Recenze e-shopu HappyKoala. Podvod nebo šťastný nákup?

Voděodolná obuv, kouzelné potahy, které z vaší staré sedačky udělají ozdobu obýváku, nebo vychytávky, se kterými bude péče o zahradu supr zábava. To vše najdete na HappyKoala.cz … Budete po nákupu ale stejně šťastní jako medvídek z názvu e-shopu?

Co je HappyKoala? 

Jedná se o e-shop, který sice nemá rozsáhlý sortiment a tisíce produktů v nabídce, ale naopak podle všeho nabízí několik desítek vychytaných kousků. A my si v následujících odstavcích prozradíme, zda je nákup na něm bezpečný a jak jej hodnotí zákazníci

Kdo je provozovatelem HappyKoala?

E-shop HappyKoala spadá pod slovinskou společnost MEGASPLET, TRGOVINA PO INTERNETU D.O.O, se sídlem na ulici Gmajna 7, SI-1236 Trzin – Slovinsko. V obchodních podmínkách je uvedeno registrační číslo společnosti a další náležitosti, nechybí ani jméno ředitele společnosti. Z tohoto hlediska je tedy vše v naprostém pořádku. 

HappyKoala kontakt?

Vypadá to, že ani s komunikací se zákazníky nemá společnost problém. Na stránkách mají uvedeno

 • tel. číslo +420 234 076 590,
 • e-mail info@happykoala.cz.

Nejrychlejší je dle informací z e-shopu ale kontakt přes Facebook Messenger. 

A zákaznická podpora je vám k dispozici každý všední den od 8 do 16 hodin

Je nákup na HappyKoala bezpečný?

Přestože doposud vše vypadalo naprosto skvěle a důvěryhodně, nákup na HappyKoala vám ale nemůžeme doporučit! Nejedná se přímo o podvodný e-shop, ani se neobjevil na seznamu rizikových obchodů ČOI.

Zboží z e-shopu ale není příliš kvalitní, zákazníci si často stěžují na nefunkční produkty a problémy v případě reklamací nebo vrácení zboží – kompletní recenze si ale rozebereme níže. HappyKoala jednoduše řečeno přeprodává nekvalitní produkty z Číny a dalších asijských zemí, ke kterým si přidává slušnou marži. 

Pokud ale s nákupem na HappyKoala nemáte dobré zkušenosti, vyvarujte se také nákupu na e-shopu BigBanana, který spadá pod stejnou slovinskou společnost. 

Náš tip: Slovinský obchod VigoShop – přijde kvalita nebo vyhodíte peníze oknem?

Recenze HappyKoala – zkušenosti zákazníků

Jak jsme naznačili výše, zákazníci s nákupem nejsou příliš spokojení. Už ve chvíli, kdy se podíváme na Google recenze společnosti Megasplet, je jasné, že o důvěryhodnou firmu zrovna nejde. Mají pouze 2,6 z 5 hvězdiček, což je při cca 100 recenzích opravdu málo. 

Další recenze ale člověk musí opravdu pořádně hledat. HappyKoala nefiguruje na žádných porovnávačích … a asi chápeme, proč. Zkušenosti zákazníků jsme tedy našli už jen na nejrůznějších diskuzních fórech a sociálních sítích. Ani recenzní web Recenziště ale nákup na e-shopu nedoporučuje …

blank

Pár stížností zákazníků jsme našli také na webu dTestu VašeStížnosti, část z nich je v řešení, jedna byla dokonce vyřešena a zákaznice se dočkala vrácení částky za reklamované zboží…

blank

Obecně se zákazníkům na HappyKoala líbí …

 • produkty vypadají skvěle
 • ceny jsou velmi příznivé
 • zboží má podrobné popisy, případně také videa
 • pružnost reakcí při dotazech na produkty
 • aktivita na sociálních sítích

Na co si zákazníci nejčastěji stěžují?

 • zboží není v dostatečné kvalitě
 • produkty nefungují, jak mají
 • objednávka vůbec nedorazila
 • reklamace či vrácení zboží je velmi problematické
 • produkty mají velmi krátkou životnost
 • částka za vrácenou objednávku jim nebyla zaslána zpět 
 • dodací lhůta byla velmi dlouhá

Reklamace HappyKoala

Byl produkt poškozen při přepravě nebo nefunguje? Pak vás potěšíme, reklamace by měla být celkem snadná.

Mělo by postačit na e-mail info@happykoala.cz zaslat video nebo fotku, ze které je jasné, že produkt nefunguje, jak má, nebo je poškozen. Pokud vám takto bude reklamace uznána, automaticky vám zašlou nový produkt bez toho, abyste museli posílat ten nefunkční zpět. 

Určitě ale nezapomeňte připojit číslo objednávky a do předmětu e-mailu uveďte “VÝMĚNA PRODUKTU” a přidejte jeho název. 

Vrácení zboží HappyKoala

Jako na každém českém e-shopu, tak i na HappyKoala pro vás platí možnost odstoupit od smlouvy z jakéhokoli důvodu a bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí balíku

Pokud se vám tedy zboží nezamlouvá, máte připraven online formulář k vyplnění. Náklady na dopravu samozřejmě ale hradíte vy, částka by vám měla být na účet vrácena do 14 dnů od přijetí vašeho balíčku na centrální sklad nebo od přijetí potvrzení o odeslané zásilce na e-mail. Právě se lhůtou vrácení částky má ale podle recenzí společnost poměrně problém.

Náš tip: Recenze Frilla.cz – vyplatí se nákup ze Slovinska? 

HappyKoala doručení – od platby až po dopravu

U každého produktu razí do očí zelená věta s informací o době dodání. Pokud by měla být dodací lhůta delší, společnost uvádí, že vás o situaci bude kontaktovat e-mailem. 

Platit můžete na e-shopu:

 • online platební kartou
 • prostřednictvím PayPal 
 • dobírkou při převzetí – za tu si připlatíte 49 Kč

Zato dopravce na výběr nemáte. V košíku je zkrátka jedna možnost dopravy “Expresní dodání”, kdy vám balík zkrátka bude doručen na danou adresu. Za dopravu zaplatíte 79 Kč, pokud objednáte zboží za více než 1 300 Kč, budete mít dopravu zdarma.

Shrnutí závěrem … 

Pokud se vám nějaký kousek na HappyKoala skutečně zalíbil a nemůžete bez něj být, pak vám nákup opravdu vymlouvat nebudeme. Počítejte ale s tím, že kvalita zboží nejspíše nebude odpovídat ceně. Při vrácení zboží pak můžete na své peníze čekat poměrně delší dobu. Narozdíl od rizikových e-shopů typu Booho.cz se ale svého zboží alespoň dočkáte – a to v poměrně krátké době. 

Co je HappyKoala? 

Jedná se o e-shop, který sice nemá rozsáhlý sortiment a tisíce produktů v nabídce, ale naopak podle všeho nabízí několik desítek vychytaných kousků. HappyKoala spadá pod slovinskou společnost MEGASPLET, TRGOVINA PO INTERNETU D.O.O, se sídlem na ulici Gmajna 7, SI-1236 Trzin – Slovinsko. 

Je nákup na HappyKoala bezpečný?

Nákup na HappyKoala vám nemůžeme doporučit! Nejedná se přímo o podvodný e-shop, ani se neobjevil na seznamu rizikových obchodů ČOI. Zboží z e-shopu ale není příliš kvalitní, zákazníci si často stěžují na nefunkční produkty a problémy v případě reklamací nebo vrácení zboží. HappyKoala jednoduše řečeno přeprodává nekvalitní produkty z Číny a dalších asijských zemí, ke kterým si přidává slušnou marži. 

Reklamace HappyKoala

Reklamace vypadá snadno, mělo by postačit na e-mail info@happykoala.cz zaslat video nebo fotku, ze které je jasné, že produkt nefunguje, jak má, nebo je poškozen. Automaticky vám zašlou nový produkt bez toho, abyste museli posílat ten nefunkční zpět. Jak na vrácení zboží se dozvíte v článku. 

Objednali jste si z e-shopu HappyKoala? Podělte se s námi a zejména s našimi čtenáři o zkušenosti v komentářích níže …

Zdroje: https://happykoala.cz/, https://recenziste.cz/happykoala-cz/, https://www.google.com/ a https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-7001/megasplet-trgovina-po-internetu-d-o-o

post

7 thoughts on “Recenze e-shopu HappyKoala. Podvod nebo šťastný nákup?

 1. Obdržela jsem jinou barvu strečového potahu – nekvalitní zpracování – vínová barva – bílá nit!
  Dětské oblečení – velmi nekvalitní ušití!
  Reklamuji potah, jsem zvědavá na vyřízení a vrácení peněz!

 2. Ano, souhlasim. Zakoupene zbozi jsem nasla za polovicni cenu na aliexpresu. Poslali mi i jinou velikost nez jsem pozadovala. Nedoporucuji!

 3. Na vyplněný formulář při vrácení zboží, požadují zadání BANU, účtu a pod s tím, že aniž bych něco začala zadávat, už předem je tam červený vykřičník, že je to špatně napsané.Telefon.automat, e-mail,automat, ikdyž jsem tam úmyslně už pak psala úplné nesmysly.
  Vůbec tento obchod nedoporučuji!!

 4. Koupil jsem si zimní boty za 1000 Kč a po dvou hodinách chůze se mi na nich udělal žralok. Samozřejmě komunikace s obchodem neúspěšná. Boty jsem zkusil slepit ale nedrzi a stejně po dvou dnech nošení jsem je musel vyhodit protože mě z nich neskutečně boleli nohy. Z tohoto obchodu nic nekupujte. Přišel jsem o boty, i o peníze.

 5. Koupil jsem zimní boty,ale hned jsem je vrátil, už je skoro měsíc a peníze nikde,nic si už od nich nekupujte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *