VÚB spořicí účet bez limitů recenze a zkušenosti

9 komentářů a zkušeností: VÚB spořicí účet bez limitů recenze a zkušenosti

✅ Maximální roční úrok6,15 % p.a.
✅ Poplatek za zřízení0 Kč
✅ Poplatek za výběr0 Kč
✅ Minimální počáteční vklad0 Kč
✅ Interval připisování úrokůdenně
✅ Sjednání onlineANO
✅ Zřízení produktuzdarma
✅ Pásmové úročeníNE
VÚB spořicí účet základní informace

VÚB spořicí účet recenze

VÚB spořicí účet je nejvýhodnější spoření s úrokem 6,15% bez omezení výše vkladu. Úroky se připisují každý den. Založení účtu je možné online a je zdarma.

Věříme, že klienti ocení úrokovou sazbu přesahující šest procent, která je spíše výjimečná. Spoření bez limitů má však nespornou výhodu okamžitého přístupu k financí

Martin Techman, člen představenstva VÚB

VÚB recenze

VUB spořicí účet

VÚB je druhá největší slovenská banka s více než jedním milionem klientů. Působí na třinácti evropských trzích. Kód banky: 0200, SWIFT kód: SUBASKBX.

Spořicí účet úroky a pásmové úročení

Na spořicím účtu je úrok 6,15 % p.a. pro celou výši vkladu bez pásmového úročení. Minimální vklad je 0 Kč. Vklady jsou dostupné ihned.

Spořicí účet poplatky

 • Vedení účtu: zdarma
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč

Jak založit VÚB spořicí účet?

Spořicí účet si můžete založit také online. K založení je třeba mít u sebe dva doklady totožnosti. Vaše prostředky pak vložíte bezhotovostně na účet VÚB sběrného účtu v CZK. Vklad v hotovosti není možný. VÚB spořicí účet můžete sledovat na adrese https://inbiz.vub.sk, v rámci účtu jsou k dispozici také mobilní aplikace pro App store a Google play. Vše ale pouze ve slovenském jazyce.

VÚB banka má v Česku firemní pobočku a sběrný účet v korunách. Pokud se chcete vyhnout 19% slovenské dani z úroků je potřeba vyplnit ještě navíc Žádost o vydání potvrzení o daňovém domicilu a odevzdat jej na svém finančním úřadě. Ke kterému územnímu pracovišti patříte, lehce zjistíte. Stačí zadat na stránkách finanční správy PSČ či název vašeho bydliště či sídla

Co je třeba předložit pro vydání potvrzení o daňovém domicilu?

 1. Doklad totožnosti
 2. Vyplněná žádost
 3. Kolková známka v hodnotě 100 Kč
 4. Potvrzení se vydává pouze na určité období
 5. FÚ je povinnen potvrzení dodat do 1 měsíce

Potvrzení od vašeho FÚ pak pošlete zpět do banky online a tím pádem váš spořicí účet nebude podléhat slovenské dani ze zisku 19% ale pouze té české 15%.

V případě, že Prohlášení nebude dodáno, bude vyplacený úrok z Vašeho vkladu zdaněn podle platné legislativy SR, zákona o dani z příjmů, která v současnosti činí 19 %.

vub.cz

Nejčastější dotazy

Jsou mé vklady pojištěny?

Ano, vklady jsou pojištěny do výše 100 000 EUR.

Je možné založit spořicí účet online?

Ano, vyřízení spořicího účtu je možné online zdarma.

Jak jsou vklady úročeny?

Vklady jsou úročeny denní úrokovou sazbou.

Co je potvrzení o daňovém domicilu a proč ho musím dodat bance?

VÚB je slovenská banka s českou pobočkou. Díky dodání potvrzení se vyhnete dvojímu zdanění zisků z vašich úroků.

VÚB spořicí účet zkušenosti

Aktuálně nejsou bohužel na internetu k dohledání žádné relevantní zkušenosti se spořicím účtem od VÚB. Buďte první a podělte se s námi o váš názor na tento produkt v komentářích pod recenzí.

TIP: Nejvýhodnější spořicí účty

Výhody

 • vysoký úrok na spřicím účtu
 • bez omezení výše vkladu
 • pojištění vkladů do 100 000 EUR
 • bez pásmového úročení, vysoký úrok na celou vloženou částku

Nevýhody

 • jedná se o pobočku slovenské banku
 • bez sítě poboček
 • neumožňuje okamžité platby
 • nutnost splnění podmínky daňového domicilu
 • nemoderní internetové bankovnictví
3.4/5 - (5)

9 vašich komentářů a zkušeností: VÚB spořicí účet bez limitů recenze a zkušenosti

 1. Banka chaosu, polopravd a konstruktivnosti! Poskytují se zde odlišné informace na Webu, ve smlouvách a na infolince a tak přijít jen na pragmatický způsob jak vlastně z ČR na svůj účet vedený vlastně v SK převést peníze bez poplatku je pro silné nervy. Navíc něco jiného je uvedeno ve „tvrdých faktech“ tedy ve smlouvách k účtu a něco jiného je praxe. Na zlínské lince vám sdělí, že účet je veden v ČR v korunách a převody na něj jsou zdarma, ale ihned jak uděláte smlouvu je tam SK účet! Pak vám zase začnou vysvětlovat toho krále chaosu v podobě posílání peněz buď přímo na tento účet což je snad jako jediná banka v okruhu 300 km zpoplatněno jako SEPA platba a nebo přicházet na jejich výmysl v podobě sběrného účtu, číslo tohoto účtu hledáte jako Sherlock atd. Jestli nemáte co dělat a chcete si zahrát člověče nezlob se, tak tato banka je ta pravá….

  1. Pekný deň, zastupujem VÚB banku a chcel by som zareagovať na Váš komentár. Naša infolinka a emailová adresa pre klientov stále k dispozícii. Pravidlá založenia účtu sú veľmi jednoduché a žiadne poplatky za prevody neplatíte aj napriek tomu, že tam vystupuje slovenský účet. VÚB má totiž firemnú pobočku v Prahe a má licenciu ČNB, čiže akýkoľvek prevod z VÚB do inej českej banky v pozadí prebieha ako medzi dvoma českými bankami. Ak by ste mali akékoľvek otázky, pokojne sa na nás obráťte. S pozdravom, Dominik Miša

 2. V základních informacích na stránkách VÚB není uvedena podstatná informace, že účet je veden na Slovensku.

  Kromě přílohy o daňovým domicilu nic jiného neindikuje, že peníze jsou poslány na Slovensko. VÚB má pobočku v Praze, klient může snadno mít pocit, že účet je otevřen zde.

  Navíc chci upozornit, že daňový domicil ke stažení na stránkách VÚB odmítl FÚ ČR v našem bydlišti přijmout pro neaktuálnost a požádal nás o vyplnění nového podrobnějšího daňového domicilu.

  Informovanost o tomto produktu považuji ze strany VÚB za klamavou reklamu. Heslo VÚB „jednoduché kroky, které zvládnete během 10 minut a spoříte“ vůbec neplatí. Splnění všech formalit (domicil, vyplnění daňového přiznání fyzických osob a zjištění všech náležitostí) místo 10 minut trvá s nadsázkou možná 10 hodin. Kdo si nechá dělat daně v zaměstnání možná bude nemile překvapen, když si nakonec bude muset vypracovat daňové přiznání fyzických osob sám.

  1. Domicil je možné si stáhnout na strankách daňové správy.

   Nikdo nikoho nenutí si účet u VÚB založit a každý si snad nejdříve zjistí relevantní informace na webu, kde se dozví, že jde o slovenskou banku.

   Jak jsem psala, ze mou osobu spokonost.

 3. Tak som si to skusil posledni dva mesice. Infolinka je sice nonstop ale kdykoli i pocas dne tam volam na 5x nez se dovolam, jinak mi proste zvednou a trisknou telefon.

  Co mne ale realne stve je ze zavadeji na urocich. Uvadeji sice denne uroceni, ktere i pripisuji .. ale jenom v pracovni dny. Uroky za nepracovni dny uplne preskakuji a nepripisujou se ani dodatecne jak je psanu na webu. Dostanete tedy penize za 1 z 365 dni ale dostanete je jenom 250 krat. Diki tomu je realny urok kolem 4.5% co je tedy na CR nic extra.

  Na muj dotaz jak je to mozny zatim nemam odpoved 🙂

  1. Dovolím si nesouhlasit. Mám účet od 04.01.2023 a úrok je připsán za KAŽDÝ kalendářní den. Máte pravdu, že úrok není připisován každý den, ale je skutečně připsán za každý den (den připsání platby není úročen – asi , že prostředky nebyly na účtu 24 hodin). Teď jsem zkontrolovala od 04.01.2023 – za leden byl úrok připsán 27x, za únor 28x a březen 31x.
   K dodání domicilu jsem byla vyzvána. Po dodání domicilu mi byla „slovenská“ srážková daň 19 % vrácena cca do 7 dnů (ačkoliv lhůta činí 60 dnů), aniž bych žádala.
   Do VÚB jsem telefonovala 2x a dovolala jsem se napoprvé.
   Za mě spokojenost.

 4. Účet jen pro vybrané, založení účtu nedokonceno, operátoři poradili jak dál, neuspesne, při dalším dotazu mi bylo sdeleno, že to takto nejde (jak sami poradili) a že tedy účet založit v mém případě nelze (datum vydání op byl mimo jejich parametry, což je zrovna něco, co člověk sám nemůže ovlivnit). Mám si najít jinou banku. Zajímavé reseni

 5. Dnes jsem zkusil založit „Spoření bez limitů“. Prošel jsem bez problémů první tři kroky až při čtvrtém – ověření totožnosti na mě juklo okno „vyfoťte web kamerou svou tvář zepředu i z profilu a odešlete“.
  WEB kameru nemám. Zavolal jsem na linku pomoci a dověděl jsme se, že když nemám WEB kameru, tak mi není pomoci protože to jinak nejde.
  Tato záludnost bohužel není nikde, ani v tété dikuzi uvedena.

 6. Přečetl jsem si tuto recenzi a zoufale špatné vyjádřeni VUB které mě definitivně odradilo od založení učtu u této banky .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *