Jak anonymně sledovat Instastories

Hledáte způsob, jak anonymně sledovat Instastories? Prozradíme vám hned několik způsobů, ať už s aplikacemi třetích stran nebo přímo na Instagramu.

2 způsoby, jak anonymně sledovat Instastories přímo v aplikaci

První dva způsoby, jak anonymně sledovat Instastories, můžete použít přímo v aplikaci Instagram. Stejně jako vše mají své výhody a nevýhody. Mezi výhody patří to, že je můžete aplikovat na veřejné i soukromé profily (pokud je sledujete). Nevýhodou pak zůstává, že s nimi pokaždé nemůžete vidět všechny publikované příběhy.

Nezobrazujte celý příběh

Prvním, poněkud alternativním, řešením, jak tajně zhlédnout Instastories je nezobrazovat celý příběh. Jednoduše si zobrazte příběh člověka, který v liště se stories předchází nebo následuje po příběhu, který si chcete zobrazit.

Následně přejeďte prstem, jako byste si chtěli zobrazit příběh následujícího/předcházejícího uživatele, nepouštějte ho a přejeďte prstem do poloviny obrazovky (měli byste se dostat zhruba do pozice na screenshotu níže). Pak se vraťte zpět na příběh předchozího uživatele.

jak anonymně sledovat instastories
Zdroj: vlastní

Díky tomu, že si nezobrazíte celý příběh, Instagram nezaznamená zhlédnutí. Neuvidíte ovšem všechny příběhy a nespustíte videa.

Chcete tajně sledovat Instagram stories? Použijte režim letadlo

Druhý, sofistikovanější, způsob, jak anonymně sledovat Instastories, spočívá ve využití režimu letadlo, který vypne Wi-Fi nebo mobilní data a Instagram tak zhlédnutí nemá jak zaznamenat.

Postupujte následovně:

  1. Najděte profil člověka, jehož stories chcete zhlédnout.
  2. Vyčkejte pár vteřin.
  3. Zapněte režim letadlo – tím by se měla vypnout Wi-Fi i mobilní data.
  4. Zobrazte příběhy.

Jakmile příběhy zhlédnete, můžete režim letadlo vypnout. S využitím tohoto způsobu, jak tajně sledovat Instagram stories, můžete zhlédnout i více po sobě následujících příběhů. Ne vždy se však dostanete úplně ke všem.

Jak sledovat anonymně Instastories s nástroji třetích stran

Pokud chcete anonymně sledovat Instastories člověka, který má veřejný účet, můžete také využít nástroje třetích stran. Jedním z nich je i webová aplikace StorySaver.net:

  1. Zadejte do vyhledávací lišty název účtu.
  2. Klikněte na tlačítko „Download“.
  3. Potvrďte, že nejste robot.

Zobrazí se všechny příběhy daného profilu. Jednotlivé příspěvky si můžete zblízka prohlédnout a v případě potřeby i uložit. Stejnojmenný nástroj můžete kromě webové aplikace najít také jako mobilní aplikaci na Google Play.

Druhou variantou pak může být například aplikace StoriesIG, která funguje na velice podobném principu jako StorySaver. Kromě příběhů vám však zobrazí i všechny další příspěvky daného uživatele – musí se opět jednat o veřejný účet.

Jak anonymně sledovat uživatele se soukromým účtem

Pokud chcete anonymně sledovat uživatele se soukromým instagramovým účtem, máte v zásadě jen jednu možnost – fiktivní účet, prostřednictvím něhož si zobrazíte požadované příběhy.

Ani zde ovšem není stoprocentně zaručeno, že se k příspěvkům soukromého účtu dostanete, jelikož vám majitel účtu musí nejprve sledování schválit.

Co dělat, když omylem zhlédnete příběh na Instagramu

Pokud už jste zhlédli příběh, který jste nechtěli, vám zbývají dvě možnosti. Buď si na 24 hodin zrušíte účet, nebo daného uživatele zablokujete. Po uplynutí 24 hodin (doba, po kterou se Instastories zobrazují) si účet můžete zase obnovit, případně uživatele odblokovat.

Vaše jméno se však ve výpisu opět zobrazí, což znamená, že bude majiteli účtu viditelné v archivu, případně ve výběru příspěvků. Je ovšem pravda, že zde už většina uživatelů pravděpodobně zhlédnutí nekontroluje a nemůže zpětně určit, kdy jste se na příběh podívali.

Aplikace na anonymní zobrazení Instastories

Použít můžete Storysaver.net a StoriesIG, které zobrazí anonymně stories na veřejných instagramových profilech.

Je nutný fiktivní účet pro anonymní procházení?

Bohužel ano, nejúčinnější forma zobrazení Instastories na veřejných i soukromých profilech je založení účtu s fiktivními údaji.

4.1/5 - (7)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *