Roier recenze – zkušenosti, poplatky a riziko

Roier je česká investiční platforma, která pomáhá bytovým družstvům hledat financování. Roier umožňuje jednoduché investování pomocí participací na úvěrových smlouvách nebo přímého financování. Úvěry jsou jištěné pomocí nemovitostí. Zisky pochází z fixního úroku z úvěru.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad100 000 Kč
Poplatky0%
Očekávaný dlouhodobý výnos10% p.a.
Splatnost nabídek6 měsíců – 24 měsíců
Další funkce
PodporaChat, Email a Telefon
Možnost vybrat peníze
Rychlé shrnutí roier.cz

TIP: BrikkApp recenze – zkušenosti, poplatky a riziko

Recenze Roier

Roier funguje na principu P2P tržiště, kde na jedné straně jsou bytový družstva a na druhé straně investoři. Investor může financuje projekt bytového družstba a ta mu nabízí fixní předem daný výnos.

Model financování pro bytová družstva je teď převládající. Máme už další zkušenosti s jinými typy firem v oblasti nákupu bytu, jeho rekonstrukce a následného prodeje. Momentálně spolupracujeme s jednou firmou, která se na tento segment zaměřuje, a jednáme s další. Tento segment chceme výrazněji rozšířit

Ředitel David Bystrzycki

Platforma je určena spíše pokročilým investorům a umožňuje diverzifikaci jeho investičního portfolia. Roier má sekci investičních příležitostí optimal, kde investor participuje na investici s dalšími investory a minimální částka je 100 000Kč vložené peníze se úročí vysokou fixní částkou kolem 10% p.a. po dobu splatnosti, která je obvykle 6 až 24 měsíců. Další možností je sekce individual, kde jsou investice dostupné ke 100% zafinancování, v tomto případě investující subjekt získává 100% participaci a kompletní jistina i renta náleží pouze jemu. Nicméně jedná se o vyšší investice řádově od 1 000 000 Kč.

Recenze Investown

Vyšší úrok je bohužel vyvážen vyšší rizikovostí investice a v kombinaci s velice vysokou minimální vstupní investicí, patří tento prvek k nevýhodám projektu. Za nevýhodu se určitě dá považovat malá nabídka investičních příležitostí.

Roier rizika

Hlavním rizikem investování skrze Roier.cz je že nebude úvěrovaný splácet. Nicméně v tomto případě je investor krytý zajištěnou nemovitostí. Ale může se stát, že se ke svým financím dostanete až po úspěšném ukončení vymáhání a následným prodejem nemovitosti. Riziko je vyšší u sekce individual, kde nemáte diverzifikované prostředky napříč více úvěry a může se stát že se ke svým penězům v krajním případě už nedostanete.

Jak probíhá investování?

 1. Investor se zaregistruje, ověří účet a pošle platbu do své peněženky
 2. Poté vybere investici, která jej nejvíce zaujala
 3. Po zainvestování se čeká až je vybrána celá částka
 4. Pokud se vybere 100% peněz potřebných na profinancování projektu – posílá Roier peníze firmě, která následně projekt realizuje a posílá nám měsíčně úrok investorům
 5. Pokud nedojde k úplnému profinancování, vrací se celý obnos peněz zpátky do peněženky investora.

Roier historie

Roier byl spuštěný v polovině roku 2021 a provozuje jej společnost Bedby, s. r. o.. Hlavní postavou společnosti je ředitel a zakladatel David Bystrzycki, který posledních 20 let pracoval v oblasti finančnictví. Od roku 2011 do roku 2017 vedl jako generální ředitel a předseda představenstva Home Credit v Česku a na Slovensku. Pan Bystrzycki byl také jednatelem a spoluzakladatelem P2P platformy Zonky.

Roier poplatky

Roier realizuje výnos z poplatků za poskytnutí a správu úvěru pro družstvo. Pro investory nejsou žádné poplatky účtovány.

Jak založit účet na Roier

1.Přejděte na web Roier a klikněte na tlačítko Registrovat se– vyplňte základní údaje a ověřte email a telefon

blank

2. Doplňte další osobní údaje a ověřte svou identitu

3. Po přihlášení si můžete prohlédnout aktuální nabídku investičních příležitostí

blank

4.Nabídka investic – u každé investice vidíme roční výnos, měsíční rentu, délku investice, zajištění a další podrobné info o úvěru

blank

Roier kontakty

 • Email: office@roier.cz
 • Telefon: +420 770 158 099
 • Adresa: Jeseniova 2769, 130 00 Praha 3

Roier zkušenosti

Na internetu má investiční platforma pouze velice málo recenzí, budeme rádi když se o svou zkušenost podělíte v komentářích.

Nejčastější dotazy

Co je Roier a jak funguje?

Roier je česká investiční platforma, která pomáhá bytovým družstvům hledat financování.

Jaké jsou očekávané zisky?

Aktuální zisky u nových projektů se pohybují kolem 10-14 % p.a., záleží na investici, kterou si vyberete.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete již od 10 000 Kč.

blank

Roier je česká investiční platforma, která pomáhá bytovým družstvům hledat financování. Roier umožňuje jednoduché investování pomocí participací na úvěrových smlouvách nebo přímého financování.

Výhody
 • Vysoké a fixní zhodnocení kolem 10% p.a.
 • Investováni přímo v Kč
 • Investování do družstevních úvěrů se zajištěním
 • Peníze z úroků připisované každý měsíc
 • Bez poplatků
 • Možnost sekce individual se 100% vlastnictvím
Nevýhody
 • Není sekundární trh
 • Bez licence od ČNB
 • Potřeba odvést daň ze zisku 15%
 • Vysoká minimální investice
 • Velice rizikové

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

4.2/5 - (5)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *