Tipy na dárky pro kluka ve věku 4 – 6 let

Čeká vás narozeninová párty a netušíte, co by malému oslavenci udělalo radost? Máme pro vás několik tipů na dárky pro chlapce od 4 let, které zůstanou v oblibě až do předškolního věku nebo možná ještě déle.

1. Dárky pro technicky zaměřené chlapce

Máte doma malého konstruktéra nebo mechanika? Vsaďte na technické stavebnice. Patří mezi ně například nesmrtelný Merkur, skvělá je ale také stavebnice s ozubenými koly Georello od Quercetti, chlapce zabaví i složitější kuličkové dráhy nebo stavebnice SEVA Doprava od traktoru až po truck. 

2. Dárky pro předškolní sportovce

Hledáte dárek pro malého sportovního nadšence? Pro ty, kteří rádi s tátou koukají na fotbal, bude nápaditým dárkem dres s oblíbeným klubem. Pro ty, kteří se raději zapojí aktivně můžete vybírat celou řadu sportovního vybavení. 

Pokud při výběru nerozhodují finance, můžete mu do pokojíčku pořídit kvalitní žebřiny, na zdi ale poslouží také levnější basketbalový koš. Na zahradě se malí chlapci vyřádí s fotbalovým míčem nebo brankami, případně můžete na zimu pořídit parádní boby s volantem.

3. Vzdělávací dárky pro předškoláky

Už v předškolním povinném ročníku mateřské školy začíná dětem lehčí výuka. A pak přijde první třída a vzdělávání začíná. Aby pro malé studenty první povinnosti nebyly nuda, můžete pořídit některý z edukačních dárků…

Skvělé jsou interaktivní tabule s mapou světa nebo třeba svítící dětský globus, které jim pomohou pochopit naši planetu. Stejně tak může se získáním informací pomoci Kouzelné čtení od Albi

4. RC modely pro chlapce 4-6 let

A od učení zase k zábavě. Ruku na srdce, kdo z nás někdy netoužil po autíčku či jiném stroji na dálkové ovládání? Jednodušší RC modely zvládnou chlapci v předškolním věku skvěle ovládat. 

Na výběr máte klasická RC autíčka s ovladačem, hitem posledních let jsou také inteligentní vznášecí postavičky s vrtulkou, které ovládáte vlastní rukou. A pokud máte na zahradě bazén, můžete pořídit také RC lodičku, člun nebo dokonce ponorku s kamerou.

5. Dárky pro malé průzkumníky

Máte doma malého astronauta, znalce dinosaurů nebo chemika, kterého uchvátí každý nový objev? Vsaďte na dětský mikroskop, hvězdářský dalekohled pro nejmenší děti nebo pořiďte dětskou vědeckou sadu či laboratoř, ve které prozkoumáte minerály, společně vyzkoušíte chemické pokusy nebo se sestrojíte vlastní sopku.

6. Deskové hry pro předškoláky

Na pexeso už chlapce od 4 do 6 let utáhnete jen málokdy. To je spíše vhodné pro kluky do 3 let. Mnohem více je v tomto věku budou bavit interaktivní společenské hry, jako je například dětský Detektor lži od Alltoys, pro rozvoj slovní zásoby pak skvěle funguje hra Tik Tak Bum Junior a velmi populární jsou pak také postřehové hry typu Dobble.  

7. Čtení pro předškoláky 

Spousta malých chlapců ještě rádo večer poslouchá pohádky od rodičů, můžete tak přijít s novou knížkou. Před klasickým Andersenem ale dejte přednost raději humorným příběhům plným fantastických klukovských dobrodružství a rošťáren.

Tip: Jak motivovat dítě ke čtení knih?

8. Interaktivní kamarádi

Kromě zmíněných RC modelů může předškoláky pobavit také celá řada interaktivních hraček. Zejména pokud se bude jednat o chodící či mluvící roboty nebo transformery, kteří se rychle promění v ještě rychlejší sporťák. Ani v tomto věku ale nepohrdnou vtipným plyšákem, který bude opakovat vše, co mu poví.

Náš tip: Jak zabalit dárek? Video návod + DIY eko tipy

9. Darujte zážitek

Pokud patříte mezi ty akčnější, můžete oslavenci darovat parádní zážitek, který si užijí třeba právě s vámi. Kupte lístky na hokej, darujte vstupenky do blízké ZOO nebo poberte i jeho kamarády a vyražte za zážitkem do laser arény

10. Příprava na školu

Školní potřeby většinou nepatří zrovna k oblíbeným dárkům. Pokud ale víte, že se malý předškolák na svůj první školní den opravdu těší, můžete mu pořídit pouzdro s jeho oblíbeným fotbalistou nebo oblíbeným televizním hrdinou.

11. Kreativní hračky pro chlapce 

Nejen slečny rády tvoří, i chlapci mohou mít umělecké sklony a pak jsou ideálním dárkem pastelky, barvy nebo celé kreativní sady

A pokud vás doma malování moc nebere, zkuste tvořit třeba z plastelíny Play-Doh nebo se zabavte s kinetickým pískem

12. Nesmrtelné Lego

V našich tipech samozřejmě nemůže chybět ani takový evergreen, jako je stavebnice Lego. Baví chlapce i dívky už po generace a navíc skvěle rozvíjí fantazii i jemnou motoriku dětí. Mezi chlapci od 4 do 6 let nejvíce letí série Lego City, Lego Ninjago nebo klasické Lego sety.

13. Oblečení a doplňky

Měkké dárky obecně nepatří zrovna k těm oblíbeným a už vůbec ne u kluků kolem 4,5,6 roku. Výjimkou mohou být již uvedené sportovní dresy nebo módní kousky s jejich oblíbenými hrdiny z pohádek a televize.

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *