Upvest recenze – zkušenosti, poplatky

Upvest je česká crowdfundingová platforma, která umožňuje investování do úvěrů zajištěných nemovitostmi. Úvěry jsou poskytovány developerům a investoři poskytují financování těchto developerských projektů.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad5000 Kč
Poplatky0,9 – 2,5% z výplaty
Očekávaný dlouhodobý výnos4 – 8 % p.a. (průměrně 6 %)
Další funkce
PodporaEmail a Telefon, Online chat
Možnost vybrat peníze
Rychlé shrnutí Upvest.cz

TIP: Investown recenze – zkušenosti, poplatky a riziko

Recenze Upvest

Upvest funguje na principu P2P, jedná se o tržiště kde na jedné straně jsou developeři a na druhé straně investoři poskytující financování úvěru. Platforma Upvest prověří každou každého developera a pokud splní všechny přísná kritéria.

Investor má na výběr z 2 druhů financování projektů:

 • Nadřízené financování – zajištěné nemovitostmi, nižší riziko i výnos
 • Podřízené financování – nazývané mezaninové, často navazuje na bankovní financování, banka má v případě výplaty přednost, vyšší riziko i výnos

Investor vybere z aktuálních investičních příležitostí a na základě podmínek dluhové investice zvolí výši dané investice, minimálně však 5000 Kč. Platforma je určena spíše pokročilým investorům a umožňuje diverzifikaci většího investičního portfolia. Jedná se o alternativní investici do dluhu pro kterou by měla být vyčleněna pouze menší část investičního portfolia do 5%.

Ovládání služby je velice jednoduché a intuitivní díky přehledné webové aplikaci. Velikou výhodou Upvest je možnost investovat do developerských projektů velkých prověřených developerů jako FINEP, Crestyl nebo UDI group.

blank
Recenze Upvest

Minimální investice do úvěru je 5000 korun a vložené peníze se úročí fixní částkou obvykle kolem 6-8% p.a. po dobu splatnosti mezi 8 až 60 měsíci. Založení účtu je rychlé a zabere vám pouze 5 minut. Upvest téměř celkově proinvestoval projekty v hodnotě 1,7 miliardy Kč. Projekt je člen skupiny KB a má licenci ČNB.

Za nevýhodu se určitě dá považovat malá nabídka investičních příležitostí a vysoké minimální investice. Další nevýhodou je nemožnost investici ukončit dříve nebo odprodat na sekundárním trhu. Dalším negativním aspektem je nepravidelná výplata výnosů často 1x ročně nebo dokonce až při konci splatnosti projektu.

Upvest rizika

Hlavním rizikem investování skrze Upvest je že developer nebude splácet úvěr nebo zkrachuje. Nicméně v tomto případě pokud investor zvolil nadřízené financování je krytý díky nemovitému zajištění. Ale může se stát, že se ke svým financím dostanete až po úspěšném ukončení vymáhání a následným prodejem aktiv společnosti. Pokud zvolil investor výnosnější variantu investice do projektu s podřízený financováním je možné že se ke své investici v případě krachu developerského projektu nedostane.

Jak probíhá investování?

 1. Investor se zaregistruje, ověří účet a pošle platbu pro investice
 2. Poté vybere investici, která jej nejvíce zaujala a investuje od 5000 Kč
 3. Po zainvestování se čeká až je vybrána celá částka
 4. Pokud se vybere 100% peněz potřebných na profinancování firmy – posílá Upvest peníze developerovi
 5. Pokud nedojde k úplnému profinancování investorovi je investovaný částka vrácena

Upvest historie

Upvest je fintech startup provozovaný firmou upvest s.r.o.. založenou v roce 2017. Společnost založil IT odborník Petr Volný a finanční analytik David Musil. V roce 2019 poprvé vstoupila do projektu skupina KB. Komerční banka postupně od roku 2020 navyšovala svůj podíl až na současných 96% skrze svou dceřinou společnost KB Smart Solutions s.r.o. Upvest je tak součástí mezinárodní skupiny Société Générale.

Upvest poplatky

Upvest má jednoduchou strukturu poplatků, bere si pouze poplatek z výplaty investorovi. Ten se pohybuje dle developerského projektu mezi 0,9 až 2,5% z každé takové výplaty.

 • Manažerský poplatek ze všech vašich výnosů: 0,9-2,5%
 • Vstupní a výstupní poplatek: 0 %

Ze zisků musí každý investor odvést 15% srážkovou daň v rámci svého daňového přiznání. Podklady pro danění zisků nalezne investor v platformě Upvest v rámci svého zákaznického účtu.

Upvest mobilní aplikace

Upvest nenabízí žádné mobilní aplikace pro platformy iOS ani Android.

Jak založit účet na Upvest

1.Přejděte na web Upvest a klikněte na tlačítko Začít investovat – vyplňte základní osobní údaje a ověřte email a telefon, je možné se přihlásit také pomocí bankovní identity

blank
blank
blank

3.Následně je potřeba ověřit vaši totožnost a číslo vašeho účtu

blank
blank

3. Poté podepíšete smlouvu k investičnímu účtu online

blank

4.Nabídka investičních příležitostí – u každé investice vidíme roční výnos, splatnost a zainvestovanou částku a minimální cíl

blank

5.Detail investice – v detailu se pak dozvíte všechny důležité detaily a popis společnosti a zástavy

blank

Upvest kontakty

Upvest zkušenosti

Na Google.com má firma 3,6 hvězdiček z 5 a celkem 13 recenzí.

Prehledne a jednoduche prostredi. Doposud veskere me investice probehly v poradku vcetne vyplaceni uroku. Tocim na upvestu cast volnych prostredku vicemene stale dokola od zacatku roku 2018.

Petr B.

Inzeruji investice do nemovitosti, ale pritom to jsou jen developerske projekty. Takze vlastne pujcky firmam. Bohuzel jsem to zjistil, az po zainvestovani (moje chyba…) tak snad penize jeste nekdy uvidim.

Peter K.

Kdyby došlo na nejhorší, stalo by se tak pravděpodobně v podmínkách ekonomické krize spojené s depreciací CZK vůči EUR. Zajištěný věřitel bude mít pohledávku právě v EUR (kvůli nižším úrokům) a v insolvenčním řízení by po přepočtu do CZK zřejmě nebyla nižší, než se uvádí v dokumentaci Upvestu (i při amortizaci pohledávky). Určitou nevýhodou je i to, že zástavním věřitelem je ČS, ne KB, která vlastní platformu Upvest. KB by v případě problémů snad brala větší zřetel na své klienty ze segmentu privátního bankovnictví, kteří do projektu investovali. A tím i na ostatní investory z Upvestu. ČS takové ohledy brát nemusí. V dražebním prodeji také obecně (výjimky najdeme) platí, že o nemovitosti s vyvolávací cenou v řádu stovek milionů soutěží méně zájemců, proto je výsledná cena nižší. Současná doba je ale obzvlášť složitá pro všechny pokusy o prognostiku.

terezas z phpforum.cz

S Upvestem jsem zatim velmi spokojeny, ale uz tam mam zainvestovano celkem hodne a ten vynos tady neni uplna vyhra, takze tentokrat vynecham.

storepa z phpforum.cz

Nejčastější dotazy

Co je Upvest a jak funguje?

Upvest je česká crowdfundingová platforma, která umožňuje investování do úvěrů zajištěných nemovitostmi.

Jaké jsou očekávané zisky?

Dlouhodobě se zisky pohybují mezi 4-8% p.a. Průměrné zisky se pohybují kolem 6 % p.a.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete již od 5000 Kč.

Jaké jsou poplatky na Upvest?

Manažerský poplatek ze všech vašich výnosů: 0,9 až 2,5% dle developerského projektu, vstupní a výstupní poplatek: 0 %.

blank

Upvest je česká crowdfundingová platforma, která umožňuje investování do úvěrů zajištěných nemovitostmi. Úvěry jsou poskytovány developerům a investoři poskytují financování těchto developerských projektů.

Výhody
 • Člen skupiny KB
 • Investováni přímo v Kč
 • Jednoduchá a přehledná platforma
 • Rychlá registrace pomocí bankovní identity
 • Bez vstupního a výstupního poplatku
 • Regulace ČNB
Nevýhody
 • Vysoký minimální poplatek 5000 Kč
 • Manažerský poplatek 0,9 až 2,5%
 • Nízké zhodnocení kolem 6% p.a.
 • Nedostupnost mobilní aplikace
 • Potřeba odvést daň ze zisku 15%
 • Investici nelze předčasně ukončit
 • Nižší počet dostupných projektů
 • Absence sekundárního tržiště
 • Rizikovější investice

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *