RONDA INVEST recenze – zkušenosti, reference

RONDA INVEST je česká investiční platforma, která umožňuje investování do zajištěných firemních úvěrů. Úvěry zajištěné nemovitostmi a poskytují vysoké zhodnocení až 9% p.a.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad1000 Kč
Poplatky0%
Očekávaný dlouhodobý výnos8-9 % p.a.
Další funkce
PodporaEmail a Telefon, Online chat
Možnost vybrat penízeAno
Rychlé shrnutí rondainvest.cz

TIP: Fingood recenze – zkušenosti, diskuze

Recenze RONDA INVEST

RONDA INVEST funguje na principu P2P, jedná se o tržiště kde na jedné straně jsou firmy a na druhé straně investoři poskytující financování úvěru. Firmy přes platformu žádají o financování úvěrů do nemovitostí, které potřebují pro své podnikání. Platforma prověří každou firmu pokud splní firma všechna přísná kritéria a pokud je schopna zajistit úvěr dostane se do výběru investic. RONDA INVEST nejdříve sama zainvestuje celý úvěr a poté jej poskytne na platformě v nabídce investic.

Úvěry jsou pak zajištěné zástavním právem k firemní nemovitosti, přičemž LTV nepřesahuje 70 %. LTV znamená jak vysoká zástava vůči celkové hodnotě nemovitostí je použitá. Banky obvykle vyžadují vyšší LTV 80 a více. Čím menší LTV tím menší riziko pro investora, toto riziko je ovšem vyváženo také menšími výnosy.

Platforma je určena spíše pokročilým investorům a umožňuje diverzifikaci většího investičního portfolia. Jedná se o alternativní investici, pro kterou by měla být vyčleněna pouze drobnější část portfolia do 10%. Ovládání služby je velice jednoduché a intuitivní díky přehledné webové a mobilní aplikaci.

Recenze RONDA INVEST

I když je minimální investice do úvěru je 1000 korun, do většiny úvěru je nutné vložit alespoň 10 000 Kč. Vložené peníze se úročí fixní částkou obvykle kolem 8% p.a. po dobu splatnosti, která je obvykle 10 až 22 měsíců. Založení účtu je rychlé a zabere vám pouze 5 minut. Mezi velkou výhodu patří opravdu nízké riziko díky zajištění nemovitostí a výnos kolem 10% p.a. Celkem již RONDA INVEST za 5 let existence proinvestovala přes 1,5 mld. Kč a na výnosech vyplatila přes 85 mil. Kč. RONDA INVEST má licenci ČNB a je regulována.

Za nevýhodu se dá považovat nižší výnos díky větším poplatkům firmě. RONDA INVEST investorovi nabídne pouze 60 až 75 % z hrubého výnosu z úvěru. Platforma nabízí možnost předčasného ukončení investice ale za cenu poplatku 1,5% minimálně pak 1500 Kč.

RONDA INVEST rizika

Hlavním rizikem investování skrze RONDA INVEST je že společnost nebude splácet úvěr. Nicméně v i tomto případě je investor krytý díky nemovitému zajištění. Ale může se stát, že se ke svým financím dostanete až po úspěšném ukončení vymáhání a následným prodejem aktiv společnosti.

Každý úvěr je zajištěn zástavním právem k dané nemovitosti. Pokud by tedy dlužník přestal splácet, tak může RONDA INVEST nemovitost prodat. RONDA INVEST se zaměřuje hlavně na nemovitosti v lukrativních lokalitách, které by šlo v případě nesplácení snadno prodat. Víše LTV zajištění není nikdy větší než 70% což kryje i případný pokles hodnoty nemovitosti.

Je potřeba podotknout že za celou dobu ještě nikdy nedošlo k nedodržení splatnosti a investor nikdy nepřišel o své peníze. Nicméně nelze vyloučit že taková situace v budoucnu může nastat i přes vysoké zajištění úvěru.

Jak probíhá investování?

 1. Investor se zaregistruje, ověří účet a pošle platbu pro investice
 2. Poté vybere investici, která jej nejvíce zaujala
 3. Po zainvestování získává měsíční zhodnocení díky úroku
 4. Nemůže se stát že by nedošlo k zafinancování projektu protože jej celý na začátku zafinancuje RONDA INVEST ze svého

RONDA INVEST zajímavá čísla

 • více než 10 000 investorů
 • 85 milionů Kč vyplaceno investorům
 • Proinvestováno 1,5 mld. Kč
 • 100% spolehlivost investic

RONDA INVEST Premium

RONDA INVEST nabízí prémiové investice s vyšším zhodnocením. Nicméně je nutné investovat minimálně 100 000 Kč. Tyto investice jsou obvykle také z lepším zajištěním.

RONDA INVEST historie

RONDA INVEST je český startup provozovaný firmou RONDA HOLDING a.s. založenou v roce 2019. Sesterskou společnosti je pak RONDA FINANCE a.s., která investorům zajišťuje platební služby. Majoritu firmy vlastní firma Alphaduct a.s. a minoritní pak podnikatel Gabriel Kovács, majitel společnosti Citfin.

RONDA INVEST poplatky

RONDA INVEST vždy celý úvěr zainvestuje z vlastních prostředků a pak jej nabízí investorům v rámci platformy jako možnou investici. Poté se s nimi dělí o zisk z úroku.

 • Vstupní a výstupní poplatek: 0 %
 • Manažerský poplatek: 25 až 40 % z poskytnutého úroku (v platformě už vidíme výsledný úrok očištěný o poplatek)
 • Poplatek za předčasné ukončení investice: 1,5% minimálně pak 1500 Kč.

RONDA INVEST mobilní aplikace

Platforma nenabízí mobilní aplikace pro platformy iOS ani Android.

Jak založit účet na RONDA INVEST

1.Přejděte na web RONDA INVEST a klikněte na tlačítko Začít investovat – vyplňte základní údaje a ověřte email a telefon

blank
blank
blank

2. Vyplňte vícekrokový dotazník s vašimi osobními údaji

blank
blank
blank

3.Pro dokončení registrace je potřeba ověřit vaši totožnost

blank
4.Pro dokončení registrace je potřeba ověřit vaši totožnost a převést první platbu

4.Po dokončení ověření se můžete přihlásit do svého účtu u každé investice vidíme roční výnos, splatnost a minimální investici.

blank
6.Detail investice – v detailu se pak dozvíte všechny důležité detaily a popis nemovitosti včetně fotografií

5.Detail investice – v detailu se pak dozvíte všechny důležité detaily a popis nemovitosti včetně fotografií

blank

Ronda Invest kontakty

Ronda Invest zkušenosti

Na Google.com má firma 4,9 hvězdiček z 5 a celkem 25 recenzí.

Se službami společnosti RONDA INVEST a.s. jsem velmi spokojený. Jednoduchá obsluha, vstřícné jednání a zajištěný přiměřený zisk, což při mém konzervativním přístupu velmi oceňuji.

Ivan B.

Ronda invest vrací „do hry“ kdysi populární zhodnocení vložené investice běžně kolem 4% vloženého obnosu, v současném bankovnictví už klienty dávno oplakaný. Není to samozřejmě totéž jako kdysi, je to investice s většinou rizik, se kterými je u tohoto druhu kumulace peněz třeba počítat.

Tomáš N.

Vše funguje přesně tak, jak bylo slibováno, vyplácení výnosů včas, skvělý přístup k investorům, poměrně dobré zisky s ohledem na riziko.

David Č.

Na Firmy.cz má firma 4,9 hvězdiček z 5 a celkem 44 recenzí.

Zatím maximální spokojenost se službami Ronda Invest. Vstřícný a profesionální přístup při řešení dotazu slečnou Matiáskovou. Služby firmy mohu doporučit.

Luděk F.

Nabídka dluhopisů všeho druhu je neuvěřitelně široká. Ale vyznejte se v tom. Všichni slibují vysoké zhodnocení atd.atd. Já toto tak trochu sleduji. A následně, už před delší dobou, se mi dostala do ruky nabídka Rondainvest se zajištěním každé mojí investice a zatím všechno funguje tak jak má a jednání společnosti prostřednictvím paní Bízkové je neuvěřitelně korektní. Pro mne Rondainvest všech pět hvězdiček.

Jan B.

V Ronda Invest a.s.investuji už přes rok a jsem naprosto spokojen, vše funguje tak jak bylo slíbeno na začátku. Je z čeho vybírat. Samozřejmostí je rychlá a spolehlivá komunikace, konkrétně s panem Havelkou. Mohu doporučit.Líbí se0

Jaroslav V.

Nejčastější dotazy

Co je RONDA INVEST a jak funguje?

RONDA INVEST je česká investiční platforma, která umožňuje investování do zajištěných firemních úvěrů. Úvěry zajištěné nemovitostmi a poskytují vysoké zhodnocení až 10% p.a.

Jaké jsou očekávané zisky?

Zisky jsou obvykle kolem 8-10% p.a. a jsou fixní známé již při zainvestování.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete již od 1000 Kč.

Jaké jsou poplatky na RONDA INVEST?

Vstupní a výstupní poplatek: 0 %, manažerský poplatek: 25 až 40 % z poskytnutého úroku (v platformě už vidíme výsledný úrok očištěný o poplatek) a poplatek za předčasné ukončení investice: 1,5% minimálně pak 1500 Kč.

blank

RONDA INVEST je česká investiční platforma, která umožňuje investování do zajištěných firemních úvěrů. Úvěry zajištěné nemovitostmi a poskytují vysoké zhodnocení až 10% p.a.

Výhody
 • Jednoduché investování již od 1000 Kč
 • Vysoké a fixní zhodnocení až 10% p.a.
 • Investováni přímo v Kč
 • Jednoduchá a přehledná platforma
 • Bez vstupního poplatku
 • Vysoké zajištění úvěru LTV 70%
Nevýhody
 • Poplatek za ukončení investice 1,5%
 • Vysoký poplatek až 40 % z poskytnutého úroku
 • Bez regulace ČNB
 • Potřeba odvést daň z pronájmu 15%
 • Nepřehledná struktura majitelů
 • Bez mobilni aplikace

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *