Recenze Essox – zkušenosti klientů a kompletní info

Většina nebankovních společností slibuje spolehlivé úvěry, které jsou výhodnější než nabídka konkurence. Essox se pyšní rovnou heslem “Budoucnost jste vy”, a my si dnes společně probereme, zda vám opravdu poskytnou ideální podmínky, nebo vás čeká spíše nepříjemná budoucnost. 

Co je Essox? 

Essox je nebankovní společnost, která nabízí několik forem půjček a úvěrů běžným lidem i podnikatelům. Společnost Essox, s.r.o. vznikla již v roce 1993 a o 10 let později vstoupila do finanční skupiny Komerční banky a Société Générale.

S Essoxem se často můžete setkat také u jejich partnerů – tedy prodejců zboží či poskytovatelů služeb, které nabízí financování prostřednictvím Essox úvěrů. Běžně si tak můžete například při nákupu nové sedačky sjednat prodej na splátky a uzavřít tak smlouvu s Essoxem, a to čím dál častěji také při online nákupu.

Co nabízí Essox?

Nebankovní společnost nabízí klasické spotřebitelské půjčky na cokoliv, které můžete snadno sjednat online, ale také hotovostní půjčky, kreditní karty, úvěry a leasingy na nové i ojeté automobily nebo vám pomůže s nákupem na splátky či zafinancuje vaše stroje a technologie, které potřebujete k rozvoji vaší firmy.

Kdo je poskytovatelem půjčky Essox?

Essox je samostatně fungující společnost, která je přímým poskytovatelem půjček, úvěrů či leasingů. Spadá pod finanční skupinu Komerční banky a Société Générale, určitě se ale nejedná o pouhé zprostředkovatele, kteří vaši žádost předají třetí straně. 

Kolik vám může Essox půjčit?

Záleží na tom, jaký finanční produkt si vyberete, financování aut či výrobních strojů samozřejmě půjde do mnohem vyšších částek. Pokud se ale budeme bavit o spotřebitelské půjčce, o kterou si můžete požádat online, je minimální výše půjčky 10 000 Kč a nejvíce si můžete půjčit 500 000 Kč

Na jak dlouho si můžete s Essoxem půjčit?

Počet měsíčních splátek a tedy i délku splácení si můžete navolit v online kalkulátoru, který vám automaticky vypočítá výši splátky. Informace jsou sice předběžné, ale minimální délka splácení je 6 měsíců a maximálně si můžete půjčku rozložit na 84 měsíců – tedy 7 let.

Mohlo by vás zajímat: Recenze OVB Allfinanz – zkušenosti poradců i zákazníků

Kolik s půjčkou u Essoxu přeplatím?

Podmínky samozřejmě záleží na typu úvěru i na vaší bonitě nebo finančních možnostech. Obecně ale pro představu můžeme uvést reprezentativní příklad:

„Výše spotřebitelského úvěru 200 000 Kč, výše měsíční splátky 3 715 Kč, počet měsíčních splátek 84, doba trvání úvěru je do data splatnosti poslední měsíční splátky, celková částka splatná spotřebitelem 312 060 Kč, výsledná RPSN 14,49 %, roční úroková sazba 13,60 %. Výpočet RPSN byl stanoven k datu provedení kalkulace s tím, že ve výpočtu RPSN je zohledněn přesný počet dnů mezi datem kalkulace, datem první splátky a dalšími jednotlivými splátkami, přičemž datum splatnosti měsíčních splátek je 15. dne v měsíci, počínaje měsícem následujícím po podpisu smlouvy. Roční úroková sazba byla stanovena metodou ACT/365“

Essox kontakty

Společnost Essox můžete kontaktovat během provozní doby – pondělí až pátek: 8:00 až 19:00 hodin na tel. čísle +420 389 010 422

Pokud potřebujete svůj problém pořešit písemně nebo mimo provozní dobu, můžete využít e-mail zakaznickyservis@essox.cz, případně zaslat dopis na adresu sídla společnosti ESSOX s.r.o., F. A. Gerstnera 52, 370 01 České Budějovice. Jako jedni z mála v dnešní době používají stále i fax na čísle +420 389 010 699. 

Pro koho je půjčka u Essoxu vhodná a co bude potřeba?

Samozřejmostí je věk nad 18 let, trvalý pobyt v ČR (příp. cizinci s přiděleným RČ). K uzavření budete potřebovat 2 platné doklady s fotografií, mobilní telefon a e-mail pro podpis smlouvy, účet v bance na vaše jméno a doložitelný pravidelný příjem.

Nepřehlédněte: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

Můžu si u Essoxu odložit splátky?

Pokud jste se dostali do situace, kdy víte, že další měsíční splátku nezvládnete dát dohromady, zkuste situaci co nejrychleji řešit. Essox nabízí individuální řešení pro každého klienta, o odklad nebo snížení splátek můžete kdykoli požádat on-line na odkladsplatek@essox.cz nebo telefonicky +420 389 010 417.

V případě, že jste se již se splátkami dostali do prodlení, opět doporučujeme situaci řešit co nejrychleji. Pro řešení pohledávek má Essox opět speciální linku s tel. číslem +420 389 010 417, případně můžete problém řešit písemně na spravapohledavek@essox.cz.

Jak splácet půjčku či úvěr od Essoxu?

Všechny informace najdete v příslušných dokumentech ke smlouvě. Nejdůležitější je pro vás rozpis splátek – tedy přesné částky k úhradě a termíny, do kdy mají být jednotlivé splátky na účtu Essoxu. Číslo účtu pro zasílání splátek se liší podle toho, o jaký finanční produkt jde …

  • ESSOX hotovostní půjčku splácejte na účet č. 2220277/0100.
  • Pro financování spotřebního zboží nebo služeb, financování automobilů nebo bezpečnou půjčku slouží účet č. 5994130217/0100 nebo 35-3042380287/0100.
  • Pro kreditní karty pak využijte účet č. 3070380217/0100.

Variabilní symbol pro platbu je vždy číslo smlouvy bez případných počátečních písmen.

Pozor na pokuty a penále

Stejně jako každý poskytovatel úvěrů či půjček, také Essox má ve svých smlouvách smluvní pokuty a úroky z prodlení. V případě, že jste se dostali do situace, kdy nejste schopni dodržet termín splátky, domluvte si odklad splátek a situaci aktivně řešte. 

V opačném případě vám například u hotovostní půjčky v případě opoždění splátky hrozí pokuta ve výši 10 % z každé dlužné měsíční splátky. A k tomu samozřejmě přičtěte roční zákonný úrok z prodlení za každý den prodlení.

Náš tip: Srovnání půjček online

Recenze Essox – zkušenosti klientů

Jelikož patří Essox k poměrně známým nebankovním společnostem a na našem trhu funguje již řadu let, o recenze klientů není na internetu nouze. 

Jen na Googlu má společnost přes 150 recenzí a průměrné hodnocení 3,3 hvězdičky z 5 možných není na nebankovní společnost vůbec špatné. Klienti zde nejčastěji kladně hodnotí zákaznický servis a obecně přístup společnosti. 

Pokud jsou klienti nespokojeni, nejčastěji si stěžují na příliš vysoké úroky a celkovou přeplacenou částku. To u nebankovní společnosti není nic neobvyklého, Essox ale rozhodně patří k těm spolehlivějším a výhodnějším. A veškeré podmínky, RPSN i částku, kterou celkem zaplatíte se samozřejmě dozvíte před podpisem smlouvy

V hodnocení na portálu Firmy.cz dopadl Essox dokonce ještě lépe než na Googlu a dosáhl na 4,3 hvězdičky z 5 při celkových 116 recenzích. 

Oceňujeme také snahu společnosti reagovat individuálně na každý komentář k hodnocení – ať už je pozitivní nebo si klient na cokoliv stěžuje. 

Shrnutí závěrem

Každá půjčka, úvěr či leasing je závazek, který je nutné si předem rozmyslet. Pokud vám ale jiná možnost nezbývá a hledáte půjčku v nebankovním sektoru, může být Essox skutečně dobrou volbou. Veškeré podmínky jsou skutečně transparentní, vzory smluv si můžete předem nastudovat na webu a dle recenzí jsou s Essoxem klienti většinou spíše spokojení

Máte i vy zkušenost s půjčkou od Essoxu? Podělte se s námi i dalšími čtenáři o názor v komentářích níže …

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *