Co je Joot a jak funguje?
Na webových stránkách Joot.cz na první pohled najdete klasický český e-shop s velmi rozsáhlým sortimentem. Koupit zde můžete oblečení pro celou rodinu, velmi levnou elektroniku nebo zajímavé autodoplňky.
Joot ale není běžný e-shop, nýbrž mezinárodní tržiště typu AliExpress, Fuugo nebo Wish. Nenajdete zde kousky, které by byly skladem v Česku a do pár dní u vás doma, ale nabídku zahraničních prodejců - většinou z asijských zemí.
Společnost Top Rise s.r.o. zde funguje pouze jako zprostředkovatel, který na svém webu nabízí prostor prodejcům. S vašimi objednávkami tedy podle obchodních podmínek nemá co do činění.
Náš tip: Přečtěte si také recenze obchodu UrbanTrend. Jedná se o podvod?
Je nákup na Joot bezpečný?
Každý nákup na mezinárodním tržišti je sázkou do loterie. Peníze zde posíláte předem obchodníkům, o kterých nic nevíte, a pak už jen zbývá čekat, zda zboží dorazí, kdy to bude a v jaké bude kvalitě.
Právě Joot se ale zdá být ještě méně bezpečný než běžná tržiště, na internetu je celá řada zákazníků, kteří se svěřují se svými negativními zkušenostmi nebo žádají o pomoc instituce nebo další podvedené zákazníky.
A Joot v tom není sám… existuje totiž celá řada jeho “kopií”, jako je Bonky nebo Booho. Celý jejich seznam najdete v našem článku o Bonky a dalších rizikových e-shopech.
Také ČOI dostala tolik stížností, že se letos v srpnu rozhodla zařadit Joot na seznam rizikových e-shopů s následujícím zdůvodněním:

Recenze Joot - zkušenosti a hodnocení zákazníků
Jak už asi tušíte, dobrých recenzí na obchod Joot je jako šafránu. Zákazníci si stěžují na nejrůznějších fórech a pozornosti tato skupina tržišť neunikla ani pořadu na Streamu Záhady Josefa Klímy v díle s názvem “Stovky českých zákazníků se šikují proti čínské nákupní galerii”.
Zákazníci mají nejčastěji problém s tím, že:
- zboží z Joot jim vůbec nedorazilo
- objednávka nepřišla kompletní
- zboží neodpovídá popisu ani fotografiím
- produkty jsou velice nekvalitní a vyrobené z nevhodných materiálů
- obuv a oděvy neodpovídají běžným velikostem
- reklamace zboží je velice složitá (často nemožná)
- nedostali zpět peníze za zboží, které neobdrželi
- není možné zboží vrátit v zákonné 14denní lhůtě
Obecně tedy zákazníci Joot hodnotí velmi negativně a určitě by vám nákup na tomto tržišti nedoporučili.
Náš tip: Zjistěte, jak nakupovat na AliExpress. Vše o DPH, clu i celním řízení ...
Joot reklamace a kontakty - jak se bránit?
Pokud tyto řádky čtete pozdě a už jste se stali zákazníkem Jootu, máte pořád ještě několik možností …
Od kupní smlouvy se vám pravděpodobně odstoupit nepovede a po uhrazení tedy budete muset vyčkat, zda vám zboží v daném termínu dorazí.
Pokud se k vám zboží v termínu nedostane, můžete požádat svou banku o tzv. Chargeback - tedy v případě, že jste objednávku hradili kartou. Pokud bance prokážete, že jste svou objednávku neobdrželi a obchodník se na váš účet neoprávněně obohatil, většinou vám banka vyjde vstříc a platbu vám vrátí.
Chargeback ale není povinností banky, ty české ale většinou svým klientům vycházejí vstříc. Tuto službu navíc můžete využít i v případě, že zboží přišlo poškozené nebo v neakceptovatelné kvalitě - posouzení už ale nezáleží jen na vás.
Pokud zboží dorazilo poškozené nebo nejste s jeho kvalitou spokojeni, kontaktujte nejprve tržiště a počkejte na její vyjádření. Nejspíše ale neuspějete, proto pro vás máme další řešení …
- podejte stížnost na ČOI
- zkuste problém řešit přes web dTestu VašeStížnosti - často dobře poradí
- podělte se o zkušenosti v recenzích, aby nenaletěli další uživatelé
- přidejte se k hromadné žalobě - další podvedené najdete například ve Facebookové skupině “BONKY.CZ podvedení a nespokojení zákazníci”, která už má přes 700 členů.
Nenechte se ve svém úsilí odradit a snažte se své peníze získat zpět. Přestože se tržiště a společnost Top Rise tváří, jako by díky obchodním podmínkám měli neprůstřelné alibi, vyjádření dTestu zní jasně:

Doporučili bychom nákup na Joot?
Dočetli jste náš článek a došli až k tomuto závěru? Pak už je vám asi jasné, že nákup na Joot vám rozhodně doporučit nemůžeme. Pokud už byste totiž měli to štěstí a vaše objednávka skutečně dorazila, s jejím obsahem byste pravděpodobně spokojeni nebyli.
Shrnutí:
Joot ale není běžný e-shop, nýbrž mezinárodní tržiště typu AliExpress, Fuugo nebo Wish. Nenajdete zde kousky, které by byly skladem v Česku a do pár dní u vás doma, ale nabídku zahraničních prodejců - většinou z asijských zemí.
Pokud zboží dorazilo poškozené nebo nejste s jeho kvalitou spokojeni, kontaktujte nejprve Joot a počkejte na vyjádření. Při platbě kartou, nebo PayPalem můžete požádat svou o tzv. Chargeback.
Také ČOI dostala tolik stížností, že se v srpnu 2022 rozhodla zařadit Joot na seznam rizikových e-shopů.
Máte také zkušenost s nákupem na Joot nebo dalších tržištích? Podělte se o ni s námi v komentářích níže …
Zdroje: https://joot.cz, https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy/, https://www.facebook.com/groups/265215108484408, https://www.stream.cz/zahady/stovky-ceskych-zakazniku-se-sikuji-proti-cinske-nakupni-galerii-64303812 a https://www.vasestiznosti.cz/stiznosti?q=joot
NEDOPORUČUJI
Zboží jsem si objednala 10.7.Dnes je 23.9.
ZBOŽÍ STALE NIKDE!!
Mám s e-shopy dobře zkušenosti tak jsem i u tohoto zboží již zaplatila.Když mi stále zboží nedorazilo poslala jsem e-mail,kde jsem prosila o vrácení peněz jelikož jsem je potřebovala.Bylo mi odepsáno ať počkám 40 dní a že peníze již poslali do zahraničí.Počkala jsem 40 dní a zboží stále nikde napsala jsem tudíž e-mail se žádostí o vrácení peněz.Bylo mi odepsáno ať počkám *365* DNÍ !!!.Neuvěřitelný!!!
Nevím podle mě podnik.
Sice mi Česká pošta poslala SMS že můj balík se zbožím uvíznul na celnici ale nevěřím tomu!!!
Protože co je na tom vrátit peníze že svého a až balík dorazí prodat zboží v něm.Tak se ten obnos přeci vrátí.Nebo se domluvit s výrobcem ať peníze vrátí a až Balík na celnici pustí ať ho vrátí výrobci.
Ne podle mě je to podvod!!
To se mi ještě nestalo. Bohužel nejspíš jsme naletěli, ale budu bojovat za tyto podvodně získané peníze zpět.
I kdybych se měla obrátit na právnickou linku.
Můžeme se klidně spojit a sepsat hromadnou stížnost.
V případě se obraťte..
Novotná Lenka
I já se přidávám k hromadné žalobě na podvodnou firmu joot
Blanka Svobodová
mám nečekaně stejný problém 2.700 Kč fuč a není možné žádného kontaktu pouze e-mail který zřejmě generuje počítač sám . Už to bude rok. Děkuji za info ke společné žalobě .
Poslední kontakt s firmou byl, že mi v uvedený den poslali email s potvrzením platby.
Paní Lenko, podařilo se vám od firmy získat peníze zpět?
Přidávám se k žalobě na tuto firmu
Já objednala 9.8. 2022 a do dneška nemám ani jedno(zboží ani peníze), po napsání emailu mi přisla vždy ta stejná odpověď. No a když jsem jim Vypsala reklamační řád tak přišel meil, že to může trvat až 365 ve výjimečných případech ?
Zkusila jsem kontaktovat banku zda půjde tato platba nějak stornovat. Tak uvidím. Zboží jsem měla do 350kc, takže žádná velká částka, ale spíše se mi jedná o princip!
připojuji se také se špatnou zkušeností s tímto "obchodem". Objednané zboží začátkem října ještě nemám a zřejmě již neobdržím. Chtěla jsem objednávku zrušit hned, jak mi po zaplacení přišel mail o termínu dodání až do 60 dnů. Také jsem naletěla na expedici do 24 nebo 48 hodin. Samozřejmě mé storno objednávky neuznali. Zkoušela jsem to několikrát , dokola chodí stejné asi automatické maily . Ještě mi přišlo, že mám vyplnit celní prohlášení, za které se musí pak zaplatit poště. Teď mi napsali, že zboží v ojedinělých případech může být doručeno až za 180 dnů , to je dle mého jejich standartní doručovací lhůta. Na reklamaci a vrácení peněz mám právo do 7 dnů, po obdržení zboží . Zaslat si ho mám sama na své náklady někam do Arábie. Neobjednávejte od nich nic, je to podvod !!!
bohužel jsem si naběhl i já. Dnes přišel mail,že až 40 popř.60 dní. Není kam zavolat a odepisuje automat. Jasně,půjdeme do toho naplno,Petr
Boty dorazily ale ne Jordny ty co jsme objednali ale přišly cetky od Vetnamcu za 200 drahý.
Také se chci připojit k hromadné žalobě
Na email vůbec nereagují
Joot vůbec nedoporučuji
Dobrý den, Ivo,
potvrzujeme přijetí platby za objednávku - č. XXX Y
Objednávka bude expedována cobydup.
A tím to skončilo
Váš balíček je již na cestě - doba dodání je standardně 5 - 40 pracovních dní od předání objednávky dodavateli.
Dodací lhůta se může ve vyjímečných případech prodloužit až na 365 dní, avšak nikdy doposud nebyla delší než 3 měsíce v nejzazším případě .
Zaplaceno 3.8. do 17.10. nic nepřišlo.
při první urgenci jsem se pokusila zdvořile napsat, že mi NIC nepřišlo....tak mi odepsali, že to tady bude cobydup !!!!
při druhé urgenci mi napsali, že jsem si špatně přečetla obchodní podmínky, že zboží dorazí včas !!! nejpozději do 365 dnů !!!!
reklamaci jsem vyřídila přes svojí banku a dnes mi 217 Kč přišlo na účet ...
JOOT již nikdy více....
Požádal jsem banku o vrácení peněz. JOOT nedoporučuji nikomu.
Obchod je vážně šmejdský.
Po urgovaní mi po 4 měsících přišla místo objednané samolepky kočky na auto samolepka sviní. Jak příznačné pro tento obchod.
Je smutné že někdo nemůže kromě varování takové internetové obchody zablokovat.
Marie
I já se přidávám k hromadné žalobě ...
Mně osobně objednané zboží dorazilo po cca 1 měsíci, nicméně bez účetního dokladu, který by umožňoval jeho proplacení nebo daňové doložení. Nikdy více JOOT!
Objednala jsem si boty, které (nakonec) po 3 měsících přišly a úplně v pořádku.
Jenomže o 2 velikosti menší. Tak jsem vyplnila reklamaci (vrácení zboží) - říkala jsem si, že na špatné velikosti zaslaného zboží přece není co zjišťovat.
Musela jsem po týdnu zaslat nový e-mail, protože žádný e-mail o přijetí reklamace nepřišel (takže pozor - po vyplnění si pište čísla reklamací) a následně mi obratem přišel e-mail se zamítnutím reklamace, ale že se tedy mohu obrátit přímo na dodavatele .... v Šanghaji....
Takže přes Joot NENAKUPOVAT!
Dodavatel:
Shanghai TingYou Trade Co.,Ltd,
IČ: 913101163423297705
Caobao Rd 1243-315
PSČ: 200235
Shanghai CN
Emailová adresa :
yiwuwenruitrade@163.com
Telefonní číslo :
+8616521686383
Psal jsem tam ale jak očekávám bude to bez reakce nebo se nestane nic. Pokud bude někdo organizovat hromadnou žalobu, rád se přidám, aby eshop zmizel z internetu a aspoň už nemohli sprostě okrádat další lidi.
Mám u nich už 2 měsíce zaplaceno 1700,- za zboží , co patrně neuvidím.
Jak postupovat ? Podle jejich automatického reklamačního procesu ještě není dosažená lhůta pro dodání ? Jak mohou napsat, že dodání může trvat i 60 dnů.
Copak už ČOI nebo dTEst nehájí práva lidí ?
Obchod napsal, že je celní řízení běžné, a že DPH bylo zaplaceno.
Normální ŠMEJDI a zase se nic neděje , ČOI udělá seznam nebezpečných obchodů, je to jak by vraha dali na blacklist a nechali ho jít!!
Byla prý moje chyba, že jsem si obchod neprověřila. Takže příště větší obezřetnost.
Stěžovat si u nich nemá smysl, posílají stále stejný e-mail.
Nejlépe u nich vůbec nic nekupovat.
Nekupovat u nich nic.
Bohužel jsem také naletěla, přišla jsem o 4000 KČ!!!! Přidávám se k hromadné žalobě. Právníky, ČOIKU A POLICII NA NĚ!!!! M
Objednal jsem si balík za 500 Kč z joot.cz
A píše mi Česká pošta že balík jde přes clo co to znamená? Poslali mi smsku abych vyplnil zbylé údaje. Co to znamená?
Objednal jsem si zimní bundu, po skutečně dlouhém čekání než balík dorazí, jsem se teda nakonec dočkal a balík přišel..... po otevření byla uvnitř jen nějaká obyčejná šprcka, která se vůbec neshodovala s objednaným zbožím. Po emailu na reklamační oddělení mi asi po týdnu bylo odepsáno, že reklamace byla zamítnuta a že mám smůlu.... Vážně skvělý obchod. Nikdy víc.
to samé jak přes kopírák. Zboží údajně skladem, po zaplacení dodáme cobydup. Naštěstí jde o částku 197,-Kč , ale byl to dárek pod stromeček .Objednáno a zaplaceno 19.10.2022.
Po urgenci ,napsali -
"Váš balíček je již na cestě – doba dodání je standardně 5 – 40 pracovních dní od předání objednávky dodavateli. Dodací lhůta se může ve vyjímečných případech prodloužit až na 365 dní, avšak nikdy doposud nebyla delší než 3 měsíce v nejzazším případě ."
A dnes , že peníze nemůžou vrátit .
Obchod nekomunikuje !!! , ..ani jedna odpoved na email jak to se zbozim vypada,zda se ho nekdy dockam.
Tváří se, že zboží doručí ihned, chtějí ihned platbu s tím, že zboží je již zabalené a připravené k odeslání. Na zboží jsem čekala 2 měsíce, a když jsem chtěla zrušit před dodáním, s tím, že zboží již nepotřebuji, tak to nebylo možné. Mezitím vyřizování s celnicí, dokládání, co jsem nakoupila, kódy, ceny atd.
Když zboží přišlo a ihned jsem zažádala o vrácení zboží, všechno hrozná složitost, každý produkt reklamovat zvlášť, každý nafotit. Poté přišla odpověď, že právo na vrácení zboží je pouze 5 dní, čili není nárok na vrácení. Na stránkách inzerují možnost vrácení 100 dní.
Vyřešil to už někdo cashbackem. A jaky postup přitom byl děkuji. Tákze jsem nejspíš naletěl. Chtěl jsem něco k svátku pro přítelkyni. A nechal jsem se udolat 24h slíbenym odeslaním. Ale když vidím ty zkušenosti chci odstoupit od smlouvy. Na storno mi bylo řečeno že nelze a že nejsou obchodníci a takový ty jejičh h...
Děkuji za rady předem
Zboží vám nedorazí, jsou to podvodníci a zloději.
Ohánějí se tím, ze 95 % zásilek dorazí do 14 dnů - je to lež, nikdy více.
Připojuji se k žalobě. Okamžitě by tomuto obchodu měla být zakázána činnost!!!
ze 3 položek byly doručeny pouze 2, z toho pouze 1 odpovídá rozměrové mřížce, nelze se dostat се na Telefonní linka. Zapomněl jsem heslo ke svému účtu, nemohu ho obnovit, pošlou odkaz na aktualizaci hesla a vše se opakuje znovu. peníze vyhozené do větru, příšerná firma. podvodnici
vstupují do klubu napalenych firmou Joot. Mám připravené podklady k odeslání na ČOI.
jako mnoho jiných jsem si Joot předem neprověřil a potvrzuji vše co v komentářích zákazníci píší. Taky bych se k hromadné žalobě rád připojil.
také mám stejný problém, zboží stále nikde, ale je fakt, že čekám "pouze" 2 měsíce... Léta nakupuji na internetu a teď narazím na takové podvodníky! Ale tady vidíte, jak se dnes může někdo s klidným svědomím obohacovat na lidech a krást a nic se mu nestane... Přidám se k hromadné žalobě, ale pomůže to vůbec?
také jsem naletěla a zboží za 1200,- Kč nepřišlo :-(
Jak se mám připojit k žalobě? Máte někdo zkušenosti s vrácením peněz přes Chargeback?
Nenakupujte tam, okradou vás! POZOR na ty hajzly.
Nejhorší eshop, co jsem kdy viděla. Peníze chtějí za zboží hned, ale aby zboží vůbec došlo??? To určitě... Od června čekáme na boty pro syna... Kdybych měla čekat na ně, tak chodí celé léto na boso!!!! Hrůza a děs joooo oni rádi odpovídají na e-mail. Ale skutek utek. A zboží, že je naprosto jedinečné si ty slova můžou strčit do pr****. Protože to zboží sakra chci nosit a ne, že na něho budu čekat půl roku...
Naposledy co jsem tu objednala něco a vy co přemýšlite si něco objednat z tohoto eshopu, tak raději to nedělejte pokud nemáte pevný nervy...
mám stejnou zkušenost,je to banda podvodníků a když nemáte nervy a čas to řešit, máte kus "igelitu" a žádné peníze.
Je to krádež za bílého dne,tak doufám, že i tady ty boží mlýny melou....
Mám stejnou zkušenost, objednáno peníze odeslány a zboží po víc jak měsíci nikde.
E-maily jsou nesmislne.
Jsou to jen podvodníci a zloději.
Bunda přišla po 50 ti dnech, byla sice pěkná, ovšem dětské velikosti.
Reakce na reklamaci byla asi taková---my obchod sice zprostředkováváme, ale za rozměrové tabulky může prodejce v Shang-háji
Vážený zákazníku,
je nám to velice líto, že Vaše reklamace nebyla bohužel ze strany dodavatele uznána. V tomto případě se jedná o finální rozhodnutí ze strany prodejce a i přesto, že jsme dělali vše co bylo v našich silách tak nejsme schopni žádným způsobem ovlivnit rozhodnutí dodavatele.
Vrácení platby tedy není v našich možnostech neboť naše nákupní galerie je pouze zprostředkovatelem zahraničního obchodu, nikoliv přímým prodejcem.
Zasíláme vysvětlení dle obchodních podmínek našeho obchodu :
5. Reklamace
5.1. Provozovatel se zavazuje řešit reklamace svých služeb (nedodání zboží, prodleva s dodáním zboží či dodání jiného zboží).
5.2. Provozovatel neodpovídá za jakost a kvalitu zboží ani za soulad zboží s ČSN či evropskými normami.
5.3. Reklamace dodaného zboží (nároky z odpovědnosti za vadu zboží či za škodu způsobenou vadou zboží) řeší Kupující samostatně přímo s Dodavatelem zboží.
Stále tedy ještě můžete zboží zaslat přímo dodavateli pro přezkoumání reklamace :
Shanghai TingYou Trade Co.,Ltd
IČ: 913101163423297705
Caobao Rd 1243-315 Shanghai
CN
Objednána zimni bunda 6.11.dnes 10.1.po bundě a penězích ani památka, na opakované urgence emailem stále stejná odpověď. VARUJU VŠECHNY!
Bohužel v zatmění mysli jsem si nepřečetla obch. podmínky. :-( Na kontaktní údaje jsem se dívala, ovšem mě nenapadlo, že se jedná o virtuální sídlo. Taktéž jsem koukala na stránky podvodných eshopů, ale tam jsem je nenašla (i když nyní nacházím plno údajů, že by tam tento eshop měl být). Zboží jsem objednala na začátku září s tím, že ho potřebuji v polovině října, obdržela jsem ho v polovině listopadu. "Investici" 230 Kč jsem asi schopna oželet, ale naštve to.