Fevoluce – fotbalová evoluce

Jedná se o iniciativu s heslem: ZMĚŇ SVŮJ OKRES, ZMĚNÍŠ ČESKÝ FOTBAL, zaměřenou na změnu vedení ve FAČR.

Bývalí reprezentanti a funkcionáři Vladimír Šmicer, Milan Baroš, Jan Koller a Rudolf Řepka spojili do iniciativy s názvem Fevoluce a chtějí ovlivnit volby do okresních svazů a tím i do vedení Fotbalové asociace ČR. Tento krok podnikli po zadržení místopředsedy FAČR Romana Berbra, který je obviněn z korupce a ovlivňování výsledků ve druhé a třetí lize. Cílem iniciativy je podle Šmicera změnit fotbal odspodu, a to od okresů a krajů, a pomoci fotbalu vymanit se z morálního bahna, ve kterém je uvězněn. Chtějí také povzbudit lidi, aby nebyli pouze kritiky a „alibisti“ a začali být aktivní. Iniciativa se snaží oslovit především kluby z nejnižších soutěží.

Tip: Recenze BezvaSport.cz

S iniciativou se spojily také známé jména jako Miroslav Čtvrtníček nebo Ivan Trojan nebo známý sportovní komentátor Jaromír Bosák.

Co je FAČR?

Fotbalová asociace ČR (FAČR) je organizací, která zahrnuje více než 330.000 členů, 3.600 členských klubů a 76 okresních fotbalových svazů. Okresní fotbalové svazy (OFS) jsou klíčovými články fotbalu, které zajišťují servis pro amatérské kluby hrající okresní soutěže a organizují mistrovská utkání. Vedení OFS má také úkol reprezentovat kluby na valné hromadě krajského fotbalového svazu, kde volí vedení krajského svazu, a na valné hromadě FAČR, kde volí předsedu, místopředsedu a členy výkonného výboru a komisí. Předseda OFS také rozhoduje o rozdělení finančních prostředků FAČR. Všichni členové OFS jsou zároveň členy FAČR.

Co je fevoluce?

Jedná se o iniciativu zaměřenou na změnu vedení ve FAČR, kterou propaguje mnoho známých osobností.

4/5 - (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *