Crofungo recenze – zkušenosti, poplatky a riziko

Crofungo je česká investiční platforma umožňující jednoduché investování do firemních úvěrů, které jsou jištěné pomocí nemovitostí. Investor může investovat již od 500 Kč a získá příjem z fixních úroků.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad500 Kč
Poplatky0%
Očekávaný dlouhodobý výnos5-7% p.a.
Splatnost úvěru12 až 36 měsíců
Další funkce
PodporaEmail a Telefon
Možnost vybrat peníze
Rychlé shrnutí nbnk.cz

TIP: Occollo recenze – zkušenosti, poplatky a riziko

Recenze Crofungo

Crofungo funguje na principu P2P tržiště, kde na jedné straně jsou developeři a na druhé straně investoři. Investor může zainvestovat částku do nemovitosti, konkrétně do dluhu jištěného touto nemovitostí. Veškeré peníze pak slouží firmě pro nákup a realizaci daných developerských projektů.

Platforma je určena spíše pokročilým investorům a umožňuje diverzifikaci jeho investičního portfolia. Minimální investice je již od 500 Kč a vložené peníze se úročí fixní částkou po dobu splatnosti, která je obvykle 12 až 36 měsíců. U každé investice jsou uvedeny podrobné informace včetně zajištění, fotografií záměru developera a vlastníka projektu.

Recenze Investown

Za nevýhodu se určitě dá považovat malá nabídka investičních příležitostí a také nízký úrok. Naopak zajímavou možností je pravidelné spoření v rámci balíku dostupných nemovitostí již od 500 Kč měsíčně, nebo možnost pouze jednorázové investice do konkrétní nemovitosti.

Crofungo rizika

Hlavním rizikem investování skrze Crofungo.cz je že nebude úvěrovaný splácet. Nicméně v tomto případě je investor krytý zajištěnou nemovitostí. Ale může se stát, že se ke svým financím dostanete až po úspěšném ukončení vymáhání a následným prodejem nemovitosti.

Jak probíhá investování?

 1. Investor se zaregistruje, ověří účet a pošle platbu do své peněženky
 2. Poté vybere investici, která jej nejvíce zaujala
 3. Po zainvestování se čeká až je vybrána celá částka
 4. Pokud se vybere 100% peněz potřebných na profinancování projektu – posílá Crofungo peníze firmě, která následně projekt realizuje a posílá nám měsíčně úrok investorům
 5. Pokud nedojde k úplnému profinancování, vrací se celý obnos peněz zpátky do peněženky investora.

Crofungo historie

Společnost Crofungo, s.r.o. byla založenou v roce 2018. Ředitelem společnosti je Vladimír Bezděk, který profesně působil 9 let v ČNB a poté 12 let ve vrcholných manažerských pozicích v pojišťovnickém a penzijním sektoru v ČR a na Slovensku.. Crofungo patří investiční skupině RN Solutions, a za rok fungování získalo necelých deset milionů korun od více než stovky investorů.

Crofungo poplatky

 • Vstupní a výstupní poplatek: 0 Kč
 • Předčasné ukončení neni možné

Jak založit účet na Crofungo

1.Přejděte na web Crofungo a klikněte na tlačítko Klientský zóna a Nová registrace– vyplňte základní údaje a ověřte email a telefon

blank

2. Po přihlášení budete vyzvání k doplnění dalších údajů

3.Po dokončení registrace se vám zobrazí nabídka projektů k investování, vyberte projekt který se vám nejvíce líbí a klikněte na tlačítko zainvestovat

blank

Crofungo kontakty

Crofungo zkušenosti

Na Google.com má firma 5 hvězdiček z 5 a celkem 5 recenzí.

Naprostá spokojenost s možností investovat do více projektů na jednom místě. Mohu jen doporučit

Luboš Daniel

Dobrá služba ve finančním sektoru pro ty kdo nemají tolik volných peněz pro jakékoliv investování. Chválím že jde vkládat nižší částky a pravidelně jako u jiných produktů tohohle segmentu jen s tim rozdílem, že tady je ta úroková míra o dost větší – takže jasně jedna z nejvýhodnějších forem spoření.

LT NSS

Nejčastější dotazy

Co je Crofungo a jak funguje?

Crofungo je česká investiční platforma umožňující jednoduché investování do firemních úvěrů, které jsou jištěné pomocí nemovitostí.

Jaké jsou očekávané zisky?

Aktuální zisky u nových projektů se pohybují kolem 5-7% p.a., záleží na investici, kterou si vyberete.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete již od 500 Kč.

blank

Crofungo je česká investiční platforma umožňující jednoduché investování do firemních úvěrů, které jsou jištěné pomocí nemovitostí. Investor může investovat již od 500 Kč a získá příjem z fixních úroků.

Výhody
 • Bez poplatků
 • Nizká minimální investice již od 500 Kč
 • Investováni přímo v Kč
 • Investování do firemních úvěrů se zajištěním
Nevýhody
 • Nízké fixní zhodnocení
 • Není možné předčasně ukončit investici
 • Bez licence od ČNB
 • Potřeba odvést daň ze zisku 15%
 • Malá nabídka nemovitostí

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *