Recenze Mollio – další z rizikových e-shopů. Jak se bránit?

Zdroj: Pixabay

Máme tady další z rizikových e-shopů, o kterých jsme se zmínili v článku Bonky – recenze a zkušenosti. Abychom ale byli objektivní a nenechali se ovlivnit praktikami provozovatelů, podíváme se na recenze Mollio od podlahy a povíme vám, zda se jedná o bezpečný e-shop

Co je Mollio? 

Nejprve vám tedy představíme další z řady nákupních galerií s mezinárodní nabídkou externích prodejců, která se tváří jako klasický český e-shop. 

Na Mollio.cz najdete spoustu produktů za lákavé ceny, u kterých je uvedeno “odesíláme každý pracovní den”. Tato informace je ale maličko zavádějící vzhledem k tomu, že zboží je nejčastěji odesíláno z asijských zemí. Určitě tak nemůžete čekat jeho dodání v rámci několika dní. 

Jedná se o online tržiště typu eBay nebo Wish, zákazníci ale často poukazují na to, že z těchto tržišť jim zboží chodí dříve a spolehlivěji než z Mollia. A často také ve vyšší kvalitě, záleží ale jednoduše na vašem štěstí – resp. na tom, na jakého prodejce natrefíte.

Náš tip: Podívejte se také na hodnocení tržiště Fruugo. Jedná se o další podvod?

Recenze Mollio – zkušenosti zákazníků

Stačí do Googlu zadat “recenze Mollio” a v prvních pár minutách byste měli mít jasno v tom, že nákup na Mollio nebude ideální volbou

Obchod je probírán na diskuzních fórech pro maminky od eMimina až po Modrého koníka. A nejsou to zrovna recenze, které by si Mollio mohlo dát za rámeček. 

Pokud vás ale komentáře v diskuzích o “spolehlivosti” obchodu nepřesvědčí, stačí se kouknout na web dTestu VašeStížnosti, kde na Mollio najdete hned 4 strany stížností. 

Dobrou recenzi se vám podaří najít jen stěží, také na Modiu totiž zákazníci řeší problémy, které s e-shopem mají. Nejčastěji se jedná o to, že:

 • zboží je velice nekvalitní
 • dodané zboží neodpovídá popisu ani velikostem
 • zboží je vyrobeno z nekvalitních materiálů
 • objednávka dorazila s velkým zpožděním – dokonce i po půl roce
 • objednávka vůbec nedorazila
 • zboží neodpovídá fotkám
 • obchod neuznává a neřeší reklamace
 • obchod neřeší problémy a nekomunikuje
 • zboží nelze vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů

Obecně vám tedy nákup v e-shopu Mollio určitě nemůžeme doporučit

Obchod Mollio – vyjádření ČOI

Stejně jako Bonky a další obdobná tržiště nebo jejich kopie se také nákupní galerie Mollio dostala kvůli četným stížnostem do hledáčku České obchodní inspekce, která jej přidala na seznam rizikových e-shopů s následujícím vysvětlením …

blank

Mollio reklamace – aneb jak se bránit?

Čtete náš článek až 5 minut po dvanácté a už jste si na Molliu nebo obdobném tržišti objednali? Nezoufejte, pořád existuje způsob, jak se bránit. 

 1. Požádejte vaši banku o tzv. Chargeback – tedy v případě, že jste objednávku platili kartou. Službu můžete využít v situaci, kdy zboží nedorazilo nebo máte pro reklamaci prokazatelný důvod. Banka není povinna vám tuto službu poskytnout, většinou však žadatelům vychází vstříc. 
 2. Kontaktujte provozovatele tržiště – v případě Mollio ale nečekejte efektivní ani rychlé řešení. 
 3. Obraťte se na ČOI – ta vám poradí, jak dále postupovat a bude celou situaci řešit s prodejcem či provozovatelem webových stránek. Většinou ale k nápravě dle zkušeností zákazníků nedojde. 
 4. Zadejte svůj problém na web dTestu VašeStížnosti. Poradí vám, na co máte v dané situaci právo a vaši stížnost zveřejní, čímž alespoň pomůžete případným dalším zákazníkům, aby se také nenachytali.

Náš tip: Jaké máte zkušenosti s nákupem na Vinted?

Provozovatel Mollio – kontakty

Prvním varovným signálem, při kterém byste měli zbystřit, je provozovatel tržiště uvedený v obchodních podmínkách – Portal LLC se sídlem ve Spojených Arabských Emirátech. 

Pražská firma Top Rise s.r.o., která s vámi bude komunikovat, je zde pouze v roli “Lokálního administrátora platformy pro ČR trh”. 

Jako prodávající jsou pak v obchodních podmínkách uvedeny zahraniční firmy: 

 • Portal LLC
 • Shanghai TingYou Trade Co.,Ltd
 • KaiTingu Official Store
 • CoolTing Co.,Ltd..
 • HangZhou Shengyan E-commerce Co,Ltd
 • Yiwu Geerjiao Jewelry Firm
 • ATU Global Warehouse Inc

Možnosti kontaktovat e-shop jsou poměrně omezené, máte k dispozici pouze e-mailovou adresu info@mollio.cz nebo případně datovou schránku fk3dczz. 

Telefonní kontakt nebo online chat bohužel k dispozici není. 

Pozor na kopie Mollio!

Provozovatelem Mollia byla dříve také společnost FINALTY TARGET MEDIA s.r.o., na celou spletitost provozu firem, další “kopie”, mezi které patří Bonky, Booho nebo Beliamo, jsme se podívali zvlášť v článku, který najdete v úvodu. 

Máte také zkušenost s nákupem na Mollio nebo jiném tržišti, které pod společnosti spadá? Podělte se s námi v komentářích níže…

Zdroje: https://mollio.cz, https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy/, https://www.vasestiznosti.cz/stiznosti?q=mollio a https://www.modio.cz/recenze/mollio 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.