Zebraneo recenze a hodnocení. Jak vidí hongkongský e-shop zákazníci?

Je pouze velmi málo žen, které si občas nechtějí udělat radost a doplnit šatník o nový kousek. Jak je to ale s nabídkou e-shopu Zebraneo.com? Bude stát nákup za to nebo místo do skříně poputují nové věci rovnou do koše? 

Co je Zebraneo? 

Jedná se o e-shop s dámskou módou, ve kterém seženete vše od plavek, přes halenky až po módní obuv. E-shop funguje v angličtině, polštině a českém jazyce. Na první pohled vypadají produkty hezky, níže si ale něco povíme k jejich kvalitě a zkušenostem zákazníků …

Zebraneo a Jourlacy 

Nedávno jsme pro vás vypracovali také recenzi na e-shop Jourlacy. Pokud jste ji četli nebo e-shop znáte, určitě vás napadne spojitost. A pokud ne, stačí si oba e-shopy porovnat. Že si jsou nápadně podobné? Ano, jedná se takřka o kopie a nabídka vypadá také totožně. 

Provozovatel Zebraneo – kontakty

Provozovatel se ale od Jourlacy liší. Zebraneo provozuje hongkongská společnost PIU FASHION LIMITED se sídlem na adrese FLAT/RM 1101 11/F Tower 1 CHENUG SHA WAN PLAZA 833 CHENUG SHA WAN ROAD LAI CHI KOK, KOWLOON. 

Asi vás nepřekvapí, že telefonní číslo pro českou zákaznickou podporu byste na e-shopu hledali marně. Jediná možnost kontaktu je písemná, a to prostřednictvím:

  • kontaktního formuláře na e-shopu 
  • e-mailu service@zebraneo.com

Je nákup na Zebraneo bezpečný?

E-shop je názorným příkladem toho, jak by se spolehlivý prodejce neměl na internetu prezentovat. Pokud se podíváme na článek ČOI, která sepsala několik bodů o tom, jak poznat rizikový e-shop, je Zebraneo opravdu jeho dokonalým vzorem. 

Jedná se o známý internetový obchod? To si rozhodně nemyslíme.

Kdo je provozovatelem internetového obchodu? Pro nás neznámá hongkongská společnost.

Jsou ceny nápadně nízké? Rozhodně ano. Můžou ale odpovídat konkurenčním cenám asijských prodejců.

Publikuje internetový obchod řádné obchodní podmínky? Nemyslíme si, že anglické obchodní podmínky s jedním malým českým odstavcem působí dostatečně věrohodně. 

Požaduje internetový obchod platbu předem? Ano, platba při převzetí – na dobírku – není možná.

Může zasáhnout Česká obchodní inspekce? Pochybujeme o tom, že by v případě problémů byl zásah ČOI proti hongkongské společnosti možný nebo efektivní. 

A v neposlední řadě mezi další znaky nedůvěryhodných e-shopů patří také “špatná jazyková úprava” … a ta nás provází celým e-shopem.

Na seznamu rizikových e-shopů ČOI se ale aktuálně ke konci října Zebraneo nenachází

Náš tip: Recenze e-shopu HappyKoala. Podvod nebo šťastný nákup?

Recenze Zebraneo – zkušenosti zákazníků

Jelikož se jedná o méně známý e-shop, který má v česku velice málo hodnocení, využili jsme jeho mezinárodního přesahu a podívali se na recenzní webu Trustpilot. Na něm obchod Zebraneo získal pouze 1,7 z 5 hvězdiček, většina z více než 900 zákazníků s nákupem nebyla spokojená a určitě by jej nedoporučila

Českých recenzí je na internetu opravdu velmi málo, překvapilo nás ale, že určitě nejsou tak striktně negativní jako ty zahraniční. Někteří zákazníci byli s objednávkou spokojeni a klidně by zde objednali znovu. Velmi tedy záleží na tom, co od zboží očekáváte. 

Obecně se ale českým i zahraničním zákazníkům na Zebraneo nelíbí … 

  • dlouhá doba doručení
  • velice pomalá komunikace
  • nedostatečné řešení problémů
  • zásilka nepřišla kompletní 
  • zboží vůbec nedorazilo
  • částka za zboží nebyla vrácena 
  • produkty jsou velice nekvalitní (materiál, provedení …)
  • zboží neodpovídá obrázkům 

Musíme ale uznat, že téměř na každou špatnou recenzi se snaží Zebraneo reagovat a situaci se zákazníky řešit. Zda ale skutečně dojdou k požadovanému cíli už samozřejmě nevíme. 

Náš tip: Nezávislé hodnocení Gate.shop. Je potřeba si dát pozor?

Shrnutí závěrem … 

Jelikož jsou další informace totožné jako u e-shopu Jourlacy, nebudeme se opakovat a vy si je můžete snadno vyhledat ve výše zmíněném článku. 

Nákup na Zebraneo sice vidíme jako rizikový, spousta zákazníků ale byla s objednávkou i zbožím spokojená. Pokud vám tedy nevadí delší dodací lhůta a spokojíte se s nižší kvalitou produktů, můžete objednávku risknout. 

Co je Zebraneo? 

Jedná se o e-shop s dámskou módou, ve kterém seženete vše od plavek, přes halenky až po módní obuv. E-shop funguje v angličtině, polštině a českém jazyce, provozuje jej hongkongská společnost.

Provozovatel Zebraneo – kontakty

Provozovatel se ale od Jourlacy liší. Zebraneo provozuje hongkongská společnost PIU FASHION LIMITED se sídlem na adrese FLAT/RM 1101 11/F Tower 1 CHENUG SHA WAN PLAZA 833 CHENUG SHA WAN ROAD LAI CHI KOK, KOWLOON. Jediná možnost kontaktu je písemná, a to prostřednictvím kontaktního formuláře na e-shopu nebo e-mailu service@zebraneo.com.

Je nákup na Zebraneo bezpečný?

Nákup se jeví jako rizikový, chybí české obchodní podmínky a je možná pouze platba předem. Na zahraničních recenzních webech má e-shop velmi špatné hodnocení. Část zákazníků ale byla s objednávkou i zbožím spokojená.

Už jste nákup na Zebraneo vyzkoušeli na vlastní kůži? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o svůj zážitek v komentářích níže …

Zdroje: https://www.zebraneo.com/, https://www.trustpilot.com/review/www.zebraneo.com, https://www.coi.cz/rizikove-internetove-obchody/ a https://www.google.com

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *