BrainActive recenze – opravdu zlepšuje paměť a soustředění?

Moderní doba je velmi náročná na soustředění a hbité myšlení. Pokud se nám něčeho z toho nedostává, případně se o slovo hlásí také únava, pak obvykle sáhneme po kávě. Ta sama o sobě však nemusí působit dostatečně. A právě proto byl vyvinut přírodní doplněk stravy BrainActive

BrainActive je tvořen pečlivě zvolenou kombinací 13 přírodních látek, zvolených tak, aby působily příznivě především na paměť a soustředění a dodávaly svým uživatelům nezbytnou energii. Staví na principech čínské medicíny a kombinuje je s poznatky současné vědy. Výrobcem je společnost ADVANCE nutraceutics s.r.o., která již na našem trhu působí řadu let.

13 složek pro vaši paměť a soustředění

A co vše výrobci do tohoto produktu ukryli? Seznam aktivních látek je velmi působivý.

Aktivní látky v přípravku BrainActive

 • Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný)
 • Schizandra
 • Cordyceps
 • Kofein
 • DMAE
 • Ženšen
 • Paulinie nápojná – guarana
 • Taurin
 • Brahmi (Bacopa)
 • Eleutherococcus
 • Vitamín B5
 • Vitamín B6
 • Rhodiola rosea

Jak působí na naše tělo

Na první pohled se může zdát toto množství přehnané, ovšem pokud se podíváte na podrobné působení jednotlivých složek, uvidíte, že každá tu má své místo.

Jaké složky obsahuje přípravek BrainActive

Jde o kombinaci 13 přírodních látek, které působí ve vzájemné synergii: ginkgo biloba (jinan dvoulaločný), schizandra, housenice čínská (Cordyceps sinensis), kofein, DMAE, ženšen, paulinie nápojná – guarana, taurin, brahmi (bacopa), eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus), vitamín b5, vitamín b6 a rozchodnice růžová (Rhodiola rosea).

Náš tip: Idealica recenze – opravdu účinné kapky na hubnutí?

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba)

Hlavní účinek: Podpora paměti, podpora kognitivních schopností (učení), podpora mentálního výkonu.

Používá se především při poruchách paměti, k léčbě astmatu a kašle, proti Alzheimerově chorobě a při zažívacích potížích.

Klanopraška čínská (Schisandra chinensis)

Hlavní účinek: Podpora odolnosti organismu vůči stresu.

Pomáhá při stresu, podporuje trávení a má také velmi dobře zdokumentované povzbuzující účinky. Při správném dávkování zahání pocit únavy a urychluje regeneraci organismu.

Housenice čínská (Cordyceps sinensis)

Hlavní účinek: Synergické působení.

Používá se především při poruchách paměti, zahání pocit únavy a urychluje regeneraci organismu

Kofein

Hlavní účinek: Povzbuzení, synergické působení.

Kofein je nejrozšířenější droga na světě. Probouzí bdělost a jedním dechem také dočasně oddaluje únavu.

DMAE (dimetylaminoetanol)

Hlavní účinek: Synergické působení.

Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus) – sibiřský ženšen

Hlavní účinek: Zvýšení energie, podpora kognitivních schopností (učení).

Má protizánětlivé účinky, zvyšuje imunitní funkci, podporuje fyzický výkon, zvyšuje vitalitu. A celkově stimuluje metabolismus.

Náš tip: Wobenzym recenze – při jakých stavech pomáhá?

Taurin

Hlavní účinek: Synergické působení, dodává energii.

Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri) alias brahmi

Hlavní účinek: Podpora paměti, podpora odolnosti organismu vůči stresu, podpora kognitivních schopností (učení), podpora mentálního výkonu.

U nás se pěstuje často jako balkonovka. Málokdo však ví, jaké další působení má. I ona má své léčebné základy v čínské medicíně. Využívá se na posílení nervové soustavy a užívá se i jako mozkový stimulant. Lidem prý umožňuje lépe zvládat stresové situace a deprese. Podle mistrů čínské medicíny také umí uklidňovat mozek a osvěžuje mysl.

Ženšen pravý (Panax ginseng)

Hlavní účinek: Podpora paměti, zvýšení energie, podpora kognitivních schopností (učení), podpora mentálního výkonu.

Vitamín B5 (kyselina pantothenová)

Hlavní účinek: Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Vitamín B6 (pyridoxin)

Hlavní účinek: Synergické působení.

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea)

Hlavní účinek: Podpora odolnosti organismu vůči stresu, podpora mentálního výkonu.

Zvyšuje sexuální vitalitu, napomáhá správné funkci mozkové kůry, zvyšuje celkovou imunitu a velmi dobře působí proto stresu a depresi.

Paulinie nápojná (Paulinia cupana) – guarana

Hlavní účinek: Podpora paměti, zvýšení energie, podpora odolnosti organismu vůči stresu, podpora mentálního výkonu.

Guarana pochází z Jižní Ameriky, a byla užívána domorodci pro podporu psychické a fyzické vitality. Užívá se ke stimulaci centrální nervové soustavy a k potlačení depresí a nervového vyčerpání. Velmi dobře také dokáže oddálit únavu a udržet pozornost a bdělost.

Náš tip: FatFix recenze – přípravek pro efektivní hubnutí, nebo další podvod?

Množství účinných látek v přípravku Brainactive

Účinná látkaMnožství účinných látek v jedné kapsli
Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri) – brahmi100 mg
Paulinie nápojná (Paulinia cupana) – guarana100 mg
Taurin50 mg
Kofein50 mg
Eleuterokok (Eleutherococcus senticosus) – sibiřský ženšen30 mg
Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba)20 mg
Ženšen pravý (Panax ginseng)20 mg
Klanopraška čínská (Schisandra chinensis)20 mg
Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea)20 mg
Housenice čínská (Cordyceps sinensis)10 mg
DMAE (dimetylaminoetanol)10 mg
Vitamin B5 (kyselina pantothenová)3 mg (50% RHP*)
Vitamin B6 (pyridoxin)1 mg (71% RHP*)

RHP*: Referenční hodnota příjmu

Jak se BrainActive užívá

Doporučené dávkování je 1 kapsle 1-2krát denně. Kapsle jsou měkké a dobře se polykají. Přípravek BrainActive užívejte nejlépe ráno před jídlem (nebo jako prevenci žaludečních potíží spolu s ním), nebo v průběhu dne, a to vždy podle potřeby. Nezapomínejte ani na dostatečný příjem tekutin kapsle zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Recenze od uživatelů

A jaký názor mají na tento přípravek lidé, kteří již měli možnost BrainActive vyzkoušet? Sesbírali jsme recenze z nezávislých zdrojů (tedy nikoliv z oficiálních stránek výrobce a prodejce, kde nemusí být úplně relevantní).

Používám jako stimulant při zkouškách. Učení jde lépe a dokážu u toho déle vydržet. Zázraky nečekejte, ale výrazné zlepšení ano.“

Simča

Tabletky mi doporučil kolega, který se už nemohl dívat na to, jak usínám v práci a jsem úplně mimo, páč mi doma mimčo nespí, všechno mi opakovali dvakrát, při řízení auta jsem nehorázně zmatkovala. Vzala jsem je zkušebně, nemám zrovna vrtuli, ale všechno jde s nadhledem, lepší nálada, žádná hysterie z nevyspání, auto pohoda – zvládám vše mnohem lépe a klidněji a s dobrou náladou, určitě objednám znovu.“

Ověřený zákazník, Heureka

Učím na základní škole a občas to bývá o nervy. Tuto práci mám ráda, ale je opravdu hodně náročná. Dlouho jsem hledala možnost, jak se psychicky “posilnit” a káva už nepomáhala. Zkusila jsem díky menšímu doporučení od mé dcery, která ho využívá při zkouškách a nemůžu si stěžovat. Cítím se více energická a psychicky odolná. Každému komu hrozí vyhoření, doporučuji!“

Petra Šrejtrová

BrainActive recenze – kde koupit

Tento produkt můžete pořídit oficiálních stránkách výrobce Advance nutraceutics za cenu 389 Kč korun. V balení se nachází 60 tablet, takže jedna vychází asi na 6 Kč. Pokud tedy budete užívat maximálně 2 tablety denně (což je doporučená dávka), dostanete se na 12 Kč. Přírodní doplněk stravy BrainActive je ovšem k dostání i v některých lékárnách, tam však už jeho cena nemusí být tak výhodná.

Náš tip: Bylinné kapky Gynex – recenze. Jak je hodnotí uživatelky?

Jak se užívá přípravek BrainActive

Doporučená maximální denní dávka je 1 kapsle jednou až dvakrát denně podle potřeby. Lze ji použít místo ranní kávy (konzumace je doporučena nejlépe před jídlem nebo spolu s ním), nebo v průběhu dne podle potřeby. Želatinové kapsle jsou měkké a dobře se polykají.

Upozornění k užívání BrainActive

Výrobce ovšem varuje před užíváním přípravku BrainActive některé skupiny lidí. Následující řádky jsou převzaty přímo od oficiálních prodejců.

Není vhodné pro děti a mladistvé, těhotné a kojící ženy. Neužívejte při známé přecitlivělosti na některou ze složek produktu. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není učeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou stravu a zdravý životní styl.

V případě potřeby se o vhodnosti užívání poraďte s Vaším lékařem nebo lékárníkem. Skladujte v temnu a suchu při teplotě do 25 °C. Ukládejte mimo dosah dětí. Neobsahuje lepek. Obsahuje kofein – není vhodné pro děti a těhotné ženy (kofein 72mg/kapsle). Doplněk stravy.

My však musíme vyzdvihnout především to, že u tohoto přípravku nebyly zaznamenány žádné kontraindikace s léky. Nemusíte tedy jeho užívání konzultovat s lékařem v případě, že dlouhodobě užíváte nějaká léčiva (i když to samozřejmě nemůže uškodit). A v želatinových kapslích nenajdete ani žádné nevhodné plnicí složky apod. Důkazem je kompletní složení:

Kompletní složení přípravku BrainActive: Bacopa monnieri (brahmi) 100 mg, guarana 100 mg, kofein 50 mg, taurin 50 mg, eleutherococcus 30 mg, ginkgo biloba extrakt 20 mg, rhodiola rosea 20 mg, schizandra 20 mg, ženšen 20 mg, DMAE 10 mg, cordyceps sinensis 10 mg, vitamín B5 3 mg (50% RHP), vitamín B6 1 mg (71% RHP). *RHP = referenční hodnota příjmu. Dále želatina. Bez lepku. Obsahuje kofein – není vhodné pro děti a těhotné ženy (kofein 72mg/kapsle).

Je třeba také zmínit, že výrobu přípravku neodmyslitelně provází spolehlivá vstupní kontrola surovin a rovněž i výstupní kontrola kvality (vše se řídí podle mezinárodně uznávaných přísných podmínek HACCP)

Výhody a nevýhody přípravku BrainActive

A jak shrnout pozitiva a negativa tohoto produktu? Pokud chcete mít vše čistě a přehledně, podívejte se na tyto body:

Pozitiva přípravku BrainActive

 • kvalitní suroviny s certifikovaným původem
 • podpora energie
 • rychlý nástup účinku
 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • širokospektrální přírodní složení přípravku
 • podpora odolnosti organismu vůči stresu
 • podpora paměti
 • oddaluje únavu a probouzí bdělost
 • bez různých náhrad a přísad
 • 100% přírodní složení
 • žádné nežádoucí účinky
 • podpora schopnosti soustředění
 • podpora duševní výkonnosti
 • podpora kognitivních funkcí
 • pomáhá proti vyčerpání
 • neobsahuje lepek
 • spolehlivá vstupní kontrola surovin a zároveň také výstupní kontrola kvality (podle přísných podmínek HACCP)
 • nebyla zaznamenána nesnášenlivost s běžnými léky

Negativa přípravku BrainActive

 • není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy
 • není vhodné ho užívat před spaním
 • pro někoho je nevýhodný obsah kofeinu

Náš tip: Wow Tea recenze – fungují čaje pro hubnutí a detoxikaci těla?

A jak celou recenzi shrnout? Díky obsahu čistě přírodních složek je přírodní doplněk stravy BrainActive vhodný opravdu pro kohokoliv. Neinteraguje s léky a nehrozí u něj vedlejší účinky. Z recenzí na internetu se však lze dočíst, že někteří lidé po něm občas trpí bolestmi hlavy, případně ho nemohou kombinovat s pitím kávy.

Objevují se ovšem i názory, podle nichž se jedná o nefunkční placebo. Není tedy záruka, že bude právě na vás působit. Ovšem vzhledem k tomu, že kladné recenze jednoznačně převažují (a to i z nezávislých zdrojů), pak si myslíme, že za zkoušku určitě nic nedáte. Naopak, můžete jen získat.

Zdroj: https://superzdrave.cz/recenze-brainactive-zlepsi-pamet-koncentraci-doda-energii/, https://www.recenzin.cz/brainactive-recenze/, https://www.lekarna.cz/advance-brain-active-pamet-koncentrace-energie-60-kapsli/, https://www.perfektnipostava.cz/brainactive-recenze/

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *