a čemu se vyhnout?

Recenze Detralex – zkušenosti uživatelů

Podle nejrůznějších diskuzních fór a webů to vypadá, že Detralex je opravdu účinný přípravek. Uživatelé Detralex hodnotí velmi kladně, pomohl jim od bolestí nohou i otoků a s jeho užíváním nemají žádné problémy. 

Jediné, na co si uživatelé Detralexu stěžují, je jeho cena – respektive vyšší doplatek, které při dlouhodobém užívání může zasáhnout do rozpočtu.

Dlouhodobé užívání Detralexu

Pokud se bavíme o problémech způsobených chronickou žilní nedostatečností, bývá Detralex běžně předepisován na dobu 2 – 6 měsíců. Po zlepšení stavu se pak přípravek vysadí, případně se po 1 -2 měsících léčba opakuje. 

Tablety jsou k takto dlouhodobému užívání vhodné a nezpůsobují žádné potíže či případnou závislost ani narůstající toleranci. 

Náš tip: Zkušenosti s Tramalem – pozor na závislost! 

Co obsahuje Detralex?

Léčivou látkou přípravku Detralex je Flavonoidorum fractio purificata micronisata 500 mg: Diosminum 450 mg, Flavonoida 50 mg vyjádřené jako Hesperidinum v jedné potahované tabletě.

Tablety dále obsahují také pomocné látky – sodná sůl karboxymethylškrobu, mikrokrystalická celulosa, želatina, magnesium-stearát, mastek, glycerol, hydroxypropylmethylcelulosa, makrogol 6000, natrium-lauryl- sulfát, oxid titaničitý, barviva (červený a žlutý oxid železitý).

Shrnutí závěrem …

Detralex je lék, který podle zkušenosti uživatelů (nebo chcete-li pacientů) skutečně pomáhá. Mezi nežádoucí účinky patří zažívací potíže, které se ale nevyskytují příliš často ani při dlouhodobém užívání. Jedinou nevýhodou je pak vyšší doplatek. 

Co je Detralex?

Jedná se o léčivý přípravek, který je používán při chronické žilní nedostatečnosti. Ta nejčastěji způsobuje pocit tíhy nohou a bolest, křeče, otoky a trofické změny včetně bércového vředu. Detralex je používán také k léčbě hemeroidů. 

Kde sehnat Detralex? 

Detralex není doplněk stravy a jedná se o registrovaný léčivý přípravek, který seženete pouze s lékařským předpisem. Dostupnost Detralexu je dobrá a měli byste jej na základě receptu dostat téměř v každé kamenné lékárně.

Detralex a nežádoucí účinky

Tento lék je obecně velmi dobře snášen i při delším užívání, pokud se objevují vedlejší účinky, pak se většinou jedná o zažívací potíže, jako jsou nevolnost, zácpa nebo naopak průjem a zvracení, případně problémy s trávením. 

Také jste užívali Detralex nebo vám pomohl konkurenční přípravek? Podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři v komentářích níže …

Zdroje: https://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0132907&tab=prices, https://www.leky-poradna.cz/zkusenosti/zkusenosti-detralex.htm, https://www.bezbolesti.cz/diskuze/nejlepsi-lek-na-krecove-zily a https://www.lekarna.cz/detralex-30-potahovane-tablety/#podrobne-informace

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *