Jak vybrat dárek pro maminku k 50 narozeninám?

50. narozeniny jsou životním jubileem, které si zaslouží nejen nezapomenutelnou oslavu, ale také opravdu speciální dárek. A tím spíše v případě, že abrahámoviny za pár dní čekají vaši maminku. 

Pokud si marně lámete hlavu s dárkem, který by vykouzlil úsměv na tváři, byl provázen nadšením nebo zanechal dojemné vzpomínky, máme pro vás několik tipů na dárky pro maminku k 50 narozeninám… 

Šperkem nebo hodinkami nic nezkazíte

Chcete své mamince věnovat dárek, který bude moci mít každý den u sebe? Vsaďte na zlaté šperky, které si navíc udrží svou hodnotu. Určitě znáte styl své maminky na tolik, abyste se ji trefili do vkusu. 

Pokud si ale nejste jistí, ideálním řešením jsou nenápadné vzory nebo naopak tematické přívěsky se skrytou symbolikou, jako jsou například stromy života, andělé nebo symbol nekonečna, díky kterým dokonale vyjádříte své city k mamince.

Stejně jako šperky se mohou být praktickým dárkem také náramkové hodinky, zejména pokud se jedná o kvalitní kousky světových značek. 

Dopřejte mamince k padesátinám zážitek nebo odpočinek

Ať už se rozhodnete pro společně strávený víkend nebo maminku naopak odešlete na wellness, kde si odpočine od každodenních povinností a celé rodiny, rozhodně neprohloupíte. 

Skvělou inspirací mohou být slevové portály, které jsou plné nabitých balíčků s péčí nebo aktivním odpočinkem – záleží už jen na výši investice, kterou si za dárek můžete dovolit. 

Svou maminku znáte nejlépe a víte, zda dá přednost příjemné masáži, akčnímu výletu do Tater nebo si splní sen a proletíte se společně horkovzdušným balónem. Dárkem pak budou nádherné chvíle a spousta vzpomínek, které můžete využít k dalšímu dárku a například na Vánoce vytvořit mamince fotoknihu z pořízených snímků.

Nepřehlédněte: Jak zabalit dárek? Video návod + DIY eko tipy

Dárky, které chytí za srdce

Chcete pro maminku vytvořit něco jedinečného, dárek díky kterému nezůstane jediné oko suché? Vsaďte na vzpomínky a zapojte celou rodinu. 

Zavzpomínejte společně na chvíle, kdy jste byli malí a projděte celým dětstvím přes pubertu až do dnešní chvíle, kdy už kolem babičky třeba i pobíhají vnoučata. Skvěle vám k tomu poslouží fotografie a troška fantazie – nebo inspirace na Pinterestu a dalších portálech. 

Z fotek můžete vytvořit dojemnou koláž, kterou mamince necháte zarámovat, ale spousta firem nabízí i další personalizované dárky. Různé fotografie tak můžete použít nejen jako fotoobrazy, ale také z nich nechat vyrobit leporela, magnetky, deky nebo si pořiďte velmi originální zážitkovou fotokrabičku.

Pokud je vaše maminka kreativní a ráda maluje, můžete také nechat ze společné fotografie vyrobit plátno pro malování podle čísel, bez předlohy bude výsledek překvapením a mamince pod rukama vznikne jedinečné dílo. 

Může se hodit: Jaké hračky jsou vhodné od 1 roku?

Překvapte maminku oslavou 

Většina maminek v 50 stále ještě chodí do práce a má plno starostí. Nenechávejte tentokrát oslavu na ni, ale uspořádejte akci, na kterou nezapomene. Možná se budete divit, ale oslava bez jakýchkoliv starostí nebo příprav pro ni bude možná tím největším dárkem. A v určitých situacích může vypomoci také při horší finanční situaci. 

Pozvěte celou rodinu, její kamarády a každého, na kom jí záleží. Ať už se sejdete v pronajatém sále, restauraci nebo u vás na zahradě, vžijte se do své maminky a uvědomte si, co má ráda. Přizpůsobte styl celé oslavy i hudbu jejímu vkusu. 

Jako bonus můžete upéct vlastní dort, postarat se o nějaké to překvapení nebo zábavu na večer nebo před oslavou maminku poslat na zkrášlení ke kadeřníkovi či na kompletní proměnu.

Nezapomeňte na květinu

Snad každá maminka si potrpí na krásné květiny. Kytice by u přání nikdy neměla chybět a to ani kdyby jste mamince dali dovolenou v Karibiku. Dárek krásně doplní a můžete do ni přidat vzkaz, který vyjádří vaše city

A nemusíte vždy zůstat jen u karafiátů nebo kytice růží. Domácí květiny v ozdobném květináči vydrží mamince mnohem déle, sáhnout můžete i po něčem méně tradičním, jako je například mandarinka nebo jiný citrus, který bude mamince přinášet nejen radost, ale také chutné plody. 

Hitem v posledních letech jsou pak třeba také řasokoule v dekorativních skleněných nádobách nebo živé mechové a květinové obrazy.

Náš tip: Co jsou to řasokoule a jak se o ně starat?

Jednodušší to pak máte, pokud vaše maminka bydlí v rodinném domku nebo má k dispozici zahrádku. Můžete pak vybírat z okrasných i užitných stromů nebo keřů, které společně zasadíte. 

Složte se mamince na splnění snu

Pokud nejste jedináček, zkuste zapojit i sourozence nebo případně širší rodinu. Zjistěte, co si maminka skutečně přeje a dejte finance dohromady. Než pořizovat několik menších dárků, můžete se mamince složit třeba na nové kolo, větší televizi nebo například letní dovolenou. Záleží jen na maminčiných přáních a vašich finančních možnostech.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *