Flaro.cz recenze – varování ČOI. Co zákazníkům hrozí?

Flaro vypadá jako klasický český obchod s módou pro celou rodinu, ve kterém navíc nakoupíte i potřeby do domácnosti a další zboží. Na doméně Flaro.cz ale najdete nákupní galerii typu Wish nebo AliExpress, kde je nabízeno zboží zahraničních prodejců (většinou z Číny a dalších asijských zemí). 

Jak Funguje Flaro? 

Česká společnost uvedena v obchodních podmínkách funguje pouze jako provozovatel nákupní galerie. Vy si u nich tedy objednáte, uhradíte svou objednávku (samozřejmě funguje jen platba předem) a pak už můžete jen čekat, zda vám zboží přijde a jaká asi bude jeho kvalita

Provozovatel totiž vaši objednávku přepošle na druhý konec světa a jeho jedinou další starostí je asi jen rozesílat naštvaným nakupujícím strohý e-mail o tom, že mají na zboží čekat a být trpěliví. Tedy alespoň tak to plyne z recenzí a stížností rozhněvaných zákazníků, kteří se cítí být podvedeni…

Kdo je provozovatelem Flaro? 

Provozovatelem e-shopu Flaro.cz je plzeňská firma První dovozová s.r.o., jejímž jednatelem je Lukáš Smolák. 

Jak si ale nelze nevšimnout na webu dTestu VašeStížnosti, asi tomu vždy tak nebylo. Většina stížností na Flaro je zde totiž vedena pod firmou Night Dress s.r.o., která má samozřejmě shodného jednatele. 

Recenze Flaro – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Stačí jen minutka googlení a bude vám jasné, že je s tímto e-shopem něco špatně. Negativní recenze jsou rozesety na srovnávačích, recenzních webech i diskuzních fórech. 

Například na zmiňovaném webu dTestu VašeStížnosti je k 25. 10. 2022 evidováno více než 45 stížností. Další hromadu nespokojených zákazníků najdete například na webu Modio, podvedení se ale shlukují i na sociálních sítích nebo v diskuzních fórech – například eMimino. 

Na co si zákazníci nejčastěji stěžují?

 • zboží nedorazilo ani po max. lhůtě (dle OP 130 dní)
 • částka za nedodané zboží nebyla vrácena
 • reklamace je problematická – často nemožná
 • vrácení zboží je problematické – často nemožné
 • komunikace vázne – většinou chodí automatické zprávy a kopírované e-maily
 • není možný tel. kontakt
 • kvalita zboží neodpovídá běžným standardům ani očekávání
 • velikosti oblečení a obuvi neodpovídají velikostním tabulkám
 • zboží dorazilo poškozené 
 • problémy s proclením zboží
blank

Pokud bychom to tedy shrnuli, budete rádi, pokud vám zboží vůbec dorazí. Až ho ale uvidíte v reálu, i ten zbytek optimismu, který jste po dlouhém čekání našli, většinou rychle zmizí. Samozřejmě ale výjimka potvrzuje pravidlo a i na Flaro můžete mít občas štěstí a dočkat se v rozumném termínu dostatečně kvalitního produktu. 

Jedná se ale o poměrně riskantní nákup, takže není důvod si zboží neobjednat přímo z eBay či AliExpresu, kde je navíc levnější (bez provize českého poskytovatele). Vyšší cena vám vlastně nezaručí žádné další služby navíc. 

Flaro – vyjádření ČOI 

Před nákupem na Flaro.cz varuje také ČOI, která tuto nákupní galerii dne 29. 6. 2022 zařadila na svůj seznam rizikových e-shopů, a to s následujícím vyjádřením:

blank

Flaro – jak se bránit proti podvodu? 

Spousta zákazníků se o Flaro vyjadřuje vyloženě jako o podvodném e-shopu. V situaci, kdy nemáte ani zboží ani vrácenou platbu, se není čemu divit. 

Další problém je v možnosti platby převodem. Pokud byste totiž platili kartou, mohli byste využít tzv. chargeback – tedy vrácení platby zpět na váš účet. O chargeback ale nemůžete požádat při klasickém převodu částky na účet. 

Zbývá vám tedy několik kroků s nejistým výsledkem:

 1. Kontaktujte e-shop se svým problémem (sice to nejspíš nebude řešení, ale jedná se o první krok k řešení vaší situace, který byste neměli vynechat).
 2. Pokud vám nebylo vyhoveno ze strany e-shopu, obraťte se na ČOI. Valný výsledek ale také nečekejte, ČOI nemá na podobné galerie žádnou páku. 
 3. Spojte se s dalšími podvedenými zákazníky a podejte hromadnou žalobu, případně se připojte k některému úřednímu jednání, které již bylo započato. 
 4. Sdílejte svou zkušenost. S rodinou, kamarády a každým, kdo by zde mohl nakoupit. Čím více lidí bude o riziku vědět, tím lépe. Svěřte se na sociálních sítích, přispějte do diskuzí nebo přidejte stížnost na VaseStiznosti.cz … 

Pozor na další kopie Flaro!

V úvodu jsme vás možná navnadili informací o dvojnásobném varování. A právě teď na něj přišel čas. O Flaro už jsme toho pověděli dost, ale věděli jste, že má sourozence? 

Zkuste se mrknou na e-shop OblecSiTo.cz … nezdá se vám trošku podobný? Ano, jedná se takřka o kopii Flaro, která má mírně odlišnou nabídku, funguje však naprosto totožně. 

Náš tip: Nenechte se napálit – pozor na e-shop rizikový e-shop Booho.cz!

Provozovatelem je zde MODERM s.r.o., která má opět shodného jednatele, jako dvě výše uvedené společnosti. A ani OblecSiTo.cz na tom s recenzemi není o moc lépe. 

Dříve také fungoval ještě třetí sourozenec z povedené rodinky nákupních galerií – newmodels.cz, ten ale v současné době (naštěstí) v provozu není. 

Shrnutí závěrem … 

Co je Flaro?

Tváří se jako klasický český obchod s módou pro celou rodinu, ve kterém navíc nakoupíte i potřeby do domácnosti a další zboží. Na doméně Flaro.cz ale najdete nákupní galerii typu Wish nebo AliExpress, kde je nabízeno zboží zahraničních prodejců (většinou z Číny a dalších asijských zemí).

Je nákup na Flaro bezpečný?

Nákup vám určitě nedoporučujeme, stížností po celém internetu neustále přibývá a před nákupní galerií varuje i ČOI. Na zboží byste mohli dle OP čekat až 130 dní, zboží není kvalitní, často vůbec nedorazí a komunikace s provozovatelem je složitá. Při platbě předem na účet navíc nemůžete využít ani chargeback a banka vám nepomůže. 

Flaro stížnosti a recenze

Negativní recenze jsou rozesety na srovnávačích, recenzních webech i diskuzních fórech. Například na zmiňovaném webu dTestu VašeStížnosti je evidováno více než 45 stížností. Další hromadu nespokojených zákazníků najdete například na webu Modio, podvedení se ale shlukují i na sociálních sítích nebo v diskuzních fórech – například eMimino. 

Máte také zkušenost s nákupem na Flaro.cz? Podělte se o ni s dalšími čtenáři v komentářích níže …

Zdroje: https://www.flaro.cz/, https://www.modio.cz/recenze/flaro, https://www.emimino.cz/diskuse/flaro-recenze-411484/ a https://www.vasestiznosti.cz/stiznosti?q=Flaro, https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy/

post

Zkušenosti “Flaro.cz recenze – varování ČOI. Co zákazníkům hrozí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *