Co je Hangouts?

co je hangouts

Komunikační platformy dnes bezpochyby patří mezi nejvyhledávanější a nejpoužívanější internetové služby. Jednou z takových služeb je i projekt Hangouts. Prozradíme vám, co služba Hangouts je i jak je to s jejím koncem.

Co je Hangouts?

Hangouts je komunikační služba společnosti Google. Již od roku 2013 svým uživatelům zprostředkovává videohovory a chat napříč různými zařízeními i operačními systémy. Podobně jako u konkurenčního Messengeru, WhatsAppu nebo Skypu stačí, když si vy i osoba, se kterou si chcete psát nebo volat, do počítače/telefonu nainstalujete danou aplikaci a můžete začít bezplatně komunikovat.

Podmínkou je pouze nainstalovaná aplikace, případně webová aplikace, vlastní Google účet a připojení k internetu. V případě, že k e-mailové korespondenci využíváte Gmail si tak nemusíte zakládat žádný nový účet.

Hangouts je pak také součástí prostředí Gmailu a v mnoha případech ho v telefonech či tabletech najdete předinstalovaný již od výrobce.

Hangouts, Google Chat a Google Meet: v čem je rozdíl?

Od roku 2017 je aplikace Hangouts prioritně určena k osobnímu použití. Ve stejném roce totiž Google představil Hangouts Chat (dnes Google Chat) a Hangouts Meet (dnes Google Meet), dvě platformy dostupné pouze pro platící zákazníky – uživatele GSuite (dnes Google Workspace). Přičemž Google Chat představuje alternativu k Microsoft Teams nebo platformě Slack a Google Meet alternativu ke Skypu nebo platformě Zoom.

Později Google změnil svou politiku a služby Google Chat a Google Meet začal uvolňovat i pro neplatící uživatele. Platformu Hangouts naopak plánuje zcela ukončit, přičemž by ji měly nahradit právě dříve zmíněné dvě aplikace/služby.

Uživatelé Hangouts jsou tak již nějakou dobu upozorňováni na konec této platformy a naváděni k přechodu na Google Chat a Google Meet, přičemž Google umožňuje relativně snadný přenos všech konverzací a dalších dat. Na oplátku slibuje bohatší funkcionalitu i širší možnosti využití, kupříkladu zvýšený limit pro maximální počet účastníků hovoru.

Zdroje: Google Support, Google Blog

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *