Dotace na výměnu plynového kotle 2023

Aktuální cena plynu 2022

Aktuálně v České republice bohužel neexistuje žádná dotace na výměnu starého plynového kotle. Nicméně v rámci dotačních programů Nová zelená úsporám nebo kotlíkovým dotacím můžete vyměnit váš starý kotel na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy za nový kotel na biomasu, peletková kamna nebo tepelné čerpadlo.

Dotace na plynový kondenzační kotel 2023

V rámci kotlíkových dotací a dotačního programu nová zelená úsporám již není možné čerpat dotaci na plynová kondenzační kotel. Čerpat dotaci bylo možné do 30. dubna 2022.

Vysíláme signál směrem ke všem zájemcům o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti a zároveň informujeme kraje, které je administrují. Přistupujeme k omezení podpory pro plynové kondenzační kotle, a to zcela ve shodě se snahou Evropské komise, která se snaží najít cesty, jak se co nejrychleji zbavit závislosti na ruském plynu. Omezení podpory pro plynové kotle chceme ale žadatelům vykompenzovat právě vyšší podporou pro tepelná čerpadla. Obnovitelné zdroje jsou totiž v daný okamžik – spolu s energetickými úsporami – nejčistší, nejlevnější a nejrychlejší cestou, jak urychlit odklon od drahých fosilních paliv, primárně od ruského plynu,“

ministryně životního prostředí Anna Hubáčková


Dotace na výměnu plynového kotle za tepelné čerpadlo není k dispozici. Vyměnit můžete pouze váš starý kotel na tuhá paliva, případně výměna elektrického vytápění.

TIP: Kotlíkové dotace 2022 – podmínky dotace na kotel

2/5 - (14)

3 vašich komentářů a zkušeností: Dotace na výměnu plynového kotle 2023

  1. Všechny tyto rádoby návody na zdraví jsou pro zdraví nebezpečné.Nemají žádný certifikát zdravotnictví a nezodpovídají za žádné škody na zdraví.Všecny stojí přes 1000 Kč a to vždy s 50ti procentní slevou.Je to hrozba pro každého.

  2. No můj osobní názor je takový že nám lidem nepomůže stát, politici či jakýkoliv jiný ouřada zahřívající židli za dobře placený post. A ať to zaobalí jakkoliv dotace nedotace. 50% lidi na to finance nemá ani zdaleka. Jen se zamyslete, vždy když se něco takového zeleného a sakra výhodného Viz solární elektrárny naskytlo kdo z obyčejných lidí to věděl. Komu dali dotace nebo vůbec to pustili do éteru aby zbytek národa konečně ocenil přínos těchto technologií a příval financí z těchto nevyčerpatelnych zelených zdrojů pro všechny. V tomto zadluženém a vybrakovaném státě je už toho tak prachmálo co by nám kdokoliv mohl slíbit aby to nebyla polopravda nebo jako obvykle jen lež převlečená za výhodnou koupi či jinou blbost. Mě osobně by největší radost udělalo jen se zbavit té prohnilosti a materialismu. Pak by s trochou nadsázky náš druh mohl přežít a vyvinout se v něco víc než (jsme teď.)

  3. Máme přes 20 let starý atmosférický plynový kotel na topení a TUV. Teď nám Pražská plynárenská zvedla zálohy na plyn ze 6.000 na 24.450 Kč. Vláda pořád slibuje dotace na tepelné čerpadlo místo plynu, ale zatím stále čekáme. Nemáme 300 tisíc a více si sami zafinancovat TČ. Asi v zimě zmrzneme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *