Je to oficiální: Rusko bylo vyřazeno z Eura 2024

Od začátku konfliktu s Ukrajinou se Rusové nemohou účastnit různých sportovních soutěží. Nyní se k nim přidává UEFA s turnajem Euro 2024. Tato zpráva se před několika minutami objevila na sociálních sítích.

Ruská fotbalová federace (RFS) 20. září potvrdila, že se nebude moci zúčastnit příštího Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2024. Losování kvalifikace proběhne 9. října. Rusko tedy nebude vůbec zařazeno do losování. Rusové jsou již vyloučeni z účasti na mistrovství světa v Kataru ke kterému se nyní přidává i Euro 2024.

„Ruská reprezentace se nezúčastní losování mistrovství Evropy 2024, které se uskuteční 9. října ve Frankfurtu. Důvodem je únorové rozhodnutí UEFA pozastavit ruským národním týmům a klubům účast v soutěžích pořádaných touto organizací, které platí standardně až do odvolání,“ informuje RFS. Od začátku konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem se Rusové nesmějí účastnit žádné soutěže.

Po Rusku přijde na řadu Bělorusko?

Německo, které Euro 2024 pořádá, požádalo o vyloučení Běloruska. Bělorusko významně válečné aktivity Ruska podpořilo. Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová zaslala dopis předsedovi UEFA Aleksanderu Čeferinovi. Požádala ho o pozastavení činnosti Rusů a Bělorusů. Oba národy by tedy mohl potkat stejný osud i v příští evropské soutěži.

Příští Euro se uskuteční v Německu. Po ročníku s rozděleným pořadatelstvím mezi několik zemí bude tentokrát hostitelem pouze jedna země. Tento ročník byl původně plánován na rok 2020, ale byl odložen kvůli dlouhodobé pandemii COVID 19. Euro 2021 tak bude pro Rusko prozatím poslední oficiální soutěží ve světě fotbalu.

Zdroj: https://foot11.com/news/euro-2024-la-russie-ne-participera-a-la-prochaine-edition-124509/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *