Co je Tinder a jak funguje? Negativní vliv na lidi

Slyšíme o něm ve filmech a seriálech, od svých známých nebo se čím dál častěji stává i hlavními tématy nejrůznějších článků. Tinder je zkrátka, ať chceme nebo ne, neustále kolem nás. Pokud vás ale doteď úspěšně míjel, prozradíme vám vše, co o Tinderu potřebujete vědět.

Co je Tinder?

Tinder by se dal nejlépe popsat asi jako seznamovací aplikace. Funguje již od roku 2012, během této doby si ale získal miliony uživatelů po celém světě. Ke svému fungování využívá Tinder geografické polohy a sociální síť Facebook.

Kdo provozuje Tinder?

Tinder rozhodně nepatří mezi původně české seznamky, provozovatelem Tinderu pro země EU je MTCH Technology Services Limited, irská společnost s ručením omezeným. Ta sídlí v Dublinu a má základní kapitál – 1 000 000 €.

Náš tip: Srovnání nej českých seznamek

Jak funguje Tinder?

Aplikace Tinder je možná tak oblíbená právě pro svou jednoduchost. Zaregistrujete se, vyplníte pár údajů, přidáte fotky a už swipujete. 

Budou se vám totiž na základě zadaných preferencí zobrazovat profily vhodných protějšků, kterým dáváte správným směrem posunutí fotky najevo, zda se vám líbí. Swipnete-li doleva, profil jen zahodíte, swipnete-li doprava, dáte protějšku najevo, že se vám zalíbil.

A uživateli, kterého jste swipli doprava, se váš zájem ukáže. Pokud mu padnete do oka, může swipnout také vpravo a nastane shoda – v Tinder jazyku “match”, která vám otevře dveře ke společné komunikaci nebo třeba rovnou k naplánování rande. 

Na jakém zařízení můžu Tinder používat?

Tinder je znám zejména jako mobilní aplikace, využívat ho můžete ale také online na webu, kde se stačí přihlásit stejnými údaji jako v apce. 

Pro koho je Tinder určený?

Tinder nemá téměr žádná omezení, minimální věková hranice je 18 let. Asi vás ale nepřekvapí, že na Tinderu najdete převážně mladší generace ve věku od 20 do 35 let

Co a koho na Tinderu najdete 

Původně byl Tinder vyvinut jako seznamovací aplikace pro vysokoškolské studenty, určitě to ale už neznamená, že byste zde našli zejména vzdělané uživatele. 

Přestože Tinder často slouží ke zvyšování sebevědomí, je stále ještě nejvíce vnímán jako aplikace zaměřená na krátkodobé románky, povyražení a zkrátka na sex. Stejně tak se zde ale najdou uživatelé, kteří na Tinderu zkoušejí najít vážný vztah.

Náš tip: Recenze seznamky eDarling – najdete zde partnera?

Pozor na podvodníky

Na Tinderu svou identitu schováváme za často několika filtry upravenou profilovou fotku. Pokud chcete mít jistotu, že si opravdu píšete s tím, za koho se uživatel vydává, vybírejte profily označené symbolem modré fajfky. Jen ty jsou skutečně ověřené na základě autentické fotografie.

Možná jste na Netflixu všimli dokumentárního filmu Podvodník z Tinderu, který byl natočen na základě reálné události. Proto je určitě nasnadě určitá obezřetnost – stejně jako na všech seznamkách.

Náš tip: Recenze seznamky Elite Date. Vyplatí se členství?

Placené verze Tinderu – Plus, Gold a Premium

Základní verze Tinderu je zcela zdarma, pokud byste to ale chtěli rozjet v trošku větším měřítku, můžete si zaplatit jeden ze tří VIP tarifů.

Tinder Plus

… vám umožní neomezený počet lajků, funkce Passport vás propojí s lidmi z celého světa a funkce Rewind zase umožní návrat do minulosti, kdy budete moci změnit směr svého swipnutí.

Tinder Gold 

… obsahuje stejné možnosti jako Tinder Plus, navíc ale máte k dispozici také:

  • Zlatý lajk – všechny, kteří vás swipli doprava, vidíte na jednom místě.
  • Super lajky zdarma každý měsíc – 3x měsíčně můžete zvýšit svůj potenciál na propojení.
  • 1 boost měsíčně – 1x měsíčně se na 30 minut můžete stát jedním z top profilů ve své lokalitě.

Tinder Platinum

… nejvyšší VIP tarif Tinderu, ve kterém máte kromě všeho z Tinderu Plus a Gold také:

  • Možnost přidat ke každému Super lajku zprávu .
  • Prioritní lajky – pokud dáš někomu lajk, uvidí jej rychleji než od ostatních uživatelů.

Proč zde neuvádíme ceny tarifů? Protože jsou individuální. Muži platí více než ženy. Starší platí mnohem více, než mladí. Samozřejmě existují i jinde různé podpory a slevy pro nízkopříjmové skupiny (studentské a důchodcovské slevy). Otázka je ale jak moc morální je účtovat stejnou službu osobě, která je o pár let starší (29 vs 35, apod.).

Tinder a jeho stinné stránky

Průměrný muž nemá bez placeného tarifu šanci

V současné době se objevují čím dál častější názory, že Tinder není ve skutečnosti primárně seznamovací aplikace, ale aplikace zaměřená vydělávání na osamělých osobách (především mužích). Bez placené verze se průměrně vypadající a vydělávající muž nedostane téměř k žádným spojením. Naopak bohatí a dobře vypadající muži mají v této aplikaci nastaven „easy mode“. Unikly statistiky, kde většinu spojení dostává 2 % mužů.

Existuje podezření, že Tinder cíleně postupně omezuje dosahy u předplatného a tlačí uživatele do vyššího a vyššího tarifu, abyste měli podobnou dostupnost spojení, jako u předchozího nižšího tarifu.

Pokud by bylo cílem Tinderu vytvářet dlouhodobé a fungující vztahy, pak by přicházel o spousty platících zákazníků.

Rozbití dlouhodobých vztahů

Snadná dostupnost partnerů nenutí lidi udržovat dlouhodobé vztahy. Pokud někomu partner nevyhovuje, pak otevře aplikaci a může ještě ten den zkusit štěstí s někým jiným. V případě, že mají lidé velký výběr možností, s vysokou pravděpodobností si buď nevyberou nic, nebo si nějakou variantu vyberou a poté ještě dlouho přemýšlí, zda jiná varianta nebyla lepší a zda půjde ještě vrátit a vyměnit za jinou. To platí jak u lidí, výrobků i zboží.

Ženy získávají pocit, že čeká dokonalý a bohatý muž na každém rohu

Ženy si na této aplikaci vybírají pouze to nejlepší zboží. Je to jako supermarket s muži a proto se nemůžeme divit statistice, že většinu lajků dostává cca 2-5 % mužů, zbytek má smůlu. Často mohou tedy ženy propadnout omylu, že na každé rohu je dostupný mladý a skvěle vypadající milionář. To je poté ovlivňuje i v reálném světě, kde je statistika milionářů výrazně nižší než v algoritmem zmanipulované aplikaci.

Máte také zkušenosti s Tinderem? Podělte se o ně s námi a čtenáři v komentářích níže…  

Zdroj: https://tinder.com/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *