EnteroMax recenze – pomáhá tento lék proti průjmu?

Kam chodí císařpán sám? Odpověď na tuto otázku je naprosto jednoznačná a jednoduchá, leč mnozí zvažují, jak ji poskládat slušně. Pokud na toaletu chodíte, stejně jako císařpán, tak je nespíš všechno v pořádku. Jestliže na danou místnůstku musíte utíkat nebo je případný produkt více tekuté konzistence než pevné, nastává problém. Naše recenze na EnteroMax vám prozradí, zda vám právě tento produkt může proti průjmu pomoci.

Tento problém je o to závažnější oč jsou vaše kroky rychlejší a výsledek tekutější. Přidají-li se k úprku i křeče v břiše, horečka nebo zimnice, pak vaše nesnáz nabývá na síle. Průjem můžete obdržet také jako „bonus“ k antibiotikům, protože ta mají nepěknou schopnost zničit nejen ty „špatné“ bakterie, ale bohužel i ty hodné ve střevě. Tento zážitek má dozajista nejeden z vás za sebou.

TIP: Jak zastavit průjem: jak můžete průjem zastavit doma, i kdy byste už měli navštívit lékaře

Probiotika a jejich role při průjmu

Tento cizokrajně znějící název jste již slyšeli. A víte co se za ním skrývá? Probiotikum je živý organismus, který je dodán do potravin a má pozitivně působit na střevní mikroflóru konzumenta.

Mezi probiotika patří například živé jogurty nebo kefíry. Pokud zrovna mléčné výrobky nemusíte nebo třeba nesmíte, je řešením pilulka s probiotiky, kterou lze koupit v lékárně. Stejně jako všude i u probiotik platí, že jsou různé druhy a mají různou sílu.

Tip: Projímavé potraviny, kterým se vyhněte při průjmu

Jak pomáhají probiotika na průjem?

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které se nacházejí v našem trávicím systému a pomáhají udržovat rovnováhu mezi škodlivými a prospěšnými bakteriemi. Tyto prospěšné bakterie pomáhají vstřebávat živiny, bránit před škodlivými bakteriemi a regulovat trávení. Při průjmu se může dojít k narušení rovnováhy mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi v trávicím systému. Užívání probiotik může pomoci obnovit rovnováhu mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi v trávicím systému. Prospěšné bakterie pak mohou díky svému vyššímu počtu mnohem efektivněji bojovat proti škodlivým bakteriím a zkrátit tak nutnou dobu trvání průjmu na minimum.

Jako Usain Bolt aneb kde sehnat pomoc

Párkrát v životě se mi stalo, že jsem si hrála na Usaina Bolta. Proč? No protože jsem na onu místnůstku letěla jako vítr. Jednou to bylo z antibiotik, párkrát z jídla a jednou ani nevím proč.

Totéž občas postihne mého desetiletého syna, i když v jeho případě to už musí být něco, protože jeho střeva nerozhodí jen tak něco (obvykle vyhrávají antibiotika). Manžela vůbec nepočítám, na něm by si vylámala zuby snad i salmonela.

Průjem je však strašákem hlavně pro cestovatele a při pobytech v zahraničí. Ne vždy se stihnete účinně domluvit, i když výraz tváře většinou hovoří za vše. Co si tedy přibalit s sebou, aby tato nepříjemnost co nejrychleji zmizela?

TIP: Jak se zbavit roupů doma přírodní cestou? Co jsou roupi, jak se jich zbavit bez léků a jak dlouho žijí

Jak zastavit průjem aneb recenze na EnteroMax

Ať už babské rady nebo produkty z lékárny – každý preferuje něco jiného. Osobně jsem vyzkoušela jak přípravky na bázi jílu, tabletky, čokoládu, černý čaj no nejspíš z každého něco. Většinou šlo o konzultaci v lékárně, případně s rodinou.

Výsledek byl jak kdy (někdy úspěch, jindy fatální výhra pokračujícího průjmu). Ovšem jednou mi v lékárně místo různých přípravků doporučili právě probiotika. Ovšem ne úplně „obyčejná“, ale pouze s jedním typem bakterie. No přiznávám se, že jsem tomu moc nevěřila.

Co je Saccharomyces cerevisce var.boulardii?

Za tímto jazykolamem se skrývá hlavní obsah tablety EnteroMax. Jedná se o tropickou kvasinku, která je účinným probiotikem. Dávkování EnteroMaxu je 1-2 tablety denně. Toto množství je dostačující k zastavení průjmu. Z vlastní zkušenosti vám to mohu potvrdit. Výhodou je, že prakticky nemá vedlejší účinky a mohou ho užívat i děti od tří let.

TIP: Podélné a svislé rýhy na nehtech – co to znamená? Nehty mohou být závažným ukazatelem nejrůznějších zdravotních problémů

EnteroMax složení: Primární složkou jsou kvasinky Saccharomyces cerevisiae var boulardii. Dále EnteroMax obsahuje tyto látky: bramborový škrob, lyofilizovaná kvasinková kultura, protispékavá látka (hořečnaté soli mastných kyselin), kapsle: hydroxypropylmethylcelulóza, barvivo (oxid titaničitý).

EnteroMax – pozitiva a negativa

EnteroMax není lék v klasickém slova smyslu. Sice si jej můžete koupit jako tabletku, ale není to „uměle“ vyrobená věc.

Výhody přípravku EnteroMax

  1. Je přírodního původu – tropická kvasinka
  2. Zastaví různé typy průjmu
  3. Česká výroba ( EnteroMax Travel je k dostání pod značkou Dr. Max)
  4. Podporuje růst „prospěšných bakterií“
  5. Mohou jej užívat i děti
  6. Neobsahuje laktózu
  7. Obsah kapsle lze vysypat do chladného jídla nebo nápoje

TIP: Předávkování vitamínem B – jak poznat předávkování a co dělat? Podívejte se, kterým druhy vitamínu B je možné se předávkovat a co si v takovém případě počít

Co už tak fajn není

Jako všechny doplňky stravy může mít i EnteroMax pár „nefajn“ záležitostí.

Nevýhody přípravku EnteroMax

  1. Je třeba ho uchovávat v chladničce
  2. Nenahradí pestrou stravu
  3. Nevhodný pro děti do 3 let

A co říci závěrem? EnteroMax Travel má u mě v lékárničce stabilní místo. Nezůstává jen doma, ale je také náš průvodce při různých cestovních dobrodružství ať jdeme, jedeme či letíme kamkoliv. Pro mě osobně je to volba č. 1, protože z vlastní zkušenosti zabere nejpozději do 2 až 3 dnů.

Zdroje: https://www.drmax.cz/dr-max-EnteroMax-tob-10?gclid=CjwKCAiAxP2eBhBiEiwA5puhNeDMpk5lNh2M8PeVZoh0lOsJiLTGYMqoEOF0SJLX8upHNB__QeETWhoCAyEQAvD_BwE, https://en.wikipedia.org/wiki/Saccharomyces_boulardii

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *