Diclofenac Duo složení, recenze a zkušenosti

Pokud trpíte onemocnění páteře nebo kloubů, mohly by se vám hodit zkušenosti s lékem Diclofenac Duo. Lékaři ho na tyto problémy totiž často doporučují. Co o něm vědět a jak ho správně používat?

Jde o lék s protizánětlivým účinkem, který zároveň dokáže zmírnit bolest. Patří do skupiny tzv. nesteroidních antirevmatik. Jeho složení je vytvořeno tak, aby účinek vydržel až 12 až 24 hodin.

Kdy se používá přípravek Diclofenac Duo

Tento přípravek je vhodný pro osoby trpí chorobami kloubů končetin a páteře. Často je indikací pro předepsání tohoto léku například revmatoidní artritida nebo osteoartróza. Použít ho však lze i pro tlumení bolesti při záchvatu dny, k léčbě mimokloubního revmatismu nebo ke zvládnutí problémů souvisejících s bolestivými otoky u poúrazových stavů. Lék Diclofenac Duo se rovněž někdy předepisuje při bolestech doprovázejících gynekologická onemocnění. Může jít například o nejrůznější záněty nebo menstruační bolesti.

TIP: Lipoxal Radical recenze – účinný přípravek na hubnutí? Nebo jen metoda, jak „zhubnout“ všechny vaše peníze?

Co je to artritida?

Jedná se o bolestivé zánětlivé onemocnění kloubů. Může s ní souviset i osteoartróza, což je onemocnění vzniklé opotřebením kloubních chrupavek.

Diclofenac Duo složení

A jaké látky tento oblíbený lék obsahuje? Jeho složení byste měli věnovat zvýšenou pozornost, a to především kvůli možným alergickým reakcím.

Diclofenacum natricum 25 mg, mikrokrystalická celulosa, povidon 25,koloidní bezvodý oxid křemičitý, kopolymer kyseliny methakrylové a methylmethakrylátu 1:1, propylenglykol, mastek, želatina, oxid titaničitý (E 171), indigokarmín (E 132), šelak, oxid titaničitý (E 171), propylenglykol.

Jak užívat Diclofenac Duo?

Maximálním množstvím léku, které je možné užít, jsou 2 tobolky denně. Ovšem obvyklá dávka přípravku je 1krát denně 1 tobolka. Přípravek se užívá během jídla, a to vždy s dostatečným množstvím tekutiny. Užití po jídle zpomaluje nástup jeho účinku.

TIP: Zkušenosti s Tramalem – pozor na závislost! Co je Tramal, jak účinkuje a kdy je jeho užívání v pořádku…

Kdy Diclofenac Duo neužívat

Existuje však poměrně dlouhý seznam kontradikcí, při jejichž výskytu není užívání tohoto přípravku vhodné. A o jaké jde?

 • Alergie (přecitlivělost) na diklofenak nebo jinou složku přípravku,
 • porucha krvetvorby nebo krevní srážlivosti,
 • opakovaný výskyt žaludečních nebo dvanácterníkových vředů nebo krvácení ze zažívacího ústrojí,
 • těžké srdeční selhání,
 • těhotenství (třetí trimestr těhotenství).

A u jakých stavů zpozornět a rozhodně se o nich před předepsáním léku zmínit lékaři? Užívání protizánětlivých léků, onemocnění trávícího ústrojí (např. zánět žaludku, střev, ulcerozní kolitida, Crohnova choroba, žaludeční vředy apod.), porucha funkce jater a ledvin, vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce, užívání léků, které by mohly zvyšovat riziko krvácení nebo vředů na sliznicích zažívacího traktu, první nebo druhý trimestr těhotenství a kojení.

TIP: Jak ležet při bolesti kyčlí? Neležte na zádech, je důležité najít si pohodlné polohy

Diclofenac Duo zkušenosti uživatelů

A jak na tento lék reagují lidé, kteří ho museli z jakýchkoliv důvodů užívat? Podívejte s na reálné zkušenosti pacientů.

Diclofenac, Vám sice může od bolesti ulevit, ovšem já osobně s nim nemám dobré zkušenosti. Od bolesti uleví, to ano. Ovšem s tabletami, jsem měl špatné zkušenosti. Po třech tabletách jsem zvracel a děsně mě bolel žaludek. S kapkami, je to lepší. Ty snáším líp. Je to asi o odolnosti. Nyní od bolesti užívám v případě nutnosti Algifen kapky, nebo Metamizol. Nejlepší je, se těch chemiím obloukem vyhnout. Ovšem, někdy to nejde.“

2kedar, Poradte.cz

Několika násobně levnější produkt o proti reklamovanému voltarenu. pomalejší nástup za ty peníze, pro mě daleko lepší volba než voltaren.“

Ověřený zákazník, Heureka.cz

Diclofenac není nárazový prášek na bolest, ten účinkuje až po delší době, např. když si ho vezmu /jedině po jídle/, tak mi účinkuje až druhý den. Nějakou dobu to vydrží, ale opět ho musím brát s předstihem, když mám před sebou nejakou větší pochůzku abych vydržela. Musíte si dát pozor na ostatní léky co berete, protože se s některými léky nesnáší. Berte ho jedině v nejnutnějším případě. Je taky návykový, beru ho už delší dobu nárazově, ale už mi taky tak nepomáhá jak na začátku.“

Jak, Poradte.cz

Koupil jsem ho na doporučení známého. Pomohl mi velmi dobře – řekl bych, že je mimořádně dobrý.“

Ověřený zákazník, Heureka.cz

TIP: Změny na nehtech a známky zdravotních problémů. Co znamenají rýhy, nebo bílé tečky? Jedna rada a jeden tip na závěr

Co ještě vědět

U žen může užívání Diclofenacu Duo dočasně snížit plodnost. Tento stav se upraví do normálu ihned poté, kdy je lék opět vysazen. Jde však dobré to vědět.

Pokud tedy trpíte bolestivými zánětlivými a degenerativními chorobami pohybového ústrojí (revmatoidní artritida, artróza), a to včetně akutních stavů, může být pro vás lék Diclofenac Duo dobrou volbou. Lékař vám ho ovšem může předepsat i jako doplňkový preparát při těžkých bolestivých zánětlivých infekcích. Jde především ty vyskytující se v ORL oblasti (uši, nos nebo krk) nebo o gynekologické obtíže (záněty vejcovodů či vaječníků). Myslete však na jeho správné užívání během jídla, pak je riziko vedlejších účinků minimální.

Zdroj: https://www.pribalovy-letak.cz/57-diclofenac-duo-pharmaswiss-75-mg, https://www.rodina.cz/nazor16962136.htm, https://www.drmax.cz/zeptejte-se-lekarnika/dobry-den-naco-se-uziva-lek-diclofenac-duo-pharmaswiss-75mg-dekuji

post

4 vašich komentářů a zkušeností: Diclofenac Duo složení, recenze a zkušenosti

 1. Já osobně s práškem Diclofenac nemám dobré zkušenosti. První den mě bolel žaludek jen trochu, další dny při užívání se bolest žaludku zvětšovala, stále to šlo vydržet. Ale čtvrtý den jsem už měl křeče v žaludku a další prášek už si nevzal. Před tím jsem nikdy neměl bolesti žaludku ani jiné problémy se žaludkem. Nyní 4 měsíce po konci užívání se stále potýkám s každodenními bolestmi žaludku. Chápu, že na různé lidi může mít různé účinky, ale mě rozhodně nepomohl.

  1. Taky jsem měl předepsán (AL50) 3x denně jeden s vykřičníkem jen na 3 dny. Pro jistotu jsem poprvé vzal 1 na noc a šel jsem spát. Ráno jsem se probudil jako znovuzrozený. Záběr trval asi 3 dny. Pak jsem pokračoval jen s Novalginem 1x na noc. A po týdnu jsem opět vzal Diclof AL50. A bylo zas dobře.
   Z toho plyne, že se silnými léky je lepší nastavit pomalejší medikaci. Každý jsme jiný.
   Eman

 2. S Diklofenacem DUO mám velmi dobré zkušenosti…používám ho jen na bolest kloubů a to při jídle,asi tak týden…1x denně-večer…ovšem nejlépe je problém konzultovat s lékařem.

 3. Dostal jsem Diclofenac duo 75mg & MYDOCALM a můžu říct že jsem dostal pěkný křeče do střev a zároveň průjem. Léčbu jsem radši přerušil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *