Recenze Vigoshop.cz – rizikový e-shop nebo spolehlivý prodejce?

Úžasné vychytávky na zahradu, pomůcky pro rychlé hubnutí a celá řada dalších lákadel za akční ceny. To je Vigoshop.cz a jeho nabídka. Je ale opravdu tak skvělá nebo máte raději rychle zavřít stránky a být rádi, že jste našli tuto recenzi?

Co je Vigoshop?

Na stránkách Vigosrhop.cz najdete klasický e-shop s několika desítkami produktů, u kterých svítí výrazné slevy. Vybírat můžete z různorodého sortimentu a při nákupu více kusů můžete ušetřit ještě více. O kvalitě si ale ještě něco povíme …

Kdo je provozovatelem Vigoshop?

Jak se můžete dočíst v obchodních podmínkách, provozovatelem a zároveň prodejcem je slovinská společnost HS plus d.o.o., která sídlí na adrese Gmajna 10, SI-1236 Trzin.

Vigoshop a jeho sourozenci 

Kromě e-shopu Vigoshop provozuje slovinská společnost také obchody Frilla.cz a Superzebra.cz, které jako by designem Vigoshopu z oka vypadly. Sortiment je na nich podobný, některé produkty ale společné nemají.  

Náš tip: Znáte podvodný e-shop Bonky.cz? Odhalili jsme jeho další kopie!

Je nákup na Vigoshop bezpečný?

Přestože se občas objeví případ, kdy měl zákazník problém s nedodaným zbožím, problematickou domluvou nebo mu údajně nebyly vráceny peníze za zboží, které vrátil či reklamoval, o podvodný e-shop se nejedná. A to ani z hlediska seznamu rizikových e-shopů ČOI. 

To ale neznamená, že bychom vám nákup na Vigoshopu rovnou doporučili. Pokud bychom totiž shrnuli recenze, které si níže rozebereme důkladněji, zboží vám sice přijde, jeho kvalita většinou ale nebude odpovídat ceně ani vaší představě

Recenze Vigoshop – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Většina z nás jde při ověřování bezpečného nákupu zejména po recenzích. Nejčastěji se pak ujišťujeme na Heurece, Zboží.cz nebo dalších srovnávačích. Tam ovšem Vigoshop vůbec nefiguruje – a vzhledem ke kvalitě produktů asi tušíte proč. 

Dalším zdrojem pak bývají recenze na Googlu, kde sice nenajdeme samotný Vigoshop, ale provozující společnost HS plus d.o.o. ano. Ta zde má neuvěřitelně kladné reakce a více než 3 700 recenzí. Hodnocení pak vychází na 4,7 z 5 hvězdiček. Jak už jsme ale zmínili v článku o e-shopu Frilla, ani na Google hodnocení nemusí být vždy spoleh. 

Na druhou stranu na Facebooku existuje skupina s názvem “Vigoshop.cz PODVOD!!!!”, ve které se pomalu ale jistě shlukují nespokojení zákazníci. Spousta stížností je také na webu dTestu VašeStížnosti … 

Co se zákazníkům na e-shopu nejčastěji líbí? 

 • cena produktů
 • nápadité zboží
 • poutavé reklamy
 • množstevní slevy

 Co zákazníci hodnotí negativně?

 • zboží vůbec nedorazilo
 • obchod nekomunikuje v případě problémů
 • objednávky nechodí kompletní
 • často přijde jiné než objednané zboží
 • zboží je vadné, poškozené nebo nefunguje
 • kvalita zboží neodpovídá ceně ani obecnému očekávání
 • produkty nemají český návod
 • v balíčku chybí faktura, záruční list nebo další doklady
 • zboží nemá funkce, které inzeruje video či reklama
 • za vrácené zboží nedostali částku zpět nebo na ni dlouho čekali
 • dodací lhůty bývají delší než je uvedeno

Příliš hezky se nevyjadřují ani diskutující čtenáři na webu Recenzer

blank

Vigoshop reklamace 

Jak už jsme uvedli, zboží z Vigoshop není příliš kvalitní a reklamace se zde řeší poměrně často. Naštěstí zákazníkům vycházejí vstříc a ve většině případů nemusíte zasílat zboží zpět do Slovinska – stačí pořídit kvalitní videozáznam, na kterém jde zřetelně znát, že produkt nefunguje, jak má

Pokud bude reklamace uznána, bude vám rovnou zaslán nový kus. Reklamace se samozřejmě nevztahuje na vámi způsobené závady nebo na běžné opotřebení. Záruční doba je 24 měsíců, u vybraných produktů si můžete dokoupit prodlouženou 3letou záruku. 

Náš tip: Jak se bránit při podvodném nákupu zjistíte v článku o rizikovém Mollio.cz

Vigoshop – jak vrátit zboží?

Nejste spokojení s tím, co vám domů přišlo? Nevadí, zboží můžete vrátit ve lhůtě 14 dnů od převzetí zásilky. Na stránkách Vigoshop v sekci Právo na odstoupení od smlouvy pak najdete kompletní návod. 

Ve zkratce stačí vyplnit online formulář, na základě kterého je vám vygenerován kód reklamace. Ten napíšete na balíček s produkty, které chcete vrátit, a do balíčku přiložíte vytištěný a podepsaný formulář. Tento postup vám zajistí rychlé a bezproblémové vyřízení. Alespoň tedy podle informací na stránkách – praxe podle recenzí tak jednoduchá nejspíše nebude a na zpětnou vazbu si pořádně počkáte. 

Vigoshop doprava, platba a dodací lhůta

Hlavním dopravcem Vigoshopu pro české zákazníky je Česká pošta. Vybrat si pak můžete z několika možností:

 • Balík do ruky
 • Balík na poštu
 • Balíkovna

 • standardní dodávka trvá 6 – 10 dnů a vyjde vás na 79 Kč
 • přednostní vyřízení trvá 5 – 6 dnů, cena je 99 Kč

Platit můžete opět několika běžnými postupy:

 • dobírka
 • kartou online
 • online bankovnictvím pomocí PayU
 • prostřednictvím PayPal 

 • za dobírku si připlatíte 54 Kč

Pár slov závěrem …

Vigoshop není podvodný e-shop, inzerované zboží má skutečně skladem, objednávky vyřizuje a se zákazníky komunikuje, řeší reklamace a vzniklé problémy. 

Kvalita zboží je však na poměrně nízké úrovni a několik zákazníků si stěžuje i na váznoucí komunikaci a složité řešení vzniklých nepříjemností. Nákup na Vigoshop tak raději pečlivě zvažte.

Co je Vigoshop?

Na stránkách Vigoshop.cz najdete klasický e-shop s několika desítkami produktů, u kterých svítí výrazné slevy. Vybírat můžete z různorodého sortimentu a při nákupu více kusů můžete ušetřit ještě více. Provozovatelem je slovinská společnost HS plus d.o.o. O kvalitě produktů si ale raději přečtěte v našem článku.

Je nákup na Vigoshop bezpečný?

O podvodný e-shop se nejedná, a to ani z hlediska seznamu rizikových e-shopů ČOI. Pokud bychom ale shrnuli recenze a zkušenosti zákazníků, zboží vám sice přijde, jeho kvalita většinou ale nebude odpovídat ceně ani vaší představě. 

Vigoshop – jak na reklamace a vrácení zboží?

Zboží můžete vrátit ve lhůtě 14 dnů od převzetí zásilky. Na stránkách Vigoshop v sekci Právo na odstoupení od smlouvy pak najdete kompletní návod. Reklamace se zde řeší poměrně často, ve většině případů tak nemusíte zasílat zboží zpět do Slovinska – stačí pořídit kvalitní videozáznam, na kterém jde zřetelně znát, že produkt nefunguje, jak má. Pokud bude reklamace uznána, bude vám rovnou zaslán nový kus. Záruční doba je 24 měsíců, u vybraných produktů si můžete dokoupit prodlouženou 3letou záruku.

Máte také zkušenost s nákupem na Vigoshop.cz nebo se společností HS plus d.o.o.? Nenechávejte si ji pro sebe a podělte se s dalšími čtenáři v komentářích níže…

Zdroje: https://vigoshop.cz/, https://www.facebook.com/groups/458211125349361, https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=HS+plus+d.o.o., https://www.recenzer.cz/obchod/vigoshop-cz/ a https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-4177/hs-plus-d-o-o

5/5 - (1)

5 thoughts on “Recenze Vigoshop.cz – rizikový e-shop nebo spolehlivý prodejce?

 1. Nedoporučuji!!! zboží,které jsem u nich zakoupil je absolutně nepoužitelný a měsíc čekám na vrácení peněz. Bohužel i komunikace se shopem je velmi špatná.

 2. Nedoporučuji, zboží ksem odeslala zpet, vyplnila reklamační protokol a od te doby nikdo nekomunikuje. Nemam ani peníze a ani zboží… Vše nahlásím na PČR a následně na ČOI.

 3. Dobrý den.

  Znáte podvodný e-shop Bonky.cz?

  Ano, před přijetím zásilky měsíc očekávané dojde mailik aby sme upřesnili address
  která byla zadaná v objednávce. Nic sme nedostali a dluží 996,- Kč. Je to již přes rok ale
  do Prahy na pobočku si zajedem. Zbytek se vyřídí na místě!!! Nashle.

 4. Velké zklamání.Objednala jsem si tyčinky na ucpaný odpad.Nefunguji,naopak mám pocit,že ucpou odpad ještě víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *