Co je Starlink a jak funguje?

co je starlink

Elon Musk patří v posledních několik letech mezi nejvýraznější osobnosti technologického světa. Proslavil se zejména díky automobilce Tesla, úspěch však sklízí i jeho společnost SpaceX, která působí v aerokosmickém průmyslu. Významným počinem SpaceX je kromě jiného také projekt Starlink, co to je a jak jejich produkt funguje?

Co je Starlink?

Starlink je satelitní konstelace a projekt společnosti SpaceX, který poskytuje satelitní připojení k internetu. Na rozdíl od konkurence SpaceX satelity umisťuje na nižší oběžnou dráhu Země, čímž dosahuje mnohem nižší latence a eliminuje tak největší nevýhody satelitního internetu.

Hlavní výhodou internetového připojení projektu Starlink je rychlý internet, dostupný po celém světě. Konkuruje tedy drahým poskytovatelům, kteří nabízejí pomalé připojení a cílí na oblasti, kde doposud nebylo zavedeno optické připojení.

První satelity byly na oběžnou dráhu vyslány v roce 2018, přičemž je poslední mise naplánovaná na rok 2027. Přesto si již nyní můžete ověřit, zda mezi pokryté oblasti patří i vaše okolí a Starlink si na oficiálních stránkách objednat.

Jak funguje Starlink internet

Princip fungování internetového připojení projektu Starlink je postavený na přijímači (terminálu) a vysílači (satelitu). Terminál, tedy anténu a router, obdržíte po zaplacení poplatku, zapojíte ho do zásuvky a umístíte na místo s volným výhledem na oblohu.

Terminál následně nakonfigurujete prostřednictvím mobilní aplikace. Jakmile je terminál nakonfigurován, tak se vždy automaticky připojí k nejbližšímu satelitu, abyste měli k dispozici to možná nejlepší připojení. Kromě pozice satelitu pak kvalitu připojení ovlivňují i další aspekty, například déšť nebo oblačnost.

Zdroj: https://www.digitaltrends.com/computing/what-is-starlink/

1/5 - (3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *