Vorwerk recenze – hodnocení a zkušenosti zákazníků

Kdo z nás by nechtěl mít dokonale čistou podlahu téměř bez námahy? Právě jednoduchý a rychlý úklid slibují vysavače Vorwerk. Poradit by si měly s běžným úklidem, zvířecími chlupy nejen na podlaze i s čištěním koberců. 

A my vám dnes povíme, zda vysavače a další produkty Vorwerk opravdu stojí za vysokou pořizovací cenu, jak je hodnotí zákazníci a co obnáší spolupráce v rámci multi level marketingu.

Vorwerk recenze a základní info o produktech

Jak už samotný název společnosti Vorwerk napovídá, jedná se o německou firmu. Rodinný podnik funguje již úctyhodných 140 let a během té doby si vydobyl pevné postavení na mezinárodním trhu. 

Přestože v roce 1883 začínali jako továrna na koberce, my Vorwerk známe již jako výrobce vysavačů, tím ale jejich nabídka nekončí. Firma se v České republice člení na dvě divize:

 1. Kobold – prodej prémiového úklidového systému, tedy nám známých vysavačů, čističů a doplňkového sortimentu k úklidu.
 2. Thermomix – prodej prémiového multifunkčního kuchyňského přístroje, který zvládne navařit téměř bez vaší pomoci.

Výhody

 • stabilní značka s dlouhou historií
 • velice dobrá kvalita
 • produkty německé výroby
 • dlouhá životnost produktů
 • možnost vyzkoušení produktů na prezentaci přímo u vás doma
 • pravidelný servis
 • příslušenství zakoupíte také online

Nevýhody

 • vysoká pořizovací cena
 • srovnatelné produkty seženete levněji
 • produkty pořídíte jen přes přímé prodejce
 • vyšší cena příslušenství

Obecně se Vorwerk řadí k firmám s velmi kladným hodnocením a pevnou zákaznickou základnou. A to jak u nás, tak i ve světě. Firma funguje zejména na bázi přímého prodeje prostřednictvím svých prodejců, kteří spolupracují v rámci MLM – tedy multi level či síťového marketingu. 

Produkty – ať už jde o úklidovou Kobold divizi nebo kuchyňský Thermomix – si můžete zakoupit online přímo na oficiálním e-shopu společnosti

V rámci toho, jak vysoká je ale jejich pořizovací cena, doporučujeme produkty nejdříve vidět na živo v rámci předváděcí akce. Prodejce ochotně přijde přístroj ukázat až k vám domů a vy se k ničemu nezavazujete. 

I předváděcí akce ale mají své mouchy. Klienti si často stěžují, že prodejci jsou příliš horliví a produkty jim doslova vnucují, jiní zase z rukávu sypou jednu typickou naučenou prodejní frázi za druhou. Velmi tedy záleží na tom, na koho při prodeji narazíte. A také na tom, jak rychle se necháte unést prodejními triky.

TIP: L.A. Jewellery – kvalitní bižuterie z USA – recenze, zkušenosti

Vorwerk produkty

Jak už jsme si dříve vysvětlili, Vorwerk své produkty dělí na 2 základní sekce či divize. Jelikož ale produktů v nabídce není tak moc, můžeme si je jednoduše projít a představit si v pár bodech celou nabídku společnosti:

 • Kobold VK7 – univerzální aku vysavač s širokým příslušenstvím, který je následníkem klasickým Vorwerk vysavačů, jako byl například Kobold VK 200 nebo starší VK150.
 • Kobold VR300 – robotický vysavač, který můžete ovládat mobilní aplikací.
 • Kobold VG100 – čistič oken, zrcadel a dalších obdobných povrchů.
 • Kobold VC100 – ruční akumulátorový vysavač s dobíjecí baterií pro rychlý úklid drobků nebo menších nečistot.
 • Kobold příslušenství – filtry, filtrační sáčky, náhradní díly, doplňky a nástavce pro snadnější úklid.
 • Thermomix® – aktuální verzí v prodeji je Thermomix TM6, jehož funkce si níže rozebereme
 • Thermomix příslušenství – rozšíření základní sady Thermomix, ale také doplňky od vakuovačky až po zástěru.

Vysavače Vorwerk Kobold – vyplatí se investice?

Už několikrát jsme v článku zmínili, že produkty Vorwerk pořídíte za poměrně vysokou cenu. Nyní si ji tedy upřesníme. Nový aku vysavač Kobold VK7 dle oficiálního Vorwerk e-shopu vychází na 24 995 až 58 995 Kč. Samozřejmě záleží na příslušenství, které si k vysavači vyberete.

Cena je to opravdu vysoká, ale je pravdou, že Vorwerk je skutečná kvalita. Vysavače opravdu zvládají i zátěžové koberce plné zvířecích chlupů téměř na první přejetí. Také jejich životnost je velmi slušná, spousta zákazníků je bez jediného problému využívá déle než 10 let.

Otázkou zůstává, zda je opravdu nutná tak vysoká investice, když konkurenční vysavače například od značky Miele, které se taktéž pyšní špičkovou kvalitou produktů, seženete o více než polovinu levněji. Nebudete míst sice k dispozici tak široké příslušenství, ale z online diskuzí plyne, že to pravidelně využívá opravdu jen zlomek majitelů vysavačů Kobold.

TIP: Tupperware zkušenosti a hodnocení produktů i MLM

Thermomix od Vorwerku – co vše umí?

Thermomix® TM6 je všestranným pomocníkem, který by vám měl usnadnit vaření. Kromě toho ale zvládá zejména:

 • ohřev … zmíněné vaření a pečení
 • sous-vide … tedy vaření vakuovaného masa, zeleniny a dalších pokrmů
 • pomalé vaření … nahradí tzv. pomalý hrnec pro dokonale měkké a šťavnaté maso
 • fermentace … připravíte si nejen zdravé domácí jogurty
 • zahušťování … extra funkce pro dokonale jemné omáčky bez jediné hrudky
 • škrábání … oloupete snadno brambory a další zeleninu

Thermomix ale dále zvládá také karamelizaci, vaření v páře, emulgaci, hnětení, vaření, mletí, řízený ohřev, vaření rýže, mixování, míchání, šlehání, ohřívání, vaření vajec, vážení nebo sekání.

Přístroj pomáhá s vařením i úplným začátečníkům – krok po kroku vám radí a zjistíte tak přesný postup, na který vás Thermomix sám upozorní.

A jak na webu Worverk.cz stojí, máte k dispozici … stále nové recepty: na digitálním receptovém portálu Cookidoo® a v našich kuchařkách najdete vždy nové oblíbené recepty, které jsou přizpůsobeny Thermomixu® a přinášejí funkci Průvodce vařením a záruku úspěchu.

Výhodou je určitě úspora času při vaření, Thermomix navíc zastane celou řadu kuchyňských spotřebičů najednou a dokáže tak ušetřit místo na vaší lince či ve spíži. 

Bohužel ale Thermomix nešetří vaší peněženku. Za takto multifunkční stroj si budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Thermomix TM6 aktuálně vychází na 35 995 Kč

Stejně jako je tomu u vysavačů Kobold, také Thermomix můžete snadno koupit levněji, pokud vám nevadí repasované produkty nebo nákup z druhé ruky. Jen na online bazarech nebo FB Marketplace najdete spoustu produktů za rozumnější ceny. Otázkou pak zůstává už jen záruka, produkty ale většinou disponují dlouhou životností a výrobní vady bývají ojedinělé.

Vorwerk registrace a informace k MLM

Jak už jsme zmínili, společnost Vorwerk funguje na bázi přímého prodeje prostřednictvím svých zástupců. Ti v rámci MLM – multi level marketingu přijdou až k vám domů a představí vám produkty. Z jejich prodeje pak získávají provize – stejně jako z hledání dalších prodejců, kteří pod nimi vytvoří síť a budou jim i společnosti přinášet další zisk z prodeje. 

blank

I vy se můžete stát velice snadno prodejcem vysavačů Kobold nebo Thermomixu. Stačí si jen vybrat, co byste chtěli prodávat. Pak už jen vyplníte jednoduchý formulář na webu Worverk.cz v sekci kariéra nebo se zaregistrujete přes vámi známého prodejce. 

Opravdu se ale dá prodejem vydělat? Ano, ale musíte to mít v sobě. Vaší hlavní prací bude najít si zákazníky, kterým produkt předvedete a přesvědčit je o koupi. Mnozí už ale Vorwerk mohou znát, využívají konkurenční značky nebo nejsou zrovna příznivci podomního prodeje a předváděček. Konkurence je vysoká a prorazit nebude jednoduché. A nezapomeňte, že se nejedná zrovna o nejlevnější zboží.

TIP: Recenze Mary Kay – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Vorwerk zkušenosti a hodnocení zákazníků

Produkty Vorwerk jsou většinou dobře hodnoceny a zákazníci si pochvalují jejich kvalitu. Poměrně velká část příspěvků v online diskuzích ale zmiňuje také vysokou pořizovací cenu nejen samotných produktů, ale také příslušenství – jako například sáčky do vysavače.

„Za mě Vorwerk rozhodně ano. Pořídili jsme ho kvůli tomu, že máme 2 malé děti ( v té době jedno lezoucí) a velkého, chlupatého psa. Dostat psí chlupy z koberce je téměř nadlidský úkol. Měla jsem před tím vysavač, který také měl rotační kartáče, ale vydržel vysávat ani ne půl hodiny, pak se přehřál a musela jsem čekat. Vorwerk vezme všechny chlupy na jedno přejetí a v klidu vyluxuju celý barák na jeden zátah a přehřívání se nekoná. Jsem moc spokojená a investice nelituji. Sáčky jsou sice též dost drahé, ale kupodivu vydrží dost dlouho a to luxuju opravdu často.“
Uživatelka Ajdula, emimino.cz

„Ahoj lidičky, vysavač mám řadu Kobold EB 351 už dobře 13 let. Nejsem s ním moc spokojená, jak už zde někdo napsal za asi 25 tisíc to opravdu není žádný zázrak. Navíc je vše k němu šíleně drahé, včetně sáčků. Ještě jedna věc je pro mně nepříjemná. Je mi 68 let a vysavač je těžký. Rozhodně bych ho za tu cenu již nekupovala. Jsem také alergik a nějaké výhody jsem nezaznamenala.“
Uživatel Marie Ř., emimino.cz

„Říkám si, co by mě muselo přesvědčit, abych koupila robota na vaření, který stojí jako moje staré auto, které mě 5 let vozilo dennodenně do práce a ještě jsem ho prodala. Dávat tolik desítek tisíc za přístroj abych si udělala domácí pomazánku, kterou zvládne i ten nejtuctovější tyčák za pár stovek? Mě by snad ani to jídlo nechutnalo.“
Uživatelka levandulovy_caj, modrykonik.cz

„Mě o něm zrovna nedávno nadšeně vyprávěla kolegyně. Mají ho krátce, ale je z něj úplně paf, co vše se tam dá dělat, jaká je aplikace cookido (nebo jak se to píše), která ti přesně říká, co zrovna máš udělat a dát tam, je to jednoduché, obsluhu zvládnou i její školní děti… ale ona ráda a hodně vaří, pro ni je to zpestření, zase něco nového. Já si pak pustila nějaká videa, protože jsem to vůbec neznala, abych měla tuchu, o čem furt básní a mě osobně to třeba nenadchlo. Nevařím moc ráda (ale musím samozřejmě často), pro mě by to byla hrozná spousta věcí navíc (je to docela rozměrné a když v tom chceš vařit vše, potřebuješ dost nástavců a příslušenství) do malé kuchyně. Je to trochu jiný styl vaření a mám dojem, že nic pro mě. Tak tu máš další 2 pohledy, nadšená kolegyně a konzervativec
Uživatelka zuzkasim, modrykonik.cz

Často kladené dotazy

Co je Vorwerk?

Jedná se o německou rodinnou firmu s velice dlouhou historií. Ačkoliv začínali výrobou koberců, my je již několik let známe zejména jako výrobce vysavačů Kobold nebo kuchyňského přístroje Thermomix. Prodej funguje přímo prostřednictvím MLM – multi level marketingu.

Co je Kobold?

Pod značkou Kobold můžete najít vysavače a další úklidové pomocníky německé firmy Vorwerk. Jsou známé svou skvělou kvalitou, ale také poměrně vysokou pořizovací cenou.

Co je Thermomix?

Jedná se o kuchyňský multifunkční přístroj německé značky Vorwerk. Zvládá vaření i pečení, ale také celou řadu dalších funkcí od fermentace, zahušťování omáček až po sous-vide. Provede vás kompletní přípravou pokrmu a připraví i potřebný nákupní seznam. Připravte se ale na velice vysokou pořizovací cenu.

Můžu prodejem Vorwerk vydělat?

Nejedná se o nebezpečné letadlo či pyramidu, ve které byste jen utopili své finance. Z prodeje produktů budete dostávat provize stejně jako z prodejů prodejců, které zaregistrujete pod sebou. Je ale potřeba počítat s vysokou konkurencí i vysokými cenami produtků, které jejich prodej stěžují.

Pokud bychom měli shrnout veškeré poznatky, které jsme při tvorbě článků zjistili, jedná se o opravdu velice kvalitní produkty s množstvím nadstandardních funkcí. Výhodou je jejich dlouhá životnost i možnost předvedení funkcí přímo u vás doma. Otázkou ale zůstává, zda opravdu stojí za tak vysokou cenu a nenajdete srovnatelné konkurenční produkty levněji.

Zdroje: https://www.vorwerk.cz/, https://www.emimino.cz/diskuse/vysavac-worverk-7881/, https://www.emimino.cz/diskuse/vysavac-vorwerk-7918/, https://www.modrykonik.cz/forum/zarizeni-domacnosti-dvora-i-zahrady/thermomix-mate-zkusenosti-2/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *